• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Xefo Rapid Xefo Rapid Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA XEFO RAPID IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Xefo Rapid yra oksikamų grupės nesteroidinis vaistas nuo uždegimo ir reumato (NVNU). Juo trumpai gydomas ūminis silpnas ar vidutinio intensyvumo skausmas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT XEFO RAPID

  Xefo rapid vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) lornoksikamui arba bet kuriai pagalbinei Xefo rapid 8 mg medžiagai; jeigu kraujyje sumažėjęs trombocitų kiekis; jeigu yra padidėjęs jautrumas kitokiems NVNU, įskaitant acetilsalicilo rūgštį; jeigu yra sunkus širdies veiklos nepakankamumas; jeigu kraujuoja iš virškinimo trakto, smegenų kraujagyslių ar yra kitoks kraujavimas; jeigu buvo su NVNU vartojimu susijęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo perforacija; jeigu yra aktyvi ar atsinaujinanti pepsinė opa; jeigu yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas; jeigu yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas; paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu sutrikusi inkstų veikla; jei yra hipertenzija ir (arba) širdies funkcijos nepakankamumas (organizme gali susilaikyti skysčiai ir atsirasti edema); jei sergama opiniu kolitu arba Krono liga; jei yra padidėjęs polinkis kraujuoti.

  Jei sutrikęs kraujo krešėjimas, sutrikusi kepenų veikla (pvz., yra kepenų cirozė), esate senyvas ar gydysitės Xefo Rapid ilgiau nei 3 mėnesius, gydytojas gali norėti dažnai atlikinėti laboratorinius tyrimus.

  Jei gydantis Xefo Rapid vartosite heparino ar takrolimuzo, pasakykite gydytojui, kad vartojate Xefo Rapid.

  Xefo Rapid negalima vartoti kartu su kitokiais NVNU, pvz., acetilsalicilo rūgštimi, ibuprofenu ar COX-2 inhibitoriais. Jei abejojate, kreipkitės gydytoją arba vaistininką.

  Jei pastebėsite bet kokių neįprastų su pilvu susijusių simptomų, pvz., kraujavimą iš virškinimo trakto, odos reakciją (odos išbėrimą, gleivinės pažeidimą ar kitokių padidėjusio jautrumo požymių), nutraukite Xefo Rapid vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Tokie vaistai, kaip Xefo, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Galima Xefo Rapid ir kitokių vaistų sąveika. Ypatingas atsargumas būtinas, jei vartojama tokių vaistų: cimetidino; kraujo krešėjimą slopinančių medikamentų, pvz., heparino ar fenprokumono; kortikosteroidų; metotreksato; ličio; imuninę sistemą slopinančių vaistų, pvz., ciklosporino ar takrolimuzo; medikamentų nuo širdies ligų, pvz., digoksino, AKF inhibitorių, beta adrenerginių receptorių blokatorių; šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų; kvinolonų grupės antibiotikų; trombocitų agregaciją slopinančių vaistų; NVNU, pvz., ibuprofeno, acetilsalicilo rūgšties; selektyvaus poveikio serotonino reabsorbcijos inhibitorių; sulfonilkarbamido preparatų; CYP2C9 izofermentų aktyvumą sužadinančių arba slopinančių vaistų.

  Xefo Rapid vartojimas su maistu ir gėrimais Xefo Rapid plėvele dengtos tabletės geriamos. Jas reikia nuryti prieš valgį, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio.

  Kartu vartojamas maistas gali mažinti Xefo Rapid pasisavinimą iš virškinimo trakto.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosios pirmus šešis nėštumo mėnesius ir krūtimi maitinančios moterys Xefo vartoti neturėtų. Paskutinius tris nėštumo mėnesius Xefo vartoti draudžiama.

  Xefo vartojimas gali trikdyti vaisingumą, todėl nerekomenduotinas moterims, norinčioms pastoti. Moterims, kurios turi sunkumų pastodamos, arba kurioms atliekamas vaisingumo tyrimas, reiktų apsvarstyti gydymo Xefo nutraukimą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Xefo Rapid gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  3. KAIP VARTOTI XEFO RAPID

  Xefo Rapid visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprasta paros dozė suaugusiems žmonėms yra 8 – 16 mg, vienkartinė dozė - 8 mg. Pirmąją gydymo galima gerti pradinę 16 mg dozę, po 12 valandų - 8 mg dozę. Kitomis dienomis maksimali rekomenduojama paros dozė yra 16 mg.

