• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Xymelin Xymelin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA XYMELIN 1 MG NOSIES PURŠKALAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Įpurkštas į nosį Xymelin sutraukia nosies gleivinės kraujagysles, todėl išskyros iš nosies nuteka lengviau. Vaisto įpurškus, poveikis prasideda per 5 – 10 minučių ir trunka 10 – 12 valandų. Xymelin nosies purškalo galima vartoti susirgus peršalimo ligomis, paburkus nosies gleivinei arba pasireiškus nosies ančių uždegimui. 1 mg/ml nosies purškalo galima vartoti tik suaugusiems žmonėms bei vyresniems kaip 10 metų vaikams.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT XYMELIN 1 MG NOSIES PURŠKALO

  Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ksilometazolinui arba bet kuriai pagalbinei Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo medžiagai; jeigu sergama uždaro kampo glaukoma; jei sergama sausuoju nosies gleivinės uždegimu (Rhinitis sicca); jeigu hipofizės ar smegenų operacija yra atlikta pro nosį arba burną.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Ilgiau kaip 7 paras šio vaisto vartoti draudžiama. Dažnai ir ilgai vartojant Xymelin nosies purškalo, gali atsinaujinti nosies gleivinės paburkimas, susilpnėti jo slopinimas bei atsirasti nosies užgulimas. Žmonėms, kurių skydliaukės veikla sustiprėjusi (yra hipertiroidizmas) ar kurie serga cukriniu diabetu, šio vaisto reikia vartoti labai atsargiai. Žmonėms, sergantiems ligomis, kurių metu susiaurėja kraujagyslės (pvz., yra aterosklerozė, didelio kraujo spaudimo liga ar lokalus kraujagyslės išsiplėtimas (aneurizma) bei sunkiomis širdies ir kraujagyslių ligomis (yra išeminė širdies liga, širdies ritmo sutrikimas ar dažnas širdies plakimas), šio vaisto galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei kartu vartojama vaistų nuo depresijos (triciklių ar tetraciklių antidepresantų ar monoaminooksidazės inhibitorių), gali stiprėti šalutinis poveikis.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims ir žindyvėms Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo vartoti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Xymelin nosies purškalas poveikio gebėjimui vairuoti ir dirbti su mechanizmais nesukelia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo medžiagas Tirpale yra benzalkonio chlorido, kuris dirgina, gali sukelti odos reakcijų.

  3. KAIP VARTOTI XYMELIN 1 MG NOSIES PURŠKALO

  Suaugę žmonės bei vyresni kaip 10 metų vaikai Įprastinė 1 mg/ml ksilometazolino hidrochlorido tirpalo dozė yra 1 įpurškimas. Tokia dozė įpurškiama į kiekvieną nosies landą du arba tris kartus per parą.

  Xymelin nosies purškalo vartojimo instrukcija Nuimti apsauginį dangtelį. Prieš vartojant pirmą kartą paspausti purkštuką keletą kartų, kad pasirodytų smulkus rūkas. Prieš vartojant nosies purškalo, būtina išsišnypšti nosį. 1. Nosies purškalo buteliuką laikyti vertikaliai. 2. Galvą šiek tiek palenkti į priekį. 3. Vieną šnervę užspausti, į kitą įkišti purkštuko galiuką. 4. Greitai paspausti purkštuką ir tuo pat metu įkvėpti. 5. Pakartoti 1 ‑ 4 punktuose išvardytus veiksmus (į kitą šnervę).

  Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 10 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nepakanka.

  Pavartojus per didelę Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo dozę Jei pavartojote didesnę, nei rekomenduojama, dozę, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Xymelin 1 mg/ml nosies purškalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Imuninės sistemos sutrikimai Labai reti: sisteminė alerginė reakcija.

  Nervų sistemos sutrikimai Labai reti: galvos skausmas.

  Akių sutrikimai Labai reti: laikinas matymo sutrikimas.

  Širdies sutrikimai Nedažni: palpitacija.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Dažni: laikinas deginimo pojūtis, gleivinės dirginimas ar sausmė, čiaudulys. Ilgalaikis ar dažnas vartojimas gali sukelti priklausomumą, atoveiksmio paburkimą ir lėtinį uždegimą, nosies reaktyvumo padidėjimą, pripratimą bei histologinių nosies gleivinės pokyčių.

  Virškinimo trakto sutrikimai Reti: pykinimas, vėmimas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Xymelin nosies purškale esanti pagalbinė medžiaga gali dirginti ir sukelti odos reakcijų.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI XYMELIN 1 MG NOSIES PURŠKALĄ

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo vartoti negalima. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra ksilometazolino hidrochloridas. 1 ml tirpalo yra 1 mg ksilometzolino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra dinatrio edetatas, dinatrio fosfatas dihidratas, natrio-divandenilio fosfatas dihidratas, natrio chloridas, benzalkonio chloridas, išgrynintas vanduo.

  Xymelin 1 mg/ml nosies purškalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Xymelin 1 mg/ml nosies purškalas yra skaidrus, bespalvis tirpalas. Preparatas tiekiamas buteliukais, kiekviename jų yra 15 ml tirpalo.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!