• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Volulyte Volulyte Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VOLULYTE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Volulyte yra tirpalas, skirtas infuzuoti į veną. Jis priklauso plazmos pakaitalų preparatų grupei. Plazmos pakaitalai didina kraujo tūrį ir tokiam padeda išlikti keletą valandų. Vadinasi, kraujo spaudimas išlieka stabilus. Volulyte vartojamas toliau išvardytais atvejais. • Mažo kraujo tūrio (hipovolemijos) gydymas ir profilaktika. • Kraujo tūrio palaikymas paciento kraujotakoje chirurginių procedūrų metu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VOLULYTE

  Volulyte vartoti negalima:

  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) hidroksietilo krakmolui arba bet kuriai pagalbinei Volulyte medžiagai (žr. 6 skyrių); - jeigu organizme yra padidėjęs skysčio kiekis ir dėl to atsiranda taip vadinama hiperhidracijos būklė; - jeigu dėl per didelio skysčių kiekio plaučiuose pasireiškė plaučių edema; - jeigu pasireiškė stazinis širdies nepakankamumas (būklė, kai širdis negali išstumti reikiamo kiekio kraujo ir juo pakankamai aprūpinti kitų organų); - jei yra inkstų nepakankamumas, kurio metu šlapimo išsiskiria mažai arba visiškai neišsiskiria (ir jei tokia būklė atsiranda ne dėl mažo kraujo tūrio, t.y. hipovolemijos); - jei pacientui atliekama dializė (naudojamas dirbtinis inkstas); - jeigu yra kraujavimas į galvos smegenis;

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Jūsų gydytojas turi laikytis specialių atsargumo priemonių ir nutarti, ar Jūs galite vartoti Volulyte, jei yra toliau nurodyta būklė: • širdies arba inkstų funkcija sutrikusi. Tokiu atveju pavartojus Volulyte, gresia skysčių pertekliaus atsiradimo rizika; • jei skysčių netekimas (dehidracija) yra sunkus. Tokiu atveju gydytojas pirmiausia privalės pacientui infuzuoti druskų tirpalų; • kai ligonio kraujyje padidėja kalio (hiperkalemija), natrio (hipernatremija), magnio (hipermagnezemija) arba chloridų (hiperchloremija) koncentracija; • jei pacientas serga sunkia kepenų liga arba jo kraujo krešėjimo sistemos funkcija labai sutrikusi, pvz., sergama Willebrand‘o liga.

  Svarbu gydymo laikotarpiu Gydymo Volulyte laikotarpiu gydytojui labai svarbu paciento organizmą aprūpinti pakankamu skysčio kiekiu, reguliariai sekti inkstų funkciją, skysčio balansą ir elektrolitų (kraujyje ištirpusių druskų) kiekį kraujo serume.

  Vartojimas vaikams Apie panašaus preparato, kurio sudėtyje yra hidroksietilo krakmolo (HES 130/0,4) 0,9% natrio chlorido tirpale, vartojimo vaikams poveikį patirties yra. Šio preparato vartojimas jaunesniems kaip 2 metų vaikams, įskaitant naujagimius ir kūdikius, buvo saugus ir gerai toleruojamas (žr. 3 skyrių).

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Volulyte sąveikos su kitais preparatais iki šiol nepastebėta.

  Volulyte vartojimas su maistu ir gėrimais

  Ar Volulyte vartojant kartu su maistu arba gėrimais pasireiškia bet koks neigiamas poveikis, nežinoma.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar nėščiai bei žindamai moteriai preparato vartoti saugu, nežinoma, nes tyrimų neatlikta, todėl Volulyte gydytojas gali skirti tik tuo atveju, jei manoma, kad nauda bus didesnė už galimą žalą vaisiui ar kūdikiui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Volulyte gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  3. KAIP VARTOTI VOLULYTE

  Volulyte visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas turi prižiūrėti ir atidžiai kontroliuoti pacientui infuzuojamo preparato kiekį.

  Vartojimo metodas Šio preparato vartojama infuzijos (lašinimo) į veną būdu. Infuzijos greitis bei tirpalo kiekis priklauso nuo specifinio ligonio poreikio, ligos, kuriai gydyti šio tirpalo reikia, ir nuo rekomenduojamos didžiausios paros dozės.

  Dozavimas Kokią tinkamą dozę vartoti, nustato gydytojas. Didžiausia rekomenduojama Volulyte paros dozė yra 50 ml/kg kūno svorio.

