• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Zomig Zomig Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ZOMIG IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Zomig sudėtyje yra zolmitriptano, kuris priklauso vaistų, vadinamų triptanais, grupei. Šie vaistai veikia smegenis ir kraujagysles, kurios dalyvauja pasireiškiant migrenos priepuoliui. Be to, jei neleidžia skausmui sklisti iš pažeistų kraujagyslių.

  Zomig vartojamas migrenos priepuoliams gydyti. Zomig veikia tik priepuoliui prasidėjus, nuo priepuolių jis neapsaugo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOMIG

  Zomig vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) zolmitriptanui arba bet kuriai pagalbinei Zomig medžiagai (žr. skyrių „6. Kita informacija); jeigu padidėjęs Jūsų kraujospūdis; jeigu Jūs sergate arba anksčiu sirgote širdies liga: miokardo infarktu (širdies priepuoliu), krūtinės angina (ji pasireiškia krūtinės skausmu fizinio krūvio metu), Prinzmetal krūtinės angina (ji pasireiškia krūtinės skausmu ramybėje), arba buvo pasireiškę su širdies sutrikimais susijusių simptomų, pvz., dusulys ar krūtinės spaudimas; jeigu buvo pasireiškęs insultas arba trumpalaikių panašių į insulto simptomų (trumpalaikė išemijos ataka); jeigu sergate sunkia inkstų liga; jeigu vartojate tam tikrus kitus vaistus nuo migrenos, pvz., ergotaminą, kitą skalsių alkaloidą (dihidroergotaminą, metizergidą) arba kitą triptanų grupės vaistą. Smulkiau žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“ žemiau. Jeigu dėl aukščiau išvardytų problemų aktualumo Jums abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti Zomig, pasakykite gydytojui, jeigu: - padidėjęs pavojus susirgti išemine širdies liga (ji pasireiškia dėl pablogėjusios kraujotakos širdies arterijomis). Šis pavojus yra padidėjęs, jeigu rūkote, turite padidėjusį kraujospūdį, didelę cholesterolio koncentraciją, sergate cukriniu diabetu, arba jeigu kas nors iš Jūsų šeimos narių serga išemine širdies liga; - gydytojas Jums sakė, kad sergate Wolff-Parkinson-White sindromu (jis pasireiškia širdies ritmo sutrikimais); kada nors buvo sutrikusi kepenų veikla; - galvos skausmas yra kitoks negu įprastas migreninis; - vartojate kurį nors vaistą nuo depresijos (žr. „Kitų vaistų vartojimas“ šiame skyriuje žemiau).

  Nuvykę į ligoninę, pasakykite medicinos personalui apie tai, kad vartojate Zomig. Jaunesniems kaip 18 ir vyresniems kaip 65 metų Zomig vartoti nerekomenduojama

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant augalinius ir įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pasakyti gydytojui ypač svarbu, jeigu vartojate kurį nors iš žemiau išvardytų vaistų.

  Vaistai nuo migrenos: kiti triptanai (neskaitant Zomig); pavartojus ergotamino ar kitų skalsių alkaloidų (pvz., dihidroergotamino, metizergido), Zomig galima gerti ne anksčiau kaip po 24 val.; išgėrus Zomig, ergotamino ar kitų skalsių alkaloidų (pvz., dihidroergotamino, metizergido) galima vartoti ne anksčiau kaip po 6 val.

  Vaistai nuo depresijos: moklobemidas, fluvoksaminas; vaistai, vadinami SSRI (selektyvūs serotonino reabzorbcijos inhibitoriai); vaistai, vadinami SNRI (serotonino ir norepinefrino reabzorbcijos inhibitoriai), pvz., venlafaksinas, duloksetinas.

  Kiti vaistai: cimetidinas (nuo nevirškinimo ar skrandžio opos); chinolonų grupės antibiotikai, pvz., ciprofloksacinas.

  Kartu vartojant augalinių vaistų, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum) gali padidėti Zomig šalutinio poveikio pavojus.

