• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Xyzal Xyzal Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.Kas yra Xyzal ir kam JIS vartojamas

  Priešalerginis vaistas (sisteminio vartojimo antihistamininis vaistas)

  Su alerginėmis būklėmis susijusių ligų požymių (simptomų) gydymui: alerginio rinito (taip pat ir nuolatinio alerginio rinito); lėtinio dilgėlinio bėrimo (lėtinės idiopatnės dilgėlinės).

  2.KAS ŽINOTINA Prieš vartoJANT Xyzal

  Xyzal vartoti negalima jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai levocetirizino dihidrochloridui ar metilo parahidroksibenzoatui, propilo parahidroksibenzoatui, maltitoliui arba bet kuriai pagalbinei Xyzal medžiagai esant sunkiam inkstų veiklos pažeidimui (sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas, kai kreatinino klirensas mažesnis nei 10 ml/min).

  Specialių atsargumo priemonių reikia Xyzal nerekomenduojama vartoti naujagimiams ir jaunesniems nei 2 metų vaikams, kadangi kol kas šioje amžiaus grupėje nėra pakankamai patirties.

  Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

  Xyzal vartojimas su maistu ir gėrimais Būkite atsargūs, jei Xyzal vartojate tuo pat metu kaip ir alkoholį. Jautresniems pacientams cetirizino ar levocetirizino ir alkoholio arba kitų vaistų, kurie veikia smegenis, vartojimas tuo pat metu gali paveikti budrumą.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Pasakykite savo gydytojui jeigu esate nėščia, bandote pastoti ar maitinate krūtimi.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kai kurie pacientai nuo Xyzal gali jausti mieguistumą, nuovargį ar silpnumą. Tačiau jei ketinate vairuoti, užsiimti galimai pavojinga veikla ar valdyti mechanizmus, patartina šiek tiek palaukti ir atidžiai stebėti savo reakciją į vaistą. Nėra duomenų, kad levocetirizinas, vartojamas laikantis rekomenduojamo dozavimo, silpnintų budrumą, reakciją ar gebėjimą vairuoti.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Xyzal medžiagas - Šiame vaiste yra maltitolio. Jeigu Jums daktaras sakė, jog kai kurių cukrų Jūs netoleruojate, prieš vartodami susisiekite su gydytoju. - Metilo parahidroksibenzoatas ir propilo parahidroksibenzoatas gali sukelti alergines reakcijas (galbūt vėlyvasias).

  3.Kaip vartoti Xyzal

  Xyzal visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Įprastinė dozė yra: - Suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų: 10 ml per dieną.

  -Vaikams nuo 2 iki 6 metų: 2,5 ml du kartus per dieną.

  Xyzal nerekomenduojama vartoti naujagimiams ir jaunesniems nei 2 metų vaikams, kadangi kol kas šioje amžiaus grupėje nėra pakankamai patirties.

  Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, gali būti skiriama mažesnė dozė, atsižvelgiant į inkstų ligos sunkumą; vaikams dozė bus parinkta pagal jų kūno masę; dozę nustatys Jūsų gydytojas.

  Pacientams, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, Xyzal vartoti negalima.

  Pacientai, kuriems yra sutrikusi tik kepenų funkcija, turėtų vartoti įprastinę dozę.

  Pacientams, kuriems sutrikusi ir kepenų, ir inkstų funkcija, gali būti skirta mažesnė dozė, atsižvelgiant į inkstų ligos sunkumą; vaikams dozė bus parinkta pagal jų kūno masę; dozę nustatys Jūsų gydytojas.

  Senyvo amžiaus pacientams, jeigu jų inkstų funkcija normali, dozės koreguoti nereikia.

  Kaip ir kada vartoti Xyzal Tik gerti! Pakuotėje yra dozavimo švirkštas (žr.schemą kaip naudoti). Tirpalas gali būti vartojamas neskiestas arba praskiestas stiklinėje vandens arba vaisių sulčių. Xyzal gali būti vartojamas su arba be maisto.

  Dozavimo švirkšto naudojimas

  Panardinkite švirkštą į buteliuką ir patraukite stūmoklį iki žymės, kuri atitinką dozę mililitrais, išrašytą gydytojo. Vaikams, jaunesniems nei 6 metų amžiaus, paros dozė yra 5 ml, kuri suvartojama per 2 kartus po 2,5 ml (prašome atidžiai sekti švirkšto gradavimą).

