• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Zolsana Zolsana Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA ZOLSANA 10 MG IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Farmacinė forma ir stiprumas Plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg zolpidemo tartrato.

    Pakuotės dydis Zolsana 10 mg tabletės tiekiamos: kartoninėmis dėžutėmis, kuriose yra 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50 arba 100 tablečių lizdinėse plokštelėse; tablečių talpyklėmis su vaikų neatidaromu uždoriu, kuriose yra 30, 100 arba 500 tablečių.

    Zolsana yra migdomasis preparatas, vartojamas nemigai gydyti trumpą laiką.

    Zolsana vartojamas tik tais atvejais, kai nemiga sunki ir riboja veiklą ar labai vargina.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZOLSANA 10 MG

    ZOLSANA vartoti draudžiama: jeigu kepenų veikla labai sutrikusi; jeigu yra alergija zolpidemui arba bet kuriai pagalbinei tablečių medžiagai; jeigu yra miego apnėjos sindromas (sunkus knarkimas bei ilgos pauzės tarp įkvėpimų); jeigu sergama sunkiąja miastenija (labai susilpnėję raumenys); jeigu yra sunkus kvėpavimo nepakankamumas (kyla rimtų problemų dėl kvėpavimo); Be to, vaisto draudžiama vartoti vaikams bei jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

    Specialių atsargumo priemonių reikia Prieš pradedant vartoti Zolsana, svarbu išsiaiškinti nemigos priežastį. Jei per 7—14 gydymo dienų, miegas nepagerėja, tikėtina, kad jį gali trikdyti psichikos ar fizinė liga. Jeigu Jums nustatytas lėtinis kvėpavimo sutrikimas, Zolsana būklę gali pabloginti. Jeigu susilpnėjusi inkstų ar kepenų veikla, reikia būti atsargiam, nors dozės keisti ir nereikia. Jeigu esate senyvo amžiaus ar nusilpęs, reikia vartoti mažesnę dozę, nei rekomenduojama suaugusiesiems. Tai aprašyta skyriuje „KAIP VARTOTI ZOLSANA 10 MG“. Jeigu sergate psichikos liga, depresija arba kamuoja su ja susijęs nerimas, šių sutrikimų negalima gydyti vien tik Zolsana. Jeigu anksčiau piktnaudžiavote alkoholiu ar medikamentais, gresia didesnis priklausomybės pavojus. Kadangi medikamento sudėtyje yra laktozės, žmonėms, kuriems nustatyti reti įgimti sutrikimai, kaip antai galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stoka ar gliukozės bei galaktozės pasisavinimo sutrikimas, jo vartoti draudžiama. Kelias savaites nuolat vartojant Zolsana jo poveikis gali susilpnėti. Jei Zolsana vartojamas ilgą laiką, gali formuotis psichinė ir fizinė priklausomybė. Jos pavojus didėja didinant dozę ir ilginant gydymo trukmę. Jei ligonis tampa fiziškai priklausomas nuo vaisto, staiga nutraukus gydymą, gali pasireikšti nutraukimo simptomai: galvos ar raumenų skausmas, labai stiprus nerimas ir įtampa, nenustygstamumas, sumišimas, dirglumas bei nemiga. Sunkiu atveju gali būti derealizacija (tikrovės pojūčio išnykimas), depersonalizacija (susvetimėjimas), hiperakuzija (klausos sustiprėjimas), galūnių tirpimas ir dilgčiojimas, padidėjęs jautrumas šviesai, triukšmui ir fiziniam kontaktui, haliucinacijų ar epilepsinių traukulių (priepuolių). Gydymo Zolsana trukmė ribota. Vartoti preparatą reikia kiek galima trumpiau, paprastai ne ilgiau kaip keturias savaites, įskaitant ir laipsnišką vartojimo nutraukimą (žr. skyrių „KAIP VARTOTI ZOLSANA 10 MG“). Toliau gydytis medikamentu galima tik tada, jei gydytojas iš naujo Jus ištiria. Reikia būti labai atsargiems, jei tenka keltis naktį. Dėl raumenis atpalaiduojančio bei raminamojo poveikio didėja griuvimo bei šlaunikaulio lūžių pavojus, ypač senyviems žmonėms. Nutraukus Zolsana ar kito migdomojo preparato vartojimą, gali vėl atsirasti prieš gydymą buvusių simptomų, tik sunkesnių. Be to, kartu gali būti ir kitokių reakcijų, įskaitant nuotaikos pokyčius, nerimą ir nenustygstamumą. Vartojant Zolsana gali pablogėti atmintis, paprastai per pirmą valandą po išgėrimo. Kad pavojus būtų mažesnis, vaistą gerkite prieš pat miegą ir būkite tikras, kad galėsite 7—8 valandas nepertraukiamai miegoti. Jeigu vartojant Zolsana pasireiškia nenustygstamumas, susijaudinimas, dirglumas, agresyvumas, manija (neteisingi įsitikinimai), įniršis, košmariški sapnai, haliucinacijos, psichozė (psichikos sutrikimas), neadekvatus elgesys bei kitokie elgesio sutrikimai, nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

    Pasitarkite su gydytoju ir tuo atveju, jei aprašytų sutrikimų buvo anksčiau.

    Zolsana 10 mg vartojimas su maistu ir gėrimais Kartu vartojant alkoholio gali stiprėti raminamasis Zolsana poveikis. Tai gali daryti įtaką gebėjimui vairuoti bei valdyti mechanizmus.

    Nėštumas Zolsana nėštumo laikotarpiu vartoti draudžiama. Jei planuojate pastoti ar įtariate, kad pastojote, būtina pasitarti su gydytoju.

