• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Zovirax Zovirax Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ZOVIRAX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Zovirax vartojamas paprastajai pūslelinei gydyti, kurią sukelia herpes simplex virusas. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad vartojant Zovirax kremo, greičiau gyja pažeidimai ir sumažėja skausmo trukmė.

  Zovirax yra homogeniškas baltas kremas, tiekiamas 2 g tūbelėse.

  Atidžiai perskaitykite informacinį lapelį, kad suprastumėte, kodėl atsiranda lūpų pūslelinė, ir įsitikintumėte, jog Zovirax vartojate tinkamai.

  Atminkite, kad pūslelinė užkrečiama.

  Virusas gali užkrėsti kitas kūno vietas. Kad neužkrėstumėte kitų žmonių, neleiskite jiems liesti pūslelių, nesinaudokite tais pačiais rankšluosčiais ir kt. Jei Jūs arba Jūsų partneris serga pūsleline, venkite bučinių ir oralinio sekso. Prieš liesdami pūsleles ir jas palietę, visada nusiplaukite rankas.

  Nelieskite akių. HSV akių infekcija gali pažeisti rageną, kurioje gali atsirasti opų. Jei sergate pūsleline, nesibučiuokite (ypač su vaikais). Nepradurkite pūslelių ir nenukasykite šašų, nes galite ne tik užkrėsti pūsleles kitomis bakterijomis, bet ir virusu užkrėsti pirštus. Neduokite kitiems indų, iš kurių valgote ar geriate.

  Kita informacija Paprastoji pūslelinė – tai herpes simplex viruso (HSV), kuris neveiklus glūdi lūpų ir aplinkinės odos nervų ląstelėse, sukelta infekcinė liga.

  Kada pirmą kartą užsikrečiama šiuo virusu? Pirmą kartą herpes simplex virusu užsikrečiama ankstyvojoje vaikystėje, veikiausiai pabučiavus žmogui, sergančiam šia infekcine liga. Virusas prasiskverbia pro odą, keliauja nervu į viršų ir neribotam laikui pasilieka nerviniame mazge.

  Kas suaktyvina virusą? Virusą gali suaktyvinti daug veiksnių: peršalimas, gripas, mėnesinės, nuovargis, emociniai veiksniai, stresas, fizinė trauma, ryški saulės šviesa ar net bloga nuotaika. Suaktyvintas virusas keliauja atgal nervu žemyn iki lūpų bei aplinkinių odos sričių ir sukelia pūslelinę.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOVIRAX

  Zovirax vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) aciklovirui, valaciklovirui, propilenglikoliui ar bet kuriai pagalbinei Zovirax medžiagai; akių ar lytinių organų pūslelinei gydyti; burnos opoms gydyti; jei Jūs lankotės pas gydytoją dėl nusilpusios imuninės sistemos (t. y. Jūsų organizmo gebėjimas kovoti su infekcija yra sumažėjęs).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs esate nėščia arba ketinate pastoti; jeigu žindote kūdikį; jeigu vartojate ir kitų vaistų.

  Šį kremą vartokite tik veido ir lūpų pūslelinei gydyti. Saugokite akis, kad į jas nepatektų kremo. Juo negalima tepti burnos ertmės. Zovirax negalima vartoti burnos opoms gydyti. Jei nesate tikri, ar atsiradusi pūslelė yra paprastosios pūslelinės požymis, kreipkitės į gydytoją.

  Jei pūslelinės eiga sunki arba pasunkėja, kreipkitės į gydytoją.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zovirax medžiagas Sudėtyje yra propilenglikolio. Gali sudirginti odą. Sudėtyje yra cetostearilo alkoholio. Gali sukelti lokalių odos reakcijų (pvz., kontaktinį dermatitą).

  Kitų vaistų vartojimas Mažai tikėtina, kad Zovirax gali reikšmingai sąveikauti su kitais Jūsų vartojamais vaistais.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI ZOVIRAX

  Zovirax visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Atidžiai laikykitės šių nurodymų: Suaugusiesiems ir vaikams

  Prieš vartodami vaistą ir jo pavartoję, nusiplaukite rankas, kad infekcija neplistų arba neperduotumėte jos kitiems. Visą pažeistą plotą gausiai patepkite kremu. Pažeistą plotą tepkite 5 kartus per parą, maždaug kas 4 valandas. Jei pamiršote laiku pasitepti kremu, pasitepkite vos prisiminę ir toliau kremą vartokite kaip anksčiau. Gydykitės 4 paras. Jei per tiek laiko pūslelinė neišnyko, gydymą galima tęsti dar 6 paras. Jei pūslelinė visiškai neišnyko ir po 10 parų arba net išplito, kreipkitės į gydytoją. Neviršykite nurodytos dozės.

  Mažai tikėtina, kad atsitiktinai nurijus Zovirax, atsirastų kokių nors sunkių nepageidaujamų reiškinių. Jei nurijote kremo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vienos kremo pakuotės turinio pakaks vienam paprastosios pūslelinės atvejui gydyti. Svarbu pradėti gydyti, vos pasirodžius pirmiesiems pūslelinės požymiams.

  Dauguma sergančiųjų pūsleline atpažįsta pirmuosius ligos požymius, pavyzdžiui, dilgčiojimą, niežėjimą.

  Pūslelinę rekomenduojama pradėti gydyti kuo anksčiau (pvz., dilgčiojimo stadijoje).

  Tačiau pūslelinę galima gydyti net ir tuomet, kai atsiranda pūslelių.

  Jeigu manote, kad Zovirax veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Zovirax dozę Jei pavartojote daugiau Zovirax nei reikėjo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Kartu pasiimkite kremo pakuotę.

  Pamiršus pavartoti Zovirax Jei pamiršote laiku pasitepti kremu, nesijaudinkite. Pasitepkite, kai tik prisiminsite, ir toliau kremą vartokite kaip anksčiau. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Zovirax, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Šio kremo gydytojai skyrė milijonams žmonių, ir paprastai jis buvo gerai toleruojamas. Tačiau kartais gali pasireikšti šalutinis poveikis: pasitepus jaučiamas nestiprus deginimas arba gėlimas, kuris greitai praeina; kartais oda gali parausti, niežėti, nestipriai džiūti arba pleiskanoti. Tokiu atveju kremo poveikis nepakinta; retais atvejais gali pasireikšti alerginė odos reakcija, labai retais atvejais – sunkesnė reakcija, pvz., veido tinimas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. ZOVIRAX LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!