• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Voltaren Akti Voltaren Akti Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VOLTAREN AKTI IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Voltaren Akti sudėtyje yra diklofenako, kuris priskiriamas nesteroidinių priešuždegiminių vaistų grupei (NVNU). Preparatu trumpai gydomos tokios būklės: nesunkus ir vidutinio sunkumo skausmas (pvz., galvos, dantų, mėnesinių, nugaros, sąnarių ir raumenų) bei malšinami peršalimo ir gripo simptomai, įskaitant gėlimą, gerklės skausmą, karščiavimą. Volatren Akti mažina skausmą, uždegimą (patinimą), temperatūrą. Voltaren Akti greitai malšina raumenų, sąnarių, nugaros, galvos, dantų, menstruacijų skausmus. Lengvina peršalimo ir gripo simptomus, mažina karščiavimą.

   

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VOLTAREN AKTI

  Voltaren Akti vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) diklofenako kalio druskai arba bet kuriai pagalbinei Voltaren Akti medžiagai. (Pagalbinės medžiagos išvardintos 6 skyriuje).

  - jeigu Jums kada nors pasireiškė alerginė reakcija vaistams nuo skausmo, uždegimo ar karščiavimo tokiems kaip diklofenakas, ibuprofenas ar acetilsalicilo rūgštis (medžiaga, taip pat mažinanti kraujo krešumą). Reakcijos gali pasireikšti bronchų astma, švokštimu, bėrimu, veido patinimu, sloga. Jei nesate tikras, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  - jeigu sergate skrandžio ar žarnyno opalige - jei buvo kraujavimas iš virškinamojo trakto arba perforacija dėl nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimo - buvusi ar esama atsinaujinanti skrandžio opa ar kraujavimas - jei pastebėjote kraujo išmatose arba tuštinatės juodomis išmatomis ( tai kraujavimo iš virškinamojo trakto požymiai) - jei sergate sunkia inkstų ar kepenų liga - jei sergate sunkiu širdies nepakankamumu - jei esate trečiajame nėštumo trimestre

  Jei pastebėjote nors vieną aukščiau minėtų būklių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku ir nevartokite Voltaren Akti.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs kada nors anksčiau turėjote virškinamojo trakto problemų – skrandžio ar žarnyno opaligę, buvo kraujavimas ar juodos išmatos. Jei praeityje buvo pasireiškę nemalonūs pojūčiai skrandyje ar rėmuo po vaistų nuo skausmo ar uždegimo vartojimo. - jei turite žarnyno problemų ar tinsta kojos.. - jei sergate bronchų astma, kvėpavimo, inkstų ar kepenų ligomis. - jei vartojate kitus vaistus nuo skausmo ar uždegimo. - jei Jums yra padidėjusi dehidratacijos rizika ( dėl pykinimo, viduriavimo ar po didelės operacijos. - jei patyrėte kraujavimą ar turite kitų kraujo problemų, įskaitant retą kepenų pažeidimą – porfiriją. - jei atsirado rimta odos reakcija

  Tokie vaistai, kaip Voltaren Akti, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduojamos dozės ( ne daugiau kaip 6 tabletės per parą) ar gydymo trukmės (ne ilgiau kaip 5 dienos skausmo slopinimui ar ne daugiau kaip 3 dienos karščiavimui mažinti).

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės ( pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite cholesterolio ar rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Jei pastebėjote nors vieną aukščiau minėtų būklių, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku ir nevartokite Voltaren Akti.

  Kitos atsargumo priemonės Voltaren Akti gali slopinti infekcijos simptomus ( pvz. Galvos skausmą, aukštą temperatūrą) ir gali apsunkinti jos diagnozavimą. Jei blogai jaučiatės, Jums reikalinga gydytojo konsultacija ir napamirškite pasakyti, jei vartojate Voltaren Akti.

  Senyvi žmonės Vyresnio amžiaus žmonės gali būti labiau jautrūs Voltaren Akti kaip ir kitų vaistų nuo skausmo poveikiui nei suaugę žmonės. Laikykitės vartojimo nurodymų ir vartokite mažiausią vaisto kiekį, kuris malšina skausmą. Vyresnio amžiaus žmonėms labai svarbu skubiai pranešti gydytojui apie pastebėtus nepageidaujamus reiškinius.

  Vaikai Vaikams iki 14 metų amžiaus Voltaren Akti vartoti negalima.

  Nėštumas Jei esate nėščia ar manote, kad galite būti nėščia, pasakykite apie tai savo gydytojui ir nevartokite Voltaren Akti. Ypač svarbu nevartoti Voltaren Akti trimis paskutniaisiais nėštumo mėnesiais, nes tai gali pakenkti vaisiui ar sukelti problemų gimdant. Kaip ir kitų priešuždegiminių vaistų vartojimas, taip ir diklofenakas, veiklioji Voltaren Akti medžiaga, gali pasunkinti pastojimą.. Turite informuoti savo gydytoją, jei planuojate pastoti ar jei Jums sunku pastoti.

