• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Zeldox Zeldox Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ZELDOX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Zeldox 20 mg kietos kapsulės yra dvispalvės – mėlynos ir baltos, su užrašais “Pfizer” ir “ZDX 20”. Zeldox 40 mg kietos kapsulės yra mėlynos, su užrašais “Pfizer” ir “ZDX 40”. Zeldox 60 mg kietos kapsulės yra baltos, su užrašais “Pfizer” ir “ZDX 60”. Zeldox 80 mg kietos kapsulės yra dvispalvės – mėlynos ir baltos, su užrašais “Pfizer” ir “ZDX 80”.

  Zeldox priklauso vaistų nuo psichozės grupei.

  Zeldox kapsulės vartojamos šizofrenijai gydyti ir jos pasikartojimo tikimybei mažinti.

  Taip pat Zeldox kapsulės vartojamos bipoliniu afektiniu sutrikimu su psichozės požymiais ar be jų sergančių žmonių manijos ar mišraus epizodo gydymui.

  Vartojant Zeldox, ligos simptomai turi silpnėti. Jei toliau vartosite Zeldox, mažės šių simptomų pasikartojimo tikimybė. Pasijutę geriau, vartokite Zeldox kapsules tol, kol gydytojas lieps nutraukti gydymą.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Zeldox

  Zeldox vartoti draudžiama: - Jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ziprazidonui arba bet kuriai pagalbinei Zeldox kapsulių medžiagai. Alerginė reakcija gali pasireikšti išbėrimu, niežuliu, veido ir lūpų patinimu, dusuliu. Jei tokių reakcijų buvo, pasakykite gydytojui. - Jeigu buvo arba yra širdies veiklos sutrikimų. Pasakykite apie tai gydytojui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei vartojate kitokių vaistų, kuriuos skyrė gydytojas arba įsigijote be recepto, ypač tokių, kurie veikia širdies ritmą, arba vaistų nuo nerimo, depresijos, epilepsijos ar Parkinsono ligos; - jei esate jaunesnis kaip 18 ar vyresnis 65 kaip metų; - jeigu sergate kepenų liga; - jeigu kada nors sirgote širdies liga; - jeigu kada nors buvo traukulių; - jeigu Jums sakė, kad yra maža kalio ar magnio koncentracija kraujyje.

  Zeldox vartojimas su maistu ir gėrimais Zeldox kapsulių reikia gerti valgant. Rekomenduojama, vartojant Zeldox, negerti alkoholio.

  Nėštumas Zeldox nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus, kai gydytojas nurodys kitaip. Vaisingo amžiaus moterys gydymo metu turi naudotis veiksmingu kontracepcijos metodu. Jei vartojate Zeldox ir esate ar manote esanti nėščia, ketinate pastoti, nedelsdama pasakykite gydytojui. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymas Ar preparato išsiskiria su motinos pienu, nežinoma, todėl vartojant Zeldox, kūdikio rekomenduojama nežindyti. Prieš vartojant bet kurį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Zeldox gali sukelti mieguistumą. Vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti pavojingomis sąlygomis negalima, kol neaišku, kaip vaistas veikia Jūsų gebėjimą atlikti šią veiklą.

  Kitų vaistų vartojimas Prieš pradėdami vartoti naują vaistą kartu su Zeldox, pasitarkite su gydytoju. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, ypač apie vaistus nerimui, depresijai, epilepsijai ar Parkinsono ligai gydyti.

  3. KAIP VARTOTI Zeldox

  Zeldox visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė dozė – po 40–80 mg du kartus per parą valgant. Reikia išgerti vieną kapsulę ryte, kitą – vakare. Jei Zeldox kapsulių reikia vartoti ilgai, gydytojas dozę gali sumažinti.

  Reikia gerti dvi kapsules per parą. - Saulė ant lizdinės plokštelės rodo rytinę dozę. - Mėnulis ant lizdinės plokštelės rodo vakarinę dozę. Nurykite visą kapsulę. Kapsulės vartojamos valgant. Geriausia kapsulių gerti kasdien tuo pačiu metu. Nepamirškite išgerti kapsulių, net ir pasijutę geriau.

  Pavartojus per didelę Zeldox dozę Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Pasiimkite su savimi Zeldox kapsulių dėžutę.

  Pamiršus pavartoti Zeldox Svarbu Zeldox kapsules gerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Pamirštą išgerti dozę suvartokite tuoj pat prisiminę, išskyrus atvejus, kai netoli kitos dozės gėrimo laikas. Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, praleistosios negerkite, kitą dozę vartokite reikiamu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Zeldox vartojimą Zeldox kapsulių vartojimo nenutraukite, kol nenurodė gydytojas.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Zeldox kapsulės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 asmeniui iš 100) šalutinis poveikis:

  nerimastingumas; raumenų sustingimas, sąstingis ir silpnumas, neįprasti judesiai, drebėjimas, lėti judesiai, galvos svaigulys, mieguistumas, silpnumo jausmas ar negalavimas, galvos skausmas; pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, burnos džiūvimas, smarkesnis seilėtekis; regos sutrikimas.

  Nedažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 asmeniui iš 1000) šalutinis poveikis:

  apetito padidėjimas; susijaudinimas, nerimas, spaudimas gerklėje, nenormalūs sapnai; traukuliai, nenormalūs veido ir liežuvio judesiai, nerangumas, neaiški kalba, nenormalūs akių judesiai, dėmesio sutrikimas, sąstingis; šiek tiek greitesnis širdies plakimas; šviesos baimė; galvos svaigulys, ūžesys abiejose ausyse; galvos svaigimas atsistojant; dusulys, gerklės skausmas; viduriavimas, pasunkėjęs rijimas, diskomfortas virškinimo trakte, liežuvio patinimas, vidurių pūtimas; išbėrimas, dilgėlinė; raumenų mėšlungis, sąnarių sustingimas ar patinimas; sutrikusi eisena, skausmas, troškulys; krūtinės skausmas.

  Retas (pasireiškia mažiau kaip 1 asmeniui iš 1000) šalutinis poveikis:

  sloga; panikos priepuoliai, prislėgta nuotaika, sulėtėjęs mąstymas; nenormali galvos padėtis (kreivakaklystė), paralyžius, kojų nerimastingumas; akių niežulys, akių džiūvimas; ausų skausmas; žagsėjimas; rūgščių atpylimas; plaukų slinkimas, veido patinimas, odos sudirginimas; šlapimo nelaikymas, skausmingas pasunkėjęs šlapinimasis; erekcijos susilpnėjimas ar sustiprėjimas, orgazmo silpnėjimas, pieno gamybos sutrikimas; karščio pojūtis.

  Šios grupės vaistai kartais gali sukelti nenormalius judesius, dažniausiai veido ar liežuvio. Praneškite gydytojui nedelsdamas, jeigu jų atsirado vartojant Zeldox kapsulių.

  Ir vyrams, ir moterims buvo retų krūtų padidėjimo atvejų.

  Labai retai šios grupės vaistai gali sukelti karščiavimą, dažnesnį kvėpavimą, smarkesnį prakaitavimą, raumenų sustingimą ir prislopinti sąmonę. Nedelsdamas kreipkitės į gydytoją, jeigu taip atsitiko vartojant Zeldox kapsules.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jeigu minėtas šalutinis poveikis Jus vargina, yra sunkus arba nepraeina toliau gydantis, pasakykite apie tai savo gydytojui.

  5. Zeldox LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!