• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Vitaminas A+E extra Vitaminas A+E extra Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VITAMINAS A+E EXTRA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Vitaminas A+E extra 2500 TV/50 mg minkštos kapsulės yra kompleksinis preparatas, kuriame yra vitaminų A ir E. Vitaminas A (retinolis) yra būtinas dauginimuisi, augimui, epitelio regeneracijai ir diferenciacijai, kaulų augimui bei formavimuisi ir normaliai regos organų funkcijai. Retinolis transformuojamas tinklainėje, virsdamas fotopigmentu (rodopsinu), būtinu akies adaptacijai prieblandoje. Vitamino A trūkumas sukelia vištakumą, junginės džiūvimą, ragenos minkštėjimą, o sunkiais atvejais – nuolatinį akies pažeidimą ir aklumą. Jo trūkumas gali sukelti ir odos pakitimus: hiperkeratozę ir gleivinės epitelio metaplaziją. Sumažėja ir atsparumas infekcijai. Vitaminas E veikia kaip antioksidantas ir apsaugo polinesočiąsias riebalų rūgštis, ląstelių membranų fosfolipidus ir kitus oksidacijai jautrius junginius, pvz., vitaminą A ir askorbo rūgštį. Jis sugauna laisvuosius radikalus ir nutraukia grandinines reakcijas, žalojančias ląsteles. Vitaminas E stiprina imunitetą ir gali nutraukti laisvųjų radikalų veikimą, galintį sukelti degeneracinius centrinės nervų sistemos pokyčius ir širdies bei kraujagyslių ligas. Kartu vartojami vitaminai A ir E geriau apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, žalojančio ląsteles ir greitinančio ląstelių senėjimą.

  Vitaminas A+E extra gydomas vitaminų A ir E trūkumas, be to, jis tinka šio trūkumo profilaktikai.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VITAMINAS A+E EXTRA

  Vitaminas A+E extra vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) vitaminui A arba E arba bet kuriai pagalbinei Vitaminas A+E extra medžiagai; jeigu yra hipervitaminozė A.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs sergate inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumu.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vitaminas A+E extra negalima vartoti kartu su kitais vitamino A preparatais dėl hipervitaminozės A pavojaus.

  Vitaminas A+E extra reikia vartoti atsargiai ligoniams, vartojantiems kumarino ar indandiono grupės antikoaguliantų, nes padidėja hipoprotrombinemijos pavojus.

  Cholestiraminas, kolestipolis, mineralinis aliejus ir geriamasis neomicinas gali sumažinti vitaminų A ir E absorbciją.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumo ar žindymo laikotarpiu Vitaminas A+E extra reikia vartoti tiksliai laikantis gydytojo rekomendacijų ir jam kontroliuojant.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Vitaminas A+E extra medžiagas Vitaminas A+E extra yra arachių (žemės riešutų) aliejaus. Jei esate alergiškas žemės riešutams arba sojai, šio vaistinio preparato Jums vartoti negalima.

  3. KAIP VARTOTI VITAMINAS A+E EXTRA

  Vitaminas A+E extra visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė profilaktikai yra 1 kapsulė per dieną, vitaminų trūkumui gydyti – po 1 kapsulę 2-3 kartus per parą.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Vitaminas A+E ekstra, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Vartojant rekomenduojamas preparato dozes, šalutinis poveikis nepasireiškia. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI VITAMINAS A+E EXTRA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Vitaminas A+E extra vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Vitaminas A+E extra sudėtis

  Veikliosios medžiagaos yra retinolio acetatas (vitaminas A) ir tokoferolio acetatas (vitaminas E). Vienoje kapsulėje yra 2500 TV retinolio acetato (vitamino A), 50 mg DL-α tokoferolio acetato (vitamino E). - Pagalbinės medžiagos yra oktilo galatas, hidrintas žemės riešutų aliejus, želatina, glicerolis, išgrynintas vanduo.

  Vitaminas A+E extra išvaizda ir kiekis pakuotėje Kartoninė dėžutė, kurioje yra 1 lizdinis lapelis, kuriame yra 30 kapsulių ir pakuotės lapelis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!