  Žindymo laikotarpis Nevartokite Voltaren Akti, jei maitinate krūtimi, nes tai gali pakenkti kūdikiui. Pasakykite gydytojui, jei maitinate krūtimi.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu pasakyti gydytojui arba vaistininkui jei vartojate šių vaistų:

  Ličio preparatus ar antidepresantus, priskiriamus SSRI grupei ( vaistus, skirtus depresijai gydyti) Digoksiną ( vaistas, skiriamas esant širdies problemoms) AKF inhibitorius ar beta blokatorius ar angiotenzino II antagonistus (vaistų grupė, skiriama gydyti aukštą kraujospūdį ir širdies nepakankamumą) Metotreksatą ( vaistas, skirtas kai kurioms vėžio rūšims ar artritui gydyti) Vaistus, skirtus cukriniam diabetui gydyti, išskyrus insuliną Diuretikus (vaistai, skatinantys šlapimo išsiskyrimą) Vaistus, mažinančius kraujo krešumą ( antikoaguliantai) Kitus priešuždegiminius vaistus ar vaistus nuo skausmo, tokius kaip acetilsalicilo rūgštis ar ibuprofenas Kortikosteroidinius vaistus (vaistus nuo uždegimo) Ciklosporiną (vaistas skiriamas pacientams po organų transplantacijos) Kitus vaistus infekcijoms gydyti ( chinolonų grupės antibiotikai) Vairavimas ir mechanizmų valdymas Dažniausiai Voltaren Akti nedaro įtakos gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus. Tačiau, kaip ir vartojant kitus vaistus nuo uždegimo, retais atvejais galimi regos sutrikimai , galvos svaigimas ar mieguistumas. Esant šiems pojūčiams nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų. Skubiai apie tai pasakykite savo gydytojui.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Voltaren Akti medžiagas Voltaren Akti sudėtyje yra laktozės. Jei Jums gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, pasitarkite su gydytoju prieš vartojant šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI VOLTAREN AKTI

  Simptomų slopinimui vartojama pradinė dozė yra 2 tabletės. Jei reikia, vartokite po 1 ar 2 tabletes kas 4 – 6 valandas. Nevartokite daugiau nei 6 tabletes per 24 valandas. Tabletes nurykite nekramčius užgeriant stikline vandens tarp valgymų arba prieš valgį. Nevartokite Voltaren Akti ilgiau nei 5 dienas esant skausmui ir ilgiau nei 3 dienas esant karščiavimui. Jei simptomai nelengvėja ar pasunkėja, pasakykite gydytojui, kad įsitikintumėte, jog tai nėra sunkios ligos simptomai. Neviršykite rekomenduojamos dozės. Vartokite mažiausią vaisto dozę, kuri malšina skausmą ir nevartokite Voltaren Akti ilgiau nei reikia.

  Pamiršus pavartoti Voltaren Akti Jei pamiršote išgerti vaisto, kitą dozę vartokite kai tik atsiminsite. Jei artėja kitos dozės vartojimo laikas, vartokite vaistą įprastu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pavartojus per didelę Volaren Akti dozę Jei išgėrėte per daug Voltaren Akti tablečių, pasakykite apie tai gydytojui ar vaistininkui arba kreipkitės į ligoninės skubios pagalbos skyrių. Jums gali būti reikalinga gydytojo priežiūra. Perdozavus gali atsirasti šie simptomai: vėmimas, kraujavimas iš virškinimo trakto, viduriavimas, galvos svaigimas, spengimas ar traukuliai.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Voltaren Akti, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kai kurie reti ar labai reti šalutiniai poveikiai gali būti rimti. Jei pastebite vieną iš jų, nebevartokite Voltaren Akti ir nedelsiant pasakykite gydytojui: Ūmus pilvo skausmas, kraujas išmatose, juodos išmatos, vėmimas krauju. Alerginė reakcija pasireiškianti veido, gerklės, liežuvio ar ryklės patinimu, dažnai kartu atsirandantis odos bėrimas. Kolapsas. Švokštimas ar sunkumo pojūtis krūtinėje. Krūtinės skausmas, alpimas, aukštas kraujospūdis. Staiga atsiradęs ir stiprus galvos skausmas, kaklo sustingimas, apsunkintas kalbėjimas, traukuliai. Odos bėrimas pūslėmis, odos lupimasis, raudonos spalvos odos pažeidimai, pūslių atsiradimas burnoje ar apie akis, plaukų slinkimas, niežulys Rankų, delnų, kojų ar pėdų tinimas (edema) Bet koks šlapimo išvaizdos ar kiekio pakitimas Odos ar akių geltonumas Neįprastas kraujavimas ar kraujosrūvų atsiradimas, aukšta temperatūra ar besitęsiantis gerklės skausmas. Tokie vaistai, kaip diklofenakas, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu.

  Kiti šalutiniai poveikiai Kiti galintys pasireikšti šalutiniai poveikiai dažniausiai yra vidutinio sunkumo. Kai kurie jų pasireiškė vartojant didesnes diklofenako – Voltaren Akti veikliosios medžiagos - dozes ir ilgesnį laiką. Jei tai Jus neramina, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Dažni šalutiniai poveikiai ( pasireiškia 1- 10 iš 100): žarnyno, skrandžio skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, vidurių pūtimas galvos skausmas, galvos svaigimas odos bėrimas

  Reti šalutiniai povekiai ( pasireiškia 1- 10 iš 10 000 žmonių): mieguistumas

  Labai reti šalutiniai poveikiai ( pasireiškia rečiau nei 1 iš 10 000 žmonių): vidurių užkietėjimas, burnos skausmai, skonio sutrikimai rankų ar kojų dilgčiojimas, sustingimas, drebėjimas neaiškus regėjimas, spengimas ausyse, tvinkčiojimas nuotaikos kaita, miego sutrikimai, sutrikimas

  Jei šalutinis poveikis tampa sunkus ar atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. VOLTAREN AKTI LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!