• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Zinacef Zinacef Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA ZINACEF IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Šio vaisto pavadinimas yra Zinacef.

    Zinacef sudėtyje yra cefuroksimo, priskiriamo cefalosporinų grupės antibiotikams. Antibiotikai vartojami infekcines ligas sukeliančioms bakterijoms naikinti.

    Gydytojas nutarė paskirti Jums Zinacef, nes Jūs sergate infekcine liga arba tam, kad apsaugotų Jus nuo infekcijos prieš operaciją ar dializės metu.

    Zinacef yra vartojamas daugelio bakterinių infekcijų gydymui ir apsaugojimui nuo jų. Jūsų gydytojas parinko Jums šį vaistinį preparatą, nes jis Jums tinka.

    2. Kas žinotina prieš vartojant Zinacef

    Zinacef vartoti draudžiama: jei yra padidėjęs jautrumas cefuroksimui ar bet kuriam kitam cefalosporinų grupės antibiotikui, arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu manote, kad galite būti nėščia; - jeigu maitinate kūdikį krūtimi; - jeigu esate alergiškas kitiems antibiotikams, ypač penicilinui; - jeigu Jums atliekami tyrimai cukraus kiekiui šlapime nustatyti, vartojant Zinacef paprastai nebūna klaidingai teigiamo rezultato, kaip kad vartojant kitų cefalosporinų grupės antibiotikų.

    Jeigu Jūs vartojate kontraceptines tabletes, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui. Kaip ir vartojant kitus antibiotikus, gali reikėti papildomų kontraceptinių priemonių.

    3. Kaip vartoti Zinacef Jums nereikės pačiam susileisti vaisto. Tai padarys gydytojas arba slaugytojas.

    Zinacef dažniausiai yra švirkščiamas į veną. Kartais vaisto gali būti pridedama į skystį, infuzuojamą į veną.

    Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms yra 750 mg tris karus per parą.

    Vaikams skiriama dozė priklauso nuo jų amžiaus ir kūno svorio. Gydant kai kurias infekcijas, gydytojas gali paskirti vartoti Zinacef (cefuroksimo natrį) 2 kartus per parą kelias paras, po to skirti Zinnat (cefuroksimo aksetilio) tabletes, kurių sudėtyje yra to paties antibiotiko.

    Tikslios dozės priklauso nuo infekcinės ligos pobūdžio, Jūsų amžiaus ir sveikatos būklės.

    Gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums geriausia.

    4. Galimas šalutinis poveikis

    Zinacef, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Daugumai žmonių Zinacef šalutinio poveikio nedaro.

    Jei jūs pajusite kurį nors iš žemiau išvardytų sutrikimų, pasakykite gydytojui ar slaugytojui: - patinimas ar skausmas injekcijos vietoje; - niežėjimas, odos spalvos pakitimas ar pasidengimas žvynais; - galvos skausmas; - nesunkus viduriavimas ar pykinimas; - lengvai atsirandančios mėlynės; - pienligė (grybelinė infekcija). Tai gali sukelti niežėjimą ir deginimą genitalijose kartu su tirštomis baltomis išskyromis arba skausmingus baltus lopus ant liežuvio ar burnoje.

    Jeigu jums pasireiškė kuris nors iš žemiau išvardytų sutrikimų, kuo greičiau pasakykite gydytojui ar slaugytojui: - stiprus pykinimas ar viduriavimas, ar stiprus skrandžio skausmas; - kraujavimas iš tiesiosios žarnos.

    Jeigu kuris nors iš žemiau išvardytų sutrikimų jums pasireiškė tuoj po ZINNAT pavartojimo, skubiai pasakykite gydytojui ar slaugytojui: - staiga atsiradęs švokštimas ir skausmas krūtinėje arba įtampa; - vokų, veido ar lūpų sutinimas.

    Labai retais atvejais galima odos reakcija, kuri gali prasidėti atsiradusiomis raudonomis dėmėmis, panašiomis į tymų bėrimą. Ji gali atsirasti dėl odoje esančios kraujagyslės uždegimo (odos vaskulitas). Šias dėmes gali niežėti, deginti ar gelti, gali atsirasti pūslių, kraujuoti, pleiskanoti, luptis ar išopėti.

    Jeigu jums atsirado kokių nors kitokių simptomų, kurių jūs nesuprantate, pasakykite gydytojui ar slaugytojui.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI ZINACEF

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Paruoštą vartoti preparatą laikyti šaldytuve (2 C – 8 C) temperatūroje ne ilgiau kaip 24 valandas.

    6. KITA INFORMACIJA

    Zinacef sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra cefuroksimas (natrio druskos pavidalu). Viename buteliuke yra 750 mg cefuroksimo. - Pagalbinių medžiagų nėra. Tirpiklis yra injekcinis vanduo.

    Zinacef išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Zinacef yra baltos ar gelsvos spalvos milteliai, į kuriuos įpylus atitinkamą vandens kiekį, gaunama beveik baltos spalvos suspensija skirta vartoti į raumenis arba gelsvos spalvos tirpalas skirtas vartoti į veną.

    Zinacef tiekiamas vienadoziais buteliukais, kuriuose yra 750 mg cefuroksimo. Pakuotėje taip pat yra tirpiklio ampulė, kurioje yra 6 ml injekcinio vandens.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!