  Zomig vartojimas su maistu ir gėrimais Zomig galima vartoti valgant arba kitu laiku. Įtakos Zomig poveikiui maistas neturi.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Ar kenksminga vartoti Zomig nėštumo laikotarpiu, nežinoma. Jei esate nėščia arba mėginate pastoti, apie tai pasakykite gydytojui. Išgėrus Zomig, 24 val. negalima žindyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Migrenos priepuolio metu reakcija gali būti sulėtėjusi. Vairuojant ar valdant mechanizmus, reikia to nepamiršti. Zomig neturėtų veikti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus, tačiau prieš pradedant šiuos darbus geriausia būtų palaukti kol paaiškės, kaip Jus veikia Zomig.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zomig medžiagas Tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI ZOMIG

  Zomig visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Zomig galima gerti iš karto, kai tik prasideda migrenos priepuolis. Taip pat jo galima išgerti pajutus, kad toks priepuolis artėja Įprastinė dozė – viena tabletė (2,5 mg). Nurykite tabletę, užgerdami vandeniu. Jeigu migrenos priepuolis per 2 val. nepraėjo arba per 24 val.pasikartojo, galima išgerti dar vieną tabletę. Jeigu šios tabletės pakankamai nepadeda, apie tai pasakykite gydytojui, kuris gali padidinti dozę iki 5 mg arba keisti gydymą.

  Negalima vartoti didesnės dozės negu paskyrė gydytojas. Didžiausia paros dozė – 10 mg.

  Pavartojus per didelę Zomig dozę Išgėrę daugiau Zomig tablečių negu nurodė gydytojas, tuojau pat kreipkitės į savo gydytoją arba į artimiausią ligoninę. Pasiimkite Zomig tabletes.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Zomig, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms Kai kurių žemiau išvardytų simptomų priežastis gali būti pats migrenos priepuolis.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip vienam žmogui iš 100): jutimo pojūčio išnykimas, rankų ir kojų pirštų dilgčiojimas, sutrikęs odos jautrumas; mieguistumas, galvos svaigimas, šilumos pojūtis; galvos skausmas; netolygūs širdies susitraukimai; pykinimas, vėmimas; skrandžio skausmas; sausa burna; raumenų silpnumas ar raumenų skausmas; silpnumas; gerklės, kaklo, rankų ir kojų ar krūtinės sunkumas, gniaužimas, skausmas ar spaudimo pojūtis.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip vienam žmogui iš 100): labai dažni širdies susitraukimai; trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas; šlapimo kiekio padidėjimas arba šlapinimosi padažnėjimas.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip vienam žmogui iš 1000): alerginė ar padidėjusio jautrumo reakcija: išbėrimas ruplėmis (dilgėlinė) bei veido, lūpų, burnos ertmės, liežuvio ir gerklės patinimas. Jei manote, kad Zomig sukėlė alerginę reakciją, nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip vienam žmogui iš 10000): krūtinės angina (krūtinės skausmas, kurį dažnai sukelia fizinis krūvis), miokardo infarktas (širdies priepuolis) ar širdies kraujagyslių spazmas. Jeigu, išgėrę Zomig, pajutote krūtinės skausmą ar dusulį, daugiau šio vaisto nevartokite ir kreipkitės į gydytoją; žarnų kraujagyslių spazmas, dėl kurio gali būti pažeistos žarnos, prasidėti pilvo skausmas arba viduriavimas kraujingomis išmatomis. Jeigu taip atsitiktų, daugiau šio vaisto nevartokite ir kreipkitės į gydytoją.

  Dėl per dažno Zomig (kaip ir kitų vaistų nuo migrenos) vartojimo gali pasireikšti kasdienis galvos skausmas arba migrenos pasunkėjimas. Jeigu manote, kad taip atsitiko, pasakykite gydytojui. Zomig vartojimą gali tekti nutraukti.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ZOMIG

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Zomig sudėtis Veiklioji medžiaga yra zolmitriptanas. Tabletėje yra 2,5 mg zolmitriptano. Pagalbinės medžiagos: laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo natrio druska (A tipo), magnio stearatas, makrogolis, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas.

  Zomig išvaizda ir kiekis pakuotėje Zomig 2,5 mg tabletės yra geltonos, apvalios, vienoje pusėje pažymėtos raide „Z“. Lizdinėje plokštelėje yra 3 Zomig tabletės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!