  Pavartojus per didelę Volulyte dozę Siekiant, kad ligoniui būtų infuzuojamas tinkamas Volulyte kiekis, tuo turi rūpintis gydytojas. Vis dėlto skirtingiems žmonėms reikia skirtingų preparato dozių. Todėl, jei paaiškėja, kad dozė ligoniui yra per didelė, gydytojas turi nedelsiant nutraukti Volulyte infuziją ir prireikus duoti pacientui medikamentų (diuretikų), mažinančių skysčių kiekį organizme.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS Volulyte, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis pateiktas, remiantis sutrikimų dažnio apibūdinimu, kuris nurodytas toliau.

  Dažni (pasireiškia daugiau kaip vienam iš 100 pacientų arba mažiau kaip vienam iš 10). Jei hidroksietilo krakmolo vartojama didelė dozė ir ilgai, gali atsirasti niežulys. Kitas šalutinis poveikis yra susijęs su kraujo praskiedimu, jis atsiranda infuzuojant dideles hidroksietilo krakmolo dozes, dėl to pailgėja krešėjimo laikas. Hidroksietilo krakmolo infuzijos metu fermento amilazės koncentracija kraujo serume gali padidėti, todėl gali būti sunku nustatyti, ar ligonis neserga kasos uždegimu (pankreatitu). Tačiau savaime Volulyte pankreatito nesukelia.

  Reti (pasireiškia daugiau kaip vienam iš 10000 arba mažiau kaip vienam iš 1000 pacientų). Vaistiniai preparatai, kuriuose yra hidroksietilo krakmolo, gali sukelti sunkią alerginę reakciją (odos paraudimą, ryklės paburkimą ir kvėpavimo pasunkėjimą, nesunkius, į gripą panašius simptomus, retą arba dažną širdies ritmą bei su širdies liga nesusijusią plaučių edemą). Pavartojus hidroksietilo krakmolo, gali sutrikti kraujo krešėjimas, jis priklauso nuo hidroksietilo krakmolo dozės.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, nedelsiant pasakykite gydytojui arba slaugos personalui.

  5. KAIP LAIKYTI VOLULYTE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. .Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Negalima užšaldyti

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Volulyte vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Prieš vartojimą gydytojas arba slaugytoja turi įsitikinti, kad nuo lankstaus poliolefino maišelio yra nutrauktas išorinis apvalkalas, talpyklė nepažeista, tirpalas yra skaidrus, jame nėra dalelių. Atidarius pakuotę, tirpalą būtina nedelsiant vartoti. Tirpalo likučius reikia išpilti. Preparatas yra skirtas vienkartiniam vartojimui.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Volulyte sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra poli (o-2-hidroksietil) krakmolas, natrio acetatas trihidratas, natrio chloridas, kalio chloridas, magnio chloridas heksahidratas. 1000 ml infuzinio tirpalo medžiagos yra: 60 g poli (o-2-hidroksietil) krakmolo, kurio vidutinis molekulinis svoris - 130000 Da, moliarinė substitucija - 0,38- 0,45, 4,63 g natrio acetato trihidrato, 6,02 g natrio chlorido, 0,3 g kalio chlorido, 0,3 g magnio chlorido heksahidrato. - Pagalbinės medžiagos yra natrio hidroksidas, vandenilio chlorido rūgštis, injekcinis vanduo.

  Elektrolitų kiekis tirpale: Na+ - 137 mmol; K+ - 4,0 mmol, Mg++ - 1,5 mmol, Cl- - 110 mmol, acetatų - 34 mmol. Teorinis tirpalo osmoliariškumas - 286,5 mosmol/l. pH yra 5,7 – 6,5. Nustatytas rūgštingumas - mažiau kaip 2,5 mmol NaOH/l.

  Volulyte išvaizda ir kiekis pakuotėje Volulyte yra sterilus, skaidrus, šiek tiek opalescentinis, bespalvis arba šiek tiek gelsvas tirpalas. Jis tiekiamas lanksčiais poliolefino maišeliais su išoriniu apvalkalu arba stiklo buteliukais. Visų rūšių talpyklės yra 250 ml arba 500 ml talpos.

  Bespalvis II tipo stiklo buteliukas, užkimštas guminiu kamščiu, kuris užspaustas aliuminio dangteliu Viename buteliuke yra 250 ml tirpalo. Dėžėje yra 1 arba 10 buteliukų. Viename buteliuke yra 500 ml tirpalo. Dėžėje yra 1 arba 10 buteliukų

  Lankstus poliolefino maišelis su išoriniu apvalkalu Viename maišelyje yra 250 ml tirpalo. Dėžėje yra 1, 20, 30, 35 arba 40 maišelių. Viename maišelyje yra 500 ml tirpalo. Dėžėje yra 1, 15 arba 20 maišelių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!