• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Zindaclin Zindaclin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ZINDACLIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Zindaclin gelis yra skirtas paprastųjų spuogų gydymui.

  Zindaclin veiklioji medžiaga yra klindamicino fosfatas, kuris, patekęs ant odos, skyla išlaisvindamas antibiotiką klindamiciną. Klindamicinas stabdo bakterijų dauginimąsi, ir mažina naujų spuogų radimasi. Zindaclin taip pat gali sumažinti ant kūno atsiradusių spuogų raudonumą. Vartojant Zindaclin, kaip ir kitus preparatus, turi praeiti šiek tiek laiko, kol ims nykti spuogai.

  Spuogai ypač dažnai pasitaikanti odos būklė. Lytinio brendimo metu, net esant normaliam lytinių hormonų kiekiui, odos riebalų liaukos gamina per daug sekreto, kurio perteklius gali užkimšti odos poras (t. y. gali atsirasti juodųjų inkštirų). Užsikimšus odos poroms, į jas patenka bakterijos. Bakterijų išskiriamos medžiagos pereina į gilesnius odos sluoksnius, taip sukeldamos raudonų pūlingų spuogų atsiradimą. Kai kuriems žmonėms spuogai gali atsirasti ar nepranykti ir pasibaigus brendimui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZINDACLIN

  Zindaclin vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai ar bet kuriai pagalbinei Zindaclin medžiagai arba linkomicinui (kitam antibiotikui).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs sergate ar sirgote uždegiminėmis žarnyno ligomis, pavyzdžiui, kolitu arba Krono liga. - jeigu Jums kada nors buvo pasireiškęs sunkios formos viduriavimas dėl antibiotikų vartojimo.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas Ar Zindaclin saugu vartoti nėštumo metu, išsamiai neištirta. Prieš vartojant šį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Net patepus odą, klindamicino patenka į motinos pieną, todėl žindyvės, vartodamos Zindaclin, turi nutraukti maitinimą krūtimi. Prieš vartojant šį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Klindamicinas neturi įtakos psichiniam ir fiziniam pajėgumui, gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zindaclin medžiagas Šio produkto sudėtyje yra 20% etanolio. Viename grame yra apie 0,2 g etilo alkoholio.

  3. KAIP VARTOTI ZINDACLIN

  Jaunesni kaip 12 metų vaikai Zindaclin vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams nerekomenduotina.

  Suaugę žmonės ir vyresni kaip 12 metų vaikai Dažniausiai Zindaclin vartojamas kartą per dieną. Gerai nuplaukite odą taip, kaip esate įpratę, ir patapšnodami ją nusausinkite. Užtepkite plonu sluoksniu nedidelį kiekį gelio ant viso odos ploto, kur dažniausiai iškyla spuogai. Netepkite Zindaclin tose vietose, kur nėra spuogų. Netepkite gelio tik ant atskirų spuogų. Netepkite storo sluoksnio, nes tai nepaspartins gydymo proceso. Nevyniokite ant Zindaclin padengto odos ploto tvarsčių (binto ir pleistro), nes uždengus pateptą vietą gelis gali sudirginti odą.

  Taikant daugelį gydymo būdų, spuogai sėkmingai išgydomi per keletą mėnesių. Kelias savaites jūs galite nepastebėti gydomojo poveikio. Vėliau pamažu ima matytis aiškūs gijimo požymiai. Stipriausiai poveikis jaučiamas po kelių mėnesių.

  Zindaclin gelis ilgiausiai naudotinas 12 savaičių. Vienam gydymo kursui jums gali nepakakti vienos Zindaclin gelio tūbelės.

  Nekrapštykite ir nesistenkite išspausti spuogų, nes galite sukelti dar didesnį neigiamą poveikį ir gali likti randų.

  Zindaclin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Zindaclin dozę Jeigu manote, jog pavartojote per didelę Zindaclin dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Zindaclin Kitą kartą vartokite įprastą dozę. Netepkite gelio dvigubai daugiau arba nevartokite dažniau nei visada, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Zindaclin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Šalutinis poveikis dažniausiai yra lengvas ir trumpalaikis. Jūsų oda kurį laiką gali išsausėti, tapti skausmingesnė, gali pradėti niežėti, kaisti arba parausti. Palengvinti šalutinį poveikį galima vartojant odą drėkinančias kosmetines priemones, kurių sudėtyje nėra aliejų. Jeigu nerimaujate, galite pasikonsultuoti su savo gydytoju.

  Saugokitės, kad Zindaclin nepatektų į akis, nosies ar burnos gleivinę. Jei gelio pateko į šias vietas, nedelsdami išplaukite jas dideliu kiekiu vandens.

  Geriamos arba injekuojamos klindamicino formos gali sukelti žarnyno uždegimą, kuris pasireiškia diarėja (išmatos gali būti su krauju ir gleivėmis). Šis šalutinis poveikis pasitaiko labai retai, tepant klindamiciną ant odos. Jei pradėjote viduriuoti, turite iškart nustoti vartoti Zindaclin ir nedelsiant apie tai pranešti savo gydytojui.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ZINDACLIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia Patepus gelio būtina užsukti tūbelės antgalio dangtelį.

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Zindaclin sudėtis - Veiklioji medžiaga yra klindamicino fosfatas. Viename grame gelio yra 10 mg klindamicino, atitinkančio 11,88 mg klindamicino fosfato. - Pagalbinės medžiagos yra propilenglikolis, išgrynintas vanduo, etanolis, cinko acetatas, hidroksietilceliuliozė ir natrio hidroksidas

  Zindaclin išvaizda ir kiekis pakuotėje Baltas, pusiau skaidrus gelis. Tūbelėje yra 15 g, 30 g arba 60 g gelio.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!