• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Zantac Zantac Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA ZANTAC IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, abipusiai išgaubtos su įspaudu GX EC2 iš vienos pusės. Pakuotėje yra 10 arba 20 tablečių. Zantac blokuoja histamino H2 receptorius ir mažina druskos rūgšties susidarymą skrandyje. Paprastai skrandžio sultys yra labai rūgščios ir, kildamos aukštyn į stemplę, gali sukelti rėmenį bei raugėjimą rūgštimi. Zantac mažina padidėjusį skrandžio sulčių rūgštingumą. Šis vaistas ilgai veikia ir slopina skrandžio rūgšties gamybą iki 12 valandų. Padidėjusią rūgšties gamybą gali sukelti rūkymas, alkoholis, aštrūs patiekalai bei stresas. Kai kurie vaistai, pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgštis ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, kuriais gydomas sąnarių ir raumenų skausmas, taip pat gali būti rėmens bei kitų dėl skrandžio rūgšties poveikio atsiradusių negalavimų priežastis.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZANTAC

    Rėmuo ir atsirūgimas rūgštimi gali atsirasti gulint lovoje arba keliant sunkius daiktus, kai skrandžio sultys kyla aukštyn į stemplę. Be to, rėmuo ir atsirūgimas rūgštimi gali atsirasti dėl skrandžio opos, o kai kuriais atvejais – dėl kitų sunkesnių skrandžio arba virškinimo trakto ligų. Svarbi priemonė, galinti palengvinti rėmenį ir atsirūgimą rūgštimi, yra gyvenimo būdo keitimas. Tai gali būti rūkymo mažinimas, vengimas gerti alkoholį, valgyti aštrius patiekalus, vėlai vakarieniauti ir kelti sunkius daiktus. Reikėtų pasistengti susikurti neįtemptą, darnų gyvenimo būdą. Jei nakties metu miegosite aukščiau padėta galva, Jūsų negalavimai taip pat gali palengvėti. Kita priemonė negalavimams palengvinti gali būti gydymas nereceptiniais vaistais. Jeigu šios priemonės nepadeda, reikia pasitarti su gydytoju. Tai ypač svarbu, jei Jus vargina ilgalaikiai ar pasikartojantys negalavimai, sunkumas ryjant maistą arba jei gydytojas nustatė, jog pablogėjo inkstų funkcija. Jei sergate sunkia kepenų ir inkstų liga, taip pat ūmine porfirija (reta būklė, kai padidėja porfirinų apykaita), prieš pradedant vartoti Zantac, reikia pasitarti su gydytoju.

    Vaisto neturėtų vartoti jaunesni kaip 16 metų pacientai.

    Zantac vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Zantac medžiagai.

    Specialios atsargumo priemonės Zantac gali daryti įtaką kitų kartu vartojamų vaistų poveikiui. Todėl, jei vartojate preparatų, kuriuose yra ketokonazolo, glipizido ir teofilino, pasitarkite su gydytoju.

    Nėštumas Yra nedaug šio vaisto vartojimo nėštumo metu patirties. Todėl, prieš geriant Zantac, pasitarkite su gydytoju.

    Žindymo laikotarpis Vaisto veiklioji medžiaga gali patekti į žindomo kūdikio organizmą, todėl žindymo laikotarpiu Zantac vartoti negalima.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Žr. skyrių „Specialios atsargumo priemonės“.

    3. KAIP VARTOTI ZANTAC

    Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 16 metų pacientams Siekiant palengvinti simptomus, reikia gerti vieną Zantac tabletę (150 mg), bet ne daugiau dviejų tablečių per parą. Jei, vaisto vartojant dvi savaites be pertraukos, simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją, nes gali būti kitų skrandžio veiklos sutrikimo priežasčių.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Vartojant Zantac, šalutinis poveikis pasireiškia retai, tačiau jei atsiranda kokia nors netikėta reakcija, kuri, Jūsų manymu, yra šalutinis poveikis, nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Šalutinio poveikio simptomus galima klasifikuoti taip: dažni (pasitaiko daugiau nei vienam iš šimto pacientų), nedažni (pasitaiko mažiau nei vienam iš šimto pacientų) ir reti (pasitaiko mažiau nei vienam iš tūkstančio pacientų). Dažni šalutinio poveikio simptomai: galvos skausmas, pykinimas, nuovargis, viduriavimas, egzema. Nedažni: kraujo ląstelių kiekio ir kepenų funkcijos rodmenų pokyčiai. Reti: padidėjusio jautrumo reakcija – alerginis šokas, akių vokų, veido ar lūpų patinimas su odos išbėrimu gumbeliais (dilgėline) bet kurioje kūno vietoje ar be jo, staigus švokštimas arba spaudimo jausmas krūtinės ląstoje. Lėtas arba neritmiškas širdies plakimas. Sumišimas, depresija ir haliucinacijos, ypač vyresnio amžiaus ir ligotiems žmonėms. Krūtų jautrumas, krūtų padidėjimas vyrams. Neryškus matymas. Raumenų ir sąnarių skausmas. Gelta. Pankreatitas. Plaukų slinkimas. Kraujagyslių uždegimas (vaskulitas). Lytinės funkcijos sutrikimas (impotencija), kuris paprastai yra laikinas. Nevalingi judesiai bei drebulys, mėšlungis.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. ZANTAC LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!