  Xefo Rapid tabletes reikia nuryti prieš valgį, užgeriant stikline skysčio.

  Xefo Rapid nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie tokių pacientų gydymą nepakanka.

  Pavartojus per didelę Xefo Rapid dozę Jei išgėrėte didesnę, nei reikia, Xefo Rapid dozę, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Perdozavus gali atsirasti pykinimas, vėmimas, smegenų pažeidimo simptomų: galvos svaigimas, regos sutrikimas.

  Pamiršus pavartoti Xefo Rapid Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Jei kyla klausimų apie Xefo Rapid vartojimą, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Xefo Rapid, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tokie vaistai, kaip Xefo, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Dažniausias šalutinis Xefo poveikis yra pykinimas, dispepsija, nevirškinimas, pilvo skausmas, vėmimas ir viduriavimas.

  Dažnas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 vaisto vartojančių pacientų Nestiprus ir laikinas galvos skausmas, galvos svaigimas, pykinimas, pilvo skausmas, dispepsija, viduriavimas, vėmimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 vaisto vartojančių pacientų Anoreksija, nemiga, depresija, akių junginės uždegimas, galvos sukimasis, spengimas ausyse, palpitacija, širdies plakimo padažnėjimas, paraudimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, raugulys, burnos džiūvimas, skrandžio uždegimas, skrandžio opa, viršutinės pilvo dalies skausmas, dvylikapirštės žarnos opa, burnos išopėjimas, kepenų veiklą atspindinčių fermentų SGPT (ALT) ar SGOT (AST) kiekio padidėjimas, išbėrimas, niežulys, smarkus prakaitavimas, išbėrimas su paraudimu, dilgėlinė, plaukų slinkimas, sąnarių skausmas, reumatoidinis artritas, osteoartritas, bendrasis negalavimas, veido edema, nosies gleivinės uždegimas.

  Retas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 vaisto vartojančių pacientų Ryklės uždegimas, mažakraujystė, trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje sumažėjimas, padidėjęs jautrumas, konfūzija, nervingumas, baimingas susijaudinimas, mieguistumas, neįprasti pojūčiai odoje, skonio pojūčio sutrikimas, drebulys, migrena, regos sutrikimas, kraujo spaudimo padidėjimas, kraujo samplūdis į veidą, kraujavimas, kraujosruvos, dusulys, kosulys, kraujas išmatose, vėmimas krauju, burnos uždegimas, stemplės uždegimas, skrandžio turinio patekimas į stemplę, rijimo sutrikimas, burnos uždegimas, kai atsiranda vadinamųjų aftų, liežuvio uždegimas, kepenų veiklos sutrikimas, odos uždegimas, kaulų skausmas, raumenų spazmai, raumenų skausmas, poreikis šlapintis naktį, šlapinimosi sutrikimas, astenija, kraujavimo laiko padidėjimas, purpura, šlapalo ir kreatinino kiekio kraujyje padidėjimas, pepsinės opos perforacija.

  Labai retas šalutinis poveikis atsiranda mažiau kaip 1 iš 10000 vaisto vartojančių pacientų Kepenų ląstelių pažeidimas, ekchimozė, edema, pūslinė odos reakcija, Stivenso ir Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI XEFO RAPID

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Xefo Rapid vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Xefo Rapid sudėtis Veiklioji medžiaga yra lornoksikamas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 8 mg lornoksikamo. Pagalbinės tabletės branduolio medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, natrio-vandenilio karbonatas, bevandenis kalcio-vandenilio fosfatas, mažai pakeista hidroksipropilceliuliozė, hidroksipropilceliuliozė, kalcio stearatas. Pagalbinės plėvelės medžiagos yra titano dioksidas (E 171), talkas, propilenglikolis ir hipromeliozė.

  Xefo Rapid išvaizda ir kiekis pakuotėje Xefo Rapid 8 mg plėvele dengta tabletė yra balta ar gelsva, apvali, abipus išgaubta.

  Pakuotėje yra 6, 10, 20, 30, 50, 100 arba 250 plėvele dengtų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!