  Ištraukite dozavimo švirkštą iš buteliuko ir spausdami žemyn stūmoklį supilkite turinį į šaukštą arba stiklinę su vandeniu ar vaisių sultimis. Vaistą išgerkite iš karto tik jį praskiedus.

  Po kiekvieno naudojimo išplaukite stūmoklį su vandeniu.

   

  Kaip ilgai vartoti Xyzal Vartojimo trukmė priklauso nuo nusiskundimų tipo, trukmės ir eigos ir yra nustatyta Jūsų gydytojo.

  Pavartojus per didelę Xyzal dozę Smarkus perdozavimas suaugusiems gali sukelti padidėjusį mieguistumą, o vaikams – iš pradžių susijaudinimą ir neramumą, vėliau mieguistumą.

  Jei manote, kad perdozavote Xyzal, informuokite savo gydytoją, kuris nuspręs, kokių priemonių reikia imtis.

  Pamiršus pavartoti Xyzal Jeigu pamiršote pavartoti Xyzal, arba jeigu vartojote mažesnes dozes negu daktaro išrašyta, nevartokit dvigubos dozės norint kompensuoti praleistas, tiesiog palaukite numatyto laiko sekančiai dozei ir toliau gerkite taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas.

  Nustojus vartoti Xyzal Anksčiau nei numatyta nutraukus gydymą Xyzal neturėtų pasireikšti joks kenksmingas sveikatai poveikis, tik gali vėl atsirasti buvę simptomai, ne sunkesni nei prieš gydymą Xyzal.

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4.GalimAS šalutinis poveikiS

  Xyzal kaip ir kiti vaistai gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Šalutiniai poveikiai dažniausiai (daugiau 1%) yra lengvi arba nesunkūs: tai burnos džiūvimas, galvos skausmas, nuovargis ir mieguistumas. Nedažni (nuo 0,1% iki 1%) poveikiai yra išsekimas ir pilvo skausmas. Taip pat gali pasireikšti kiti šalutiniai poveikiai, tokie kaip smarkus širdies plakimas, traukuliai, regėjimo sutrikimai, edema, niežulys, bėrimas, dilgėlinė (odos pabrinkimas, paraudimas ir perštėjimas), dusulys, svorio padidėjimas, raumenų skausmas, agresyvus arba sujaudintas elgesys, hepatitas, nenormali kepenų funkcija ir pykinimas.

  Metilo parahidroksibenzoatas ir propilo parahidroksibenzoatas gali sukelti alergines reakcijas (galbūt vėlyvasias).

  Atsiradus pirmiesiems padidėjusio jautrumo reakcijos požymiams , liaukitės vartoti Xyzal ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Padidėjusio jautrumo reakcijos gali pasireikšti: burnos, liežuvio, gerklės ir/ar veido patinimu, kvėpavimo ar rijimo sutrikimais kartu su dilgėline (angioedema), staigiu kraujo spaudimo kritimu, po kurio galimas pusiausvyros praradimas ar šokas, kurie gali būti mirtini.

  Jei Jums išryškėtų vienas aukščiau nurodytų šalutinių poveikių, informuokite apie tai savo gydytoją, kuris įvertins jo sunkumą ir nuspręs, kokių imtis tolesnių priemonių.

  5.Kaip laikyti Xyzal

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Xyzal vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Pirmą kartą atidarius butelį, tirpalo tinkamumo laikas 3 mėnesiai.

  6.KITA INFORMACIJA

  Xyzal sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra levocetirizino dihidrochloridas. 1 ml geriamojo tirpalo yra 0,5 mg levocetirizino dihidrochlorido. Pagalbinės medžiagos yra natrio acetato trihidratas, ledinė acto rūgštis, metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E 216), glicerolis (85%), maltitolis (E965), sacharino natrio druska, Tutti frutti skonio medžiaga (triacetinas (E1518), benzaldehidas, apelsinų eterinis aliejus, vanilinas, etilo butiratas, koncentruotas apelsinų eterinis aliejus, izoamilo acetatas, alilo heksanoatas, gama undekalaktonas, citralis, geraniolis, citronelolis, alfa tokoferolis (E307)), išgrynintas vanduo.

  Xyzal išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Geriamasis tirpalas yra skaidrus ir bespalvis skystis tiekiamas buteliais. Butelyje yra 200 ml tirpalo. Tutti frutti skonį suteikia preparato sudėtyje esantis nedidelis kiekis skonio medžiagos. Kartono dėžutėje yra butelis, matavimo švirkštas ir pakuotės lapelis.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!