• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Zanocin Zanocin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ZANOCIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Zanocin - tai antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų fluorchinolonų grupei. Ofloksacinas naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas, padermes. Vaistas vartojamas sergant įvairioms bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms, pavyzdžiui, bronchitu, plaučių uždegimu. šlapimo takų, odos, kaulų bei sąnarių, priešinės liaukos infekcinėmis ligomis ir gonorėja.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ZANOCIN

  Zanocin vartoti negalima: Jei kada nors ofloksacinas, kitas chinolonų grupės antibiotikas arba pagalbinės preparatų medžiagos sukėlė alerginių reakcijų (pvz.: išbėrimą, niežulį, lūpų, veido ar rankų tinimą, sunkesnį kvėpavimą).

  Vaisto nepatariama vartoti vaikams ir paaugliams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu esate nėščia, ketinate pastoti; jeigu žindote kūdikį; jeigu sergate kepenų, inkstų liga; jeigu sergate centrinės nervų sistemos liga (pvz., epilepsija); jeigu vartojant kurį nors vaistą buvo pasireiškęs sausgyslių skausmas ar uždegimas; jeigu vartojate kitus vaistus, ypač varfariną (kraujo krešėjimui mažinti), teofiliną (astmai gydyti), antacidinių preparatų ar sukrolfatą (virškinimo trakto ligoms gydyti), probenicidą (podagrai gydyti), skausmo malšinamųjų.

  Kitų vaistų vartojimas Teofilinas. Šio preparato, vartojamo kartu su Zanocin, koncentracija serume gali padidėti. Jeigu gydymo šiais vaistais išvengti negalima, reikia tirti teofilino kiekį serume ir tinkamai koreguoti jo dozę.

  Antacidiniai preparatai. Magnio hidroksidas bei antacidiniai vaistai, kuriuose yra šio junginio, sumažina Zanocin rezorbciją. Zanocin ir preparatų, kurių sudėtyje yra aliuminio hidrosido, kartu vartoti negalima.

  Probenecidas. Zanocin išskyrimas su šlapimu sumažėja, jeigu jo vartojama kartu su probenecidu.

  Analgetikai. Chinolonų darinių poveikis centrinei nervų sistemai sustiprėja, jeigu jų vartojama kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.

  Sukralfatas. Šis medikamentas skrandyje išlaisvina aliuminio jonus, todėl sumažėja kartu vartojamo ofloksacino rezorbcija.

  Varfarinas. Ciprofloksacinas ir norfloksacinas sustiprina antikoaguliacinį varfarino poveikį, todėl pacientams, vartojantiems kartu minėtų vaistų, būtina atidžiai tikrinti protrombino laiką.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Zanocin prasiskverbia per placentą. Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis, vartojusiomis šio medikamento, neatlikta. Nėštumo metu Zanocin vartoti nerekomenduojama, kadangi tiriant gyvūnus šis vaistas sukėlė artropatiją. Zanocin patenka į motinos pieną. Fluorochinolonų dariniai gyvūnams sukėlė permanentinį kremzlinio audinio pažeidimą tų sąnarių, kuriems tenka didelis kūno svoris, todėl, jeigu būtina skirti fluorochinolono, rekomenduojama nežindyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kadangi Zanocin gali sukelti somnolenciją, įgūdžių sutrikimą, galvos svaigimą, regos sutrikimą, pacientas, prieš pradėdamas vairuoti ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą, turi žinoti, kokią reakciją gali sukelti šis medikamentas. Minėtą poveikį gali sustiprinti alkoholis.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Zanocin medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI ZANOCIN

  Vaistą vartokite taip, kaip nurodė gydytojas. Atidžiai perskaitykite informaciją apie vaisto dozavimą, nurodytą ant pakuotės ir informaciniame lapelyje. Jei dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į vaistininką ar gydytoją.

  Suaugusiems žmonėms Paprastai reikia gerti po 200-400 mg du kartus per parą, atsižvelgiant į ligos sukėlėją ir sunkumą.

  Vaikams Vaikams ir paaugliams vaisto vartoti nepatariama.

  Jei sergate inkstų nepakankamumu, gydytojas gali skirti mažesnę vaisto dozę.

  Zanocin tabletę reikia užsigerti pilna stikline vandens. Jei vartojate preparatus, kurių sudėtyje yra aliuminio, magnio, kalcio arba geležies, pertrauka tarp abiejų vaistų vartojimo turi būti ne trumpesnė kaip dvi valandos. Laiko tarpas tarp Zanocin dozių išgėrimo turi būti kuo vienodesnis, pavyzdžiui., jei vaistą reikia vartoti du kartus per dieną, tai pirmąją dozę gerkite 8 val. ryte, o antrąją- 8 val. vakare. Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Zanocinas geriamas 3-10 dienų, atsižvelgiant į infekcijos ir ligos sunkumą. Jei infekcinė liga sunki, gali tekti vaisto gerti ilgiau. Svarbu nenutraukti vaisto vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali paūmėti.

  Pamiršus pavartoti Zanocin Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kuo įmanoma greičiau. Jei pamirštąją dozę prisiminsite, tada, kai greitai reiks gerti kitą, praleistos dozės negerkite ir toliau vaistą vartokite kaip įprasta. Jei neišgėrėte kelių dozių, kreipkitės į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Zanocin dozę Vartoti didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas, negalima. Jei vaisto perdozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Patariama kartu pasiimti ir vaisto pakuotę parodyti gydytojui.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS.

  Zanocin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto).

  Kartais vartojant vaistą gali pasireikšti alerginių reakcijų. Jei pradeda berti, niežėti odą, atsiranda dilgėlinė, pūslelių, oda išopėja, tinsta lūpos, liežuvis, veidas, pasunkėja kvėpavimas ar išryškėja kitų neįprastų simptomų, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Retais atvejais vaistas sukelia virškinimo trakto sutrikimus (pvz., pykinimą, vėmimą, viduriavimą, skrandžio skausmą). Paprastai šie simptomai yra nestiprūs, tačiau tada, jei būklė blogėja arba dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į gydytoją.

  Vartojantiesiems ofloksaciną gali svaigti galva, atsirasti svaigulys ar dirglumas. Jei prasideda traukuliai, sutrinka judesiai, rega, dilgčioja rankose arba kojose, būna konfūzija, haliucinacijų, sunku užmigti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame matyti kraujo arba sutriko šlapinimasis, nutraukite zanocino vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar padidėjęs polinkis kraujuoti, gerklės skausmas, padažnėti susirgimai infekcinėmis ligomis. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Labai retai kai kuriems pacientams gali prasidėti sausgyslių skausmas arba uždegimas, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama kortikosteiroidų. Atsiradus tokių simptomų nutraukite ofloksacino vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Vartojant vaistą gali padidėti odos jautrumas ultravioletiniams (UV) spinduliams, todėl reikia nešioti akinius, apsaugančius nuo UV spindulių, ir naudoti kitas apsaugines priemones.

  Ofloksacinas gali sukelti svaigulį arba sutrikdyti reakciją, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama alkoholio. Prieš vairuojant automobilį reikia į tai atsižvelgti.

  Jei pasireiškė šiame informaciniame lapelyje nepaminėtas nepageidaujamas poveikis, pasakykitei gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ZANOCIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Vidinę pakuotę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Zanocin sudėtis

  Vienoje tabletėje yra 200 mg ofloksacino. Pagalbinės medžiagos yra:laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, polisorbatas 80, išgrynintas talkas, koloidinio bevandenio silicio dioksido, karboksimetilkrakmolo natrio druska ir išgrynintas vanduo.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!