    Žindymo laikotarpis Kadangi zolpidemo patenka į motinos pieną, žindymo laikotarpiu jį vartoti draudžiama.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant Zolsana gali pablogėti gebėjimas susikaupti bei reaguoti, taip pat suprastėti atmintis. Todėl rekomenduojama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų. Budrumo sumažėjimas labiau tikėtinas išgėrus alkoholio ar pakankamai neišsimiegojus (7—8 valandas).

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Raminantis poveikis gali sustiprėti, jei kartu vartojama kitų vaistų: raminamuoju poveikiu pasžyminčių vaistų (trankviliantų, raminamųjų, raumenis atpalaiduojančių), preparatų nuo psichikos sutrikimų (neuroleptikų), antidepresantų, narkotinių medikamentų nuo skausmo (pvz.: kodeino, morfino), vaistinių preparatų nuo epilepsijos, anestetikų, raminamąjį poveikį darančių antihistamininių preparatų.

    Jei vaistas vartojamas kartu su narkotiniais analgetikais, galimas itin geros savijautos jausmas (euforija), todėl didėja psichinės priklausomybės (potraukio) tikimybė.

    Svarbu žinoti, kad minėtas poveikis gali pasireikšti ir neseniai vartojus vaistus, ir vartosiant juos ateityje.

    3. KAIP VARTOTI ZOLSANA 10 MG

    Zolsana išgerkite užsigerdami skysčio prieš miegą ir būkite tikras, kad galėsite 7—8 valandas nepertraukiamai miegoti. Jeigu manote, kad Zolsana veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Suaugusiems žmonėms rekomenduojama dozė yra 10 mg (viena tabletė). Senyviems ir nusilpusiems žmonėms pradinė dozė yra 5 mg. Žmonėms, kurių kepenų veikla sutrikusi, pradinė dozė yra 5 mg. Vaikams bei jaunesniems kaip 18 metų paaugliams Zolsana vartoti draudžiama.

    Bet kuriuo atveju draudžiama vartoti didesnę nei 10 mg paros dozę. Gydytis reikia kiek galima trumpiau, ilgiausiai keturias savaites, įskaitant laipsnišką vartojimo nutraukimą. Gydytojas pasakys, kiek laiko vartoti Zolsana ir kaip jo vartojimą nutraukti. Nenustokite jo gerti staiga, nes gali būti nutraukimo simptomų. Patikrinęs Jūsų būklę, gydytojas gydymą gali pratęsti.

    Pavartojus per didelę Zolsana dozę Perdozavimo simptomai gali būti įvairūs (nuo galvos svaigimo iki sąmonės netekimo (komos). Jei išgėrėte per daug vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Pasiimkite šį informacinį lapelį bei likusias tabletes, kad parodytumėte gydytojui.

    Pamiršus pavartoti Zolsana Jei žinote galėsiąs miegoti 7—8 valandas, galite išgerti tabletę. Jei ne, vaistą gerkite tik kitą vakarą, eidamas miegoti. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    Pokyčiai nutraukus Zolsana vartojimą Jeigu susiformavo fizinė priklausomybė, staigus gydymo nutraukimas gali lemti nutraukimo simptomus, pavyzdžiui, galvos ar raumenų skausmą, labai stiprų nerimą ir įtampą, nenustygstamumą, sumišimą bei dirglumą (žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“). Patariama staiga nenutraukti Zolsana vartojimo, o dozę mažinti palaipsniui, kaip patarė gydytojas. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Zolsana, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Manoma, kad toks poveikis yra susijęs su individualiu paciento jautrumu ir dažniau pasireiškia per pirmąją valandą po išgėrimo, jei ligonis iš karto neina miegoti ar neužmiega.

    Toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis dažniausiai pasireikšia gydymo pradžioje ir tęsiant vaisto vartojimą praeina.

    Dažniausi šalutiniai reiškiniai (daugiau negu 1 iš 100 pacientų): snaudulys kitą dieną, galvos skausmas ir svaigimas, susilpnėjusios emocijos, sumažėjęs budrumas, sumišimas, svaigulys (pojūtis, kad sukatės ir prarandate pusiausvyrą), virškinimo trakto sutrikimas (viduriavimas, pykinimas, vėmimas), vaizdo dvejinimasis (diplopija), odos reakcija, atminties sutrikimas. Atminties sutrikimo pavojus didesnis vartojant didesnę dozę, kartu galima netinkama elgsena.

    Retesni (nedažni, mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 1000 pacientų) šalutiniai reiškiniai: nuovargis, raumenų silpnumas, judesių koordinacijos sutrikimas.

    Reti (mažiau negu 1 iš 1000 pacientų) šalutiniai reiškiniai: susilpnėjęs lytinis potraukis, nenustygstamumas, susijaudinimas, dirglumas, agresyvumas, manija, įniršis, košmariški sapnai, haliucinacijos, psichozė (psichikos sutrikimas), netinkama elgsena ar kitokie nepageidaujami elgesio pokyčiai.

    Jei yra nediagnozuota depresija, vartojant Zolsana ar kitų migdomųjų preparatų, ji gali išryškėti.

    Vartojant vaistą, gali formuotis fizinė priklausomybė nuo jo, o nutraukus gydymą — išryškėti nutraukimo ar prieš vaisto vartojimą buvusių simptomų. Taip pat galima ir psichinė priklausomybė (žr. 2 skyrių).

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas ar, Jūsų nuomone, sunkus šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. ZOLSANA 10 MG LAIKYMO SĄLYGOS

    Specialių laikymo sąlygų nereikia. Zolsana 10 mg tabletes laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ar etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Pastebėjus defektų ar gedimo požymių, pavyzdžiui, lūžusių tablečių, būtina pasitarti su vaistininku.

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!