• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Vitamin E ZENTIVA Vitamin E ZENTIVA Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VITAMIN E ZENTIVA KAPSULĖS IR NUO KO JOS VARTOJAMOS

  Vitamin E ZENTIVA kapsulių sudėtyje yra α-tokoferilio acetato (vitaminas E), kuris yra antioksidantas ir medžiaga apsauganti nestabilius mediatorius ir medžiagų apykaitos produktus nuo oksidacijos.

  Vitamino E reikia vartoti profilaktiškai arba jo trūkumo sukeltiems pokyčiams gydyti. Vitamino E trūkumas atsiranda, jei į organizmą jo su maistu patenka per mažai arba jei organizmo poreikis jam padidėjęs. Poreikis padidėja dirbtinai maitinamiems, kai kurių medikamentų, pavyzdžiui, cholestiramino, kolestipolio, geležies preparatų vartojantiems, kepenų ir tulžies latakų (lėtine cholestaze, kepenų ciroze, tulžies latakų atrezija, obstrukcine gelta ir kt.), žarnyno (celiakija, enteritu ir pan.) ligomis sergantiems žmonėms, žmonėms, kuriems pašalintas skrandis arba jo dalis, sutrikusi rezorbcija virškinamajame trakte, pacientams, kurių organizme nėra tam tikrų lipoproteinų, nėščioms bei žindančioms moterims, neišnešiotiems ar mažai sveriantiems kūdikiams bei naujagimiams, maitinamiems mišiniais, kuriuose yra per mažai vitamino E.

  Pakuotė ir jos turinys Viename buteliuke yra 30 Vitamin E ZENTIVA 100 mg, 200 mg ir 400 mg kapsulių. Vitamin E ZENTIVA 200 mg kapsulės gali būti supakuotos lizdinėse plokštelėse po 10 ar 20, arba.buteliukuose po 20.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VITAMIN E ZENTIVA KAPSULES

  Vitamin E ZENTIVA vartoti draudžiama: - kai yra padidėjęs jautrumas vitaminui E ar bet kuriai pagalbinei medžiagai; - jaunesniems kaip 3 metų vaikams.

  Specialios atsargumo priemonės. Vitamino K stokos sukelta hipotrombinemija gali pasunkėti vartojant didelę vitamino E dozę. Geležies preparatai didina vitamino E poreikį.

  Gydantis α-tokoferilio acetato vaistiniais preparatais gali atsirasti alerginė reakcija, dažniau pasireiškianti žmonėms, kurių organizmo jautrumas padidėjęs acetilsalicilo rūgščiai.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščios ir žindančios moterys gali vartoti vidutines vitamino E dozes.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, vartojant Vitamin E ZENTIVA, nepasireiškia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Vitamin E ZENTIVA medžiagas Sudėtyje yra azodažiklio, todėl gali sukelti alerginių reakcijų. Sudėtyje esantis metilo parahidroksibenzoatas gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Geležis gali padidinti vitamino E dienos poreikį. Vitaminas E, jei jo vartojama daugiau kaip 400 mg per dieną stiprina antikoaguliantų poveikį. Didelė vitamino E dozė mažina vitamino A atsargas organizme.

  3. KAIP VARTOTI VITAMIN E ZENTIVA KAPSULES

  Vitamin E ZENTIVA visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas ir vartojimo būdas Dozavimas ir vartojimo metodas priklauso nuo ligos kilmės. Vitamin E ZENTIVA kapsules reikia nuryti užgeriant skysčiu.

  Prieš pradėdami vartoti Vitamin E ZENTIVA, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

  Kiek ir kada vartoti Vitamin E ZENTIVA kapsules Profilaktinė vitamino E dienos dozė suaugusiems žmonėms yra 40 – 50 mg, įprasta gydomoji dienos dozė yra 100 – 300 mg. Vaikams profilaktiškai dažniausiai reikia vartoti 4 - 15 mg. Kadangi vitaminą E reikia dozuoti individualiai, toliau pateikti tik keli pavyzdžiai. Dėl cistinės kasos fibrozės sutrikus rezorbcijai žarnyne, suaugusiems žmonėms per dieną reikia vartoti 100 – 200 mg vitamino E. Jeigu minėtas sutrikimas yra jaunesniems kaip 1 metų amžiaus vaikams, per dieną jiems reikia duoti po 50 mg, vyresniems kaip 1 metų amžiaus – po 100 mg vitamino E per parą. Jei rezorbcija virškinimo trakte sutrinka dėl tam tikrų lipoproteinų trūkumo, vitamino E reikia vartoti po 150 – 200 mg/kg kūno svorio. Kai kuriais atvejais labai didelių vitamino E dozių gali reikėti kūdikiams. Jeigu jų žarnyne rezorbcija sutrinka dėl lėtinio tulžies sąstovio, per dieną vitamino E reikia duoti net 150 – 200 mg/kg kūno svorio.

  Jeigu manote, kad Vitamin E ZENTIVA veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Vitamin E ZENTIVA dozę Jei Vitamin E ZENTIVA perdozuojama ar jo išgeria vaikas, reikia kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Vitamin E ZENTIVA Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Vitamin E ZENTIVA, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Šis preparatas toleruojamas gerai. Tačiau gydantis juo ilgiau arba vartojant dideles dozes, gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimai, nuovargis, svaigulys ir galvos skausmas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. VITAMIN E ZENTIVA KAPSULIŲ laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje, gamintojo pakuotėje.

  Ant dėžutės, lizdinės plokštelės ar buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!