• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Vitamin B complex Vitamin B complex Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VITAMIN B COMPLEX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Vitamin B complex yra polivitaminų preparatas. Preparatas vartojamas B grupės vitaminų stygiaus profilaktikai ir gydymui.

  20 (dvidešimt) plėvele dengtų tablečių supakuojamos į standžius bespalvius PVC ir aliuminio tipo lakštus. Vienas lakštas ir informacinis lapelis supakuoti į kartoninę dėžutę.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VITAMIN B COMPLEX

  Vitamin B complex vartoti draudžiama:

  - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai; - sergant II arba III stadijos arterine hipertenzija.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis

  Preparatą 3 skyriuje nurodytomis dozėmis galima skirti nėščioms ir žindyvėms.

  Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

  Nėra duomenų apie tai, kad preparatas trikdo dėmesį ir judesius, todėl jį gali vartoti vairuotojai ir kiti žmonės valdantys mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Vitamin B complex medžiagas

  Vaisto sudėtyje yra kviečių krakmolo. Tinka sergantiems celiakija. Šio vaisto negalima vartoti kviečiams alergiškiems pacientams (ši liga skiriasi nuo celiakijos).

  Kitų vaistų vartojimas

  Preparate esantis vitaminas B1 gali mažinti hipotenzinį kai kurių adrenolitikų ir simpatolitikų poveikį. Taip pat gali slopinti migdomąjį barbitūratų ir gliutetimido poveikį. Chlorpromazinas skatina vitamino B2 išsiskyrimą su šlapimu. Probenecidas slopina kanalėlių sekreciją ir vitamino B2 reabsorbciją, todėl vitamino išsiskyrimas su šlapimu mažėja. Vitaminas B6 mažina antiparkinsoninį L-Dopa poveikį. Vitamino B6 koncentracija kraujyje mažėja kartu vartojant geriamuosius kontraceptikus, izoniazidą, penicilaminą, cikloseriną ir tiosemikarbazidus. Reikia informuoti gydytoją apie kitus kartu vartojamus vaistus norint išvengti galimos sąveikos tarp jų.

  3. KAIP VARTOTI VITAMIN B COMPLEX

  Vaisto dozę ir vartojimo trukmę nurodo gydantis gydytojas, atsižvelgęs į ligos sunkumą ir organizmo atsaką į vaistą. Suaugusiems žmonėms Po 1-2 tabletes gerti 2-3 kartus per dieną. Vyresniems negu 6 metų vaikams Po 1-2 tabletes gerti vieną kartą per dieną.

  Pavartojus per didelę Vitamin B complex dozę

  Labai didelės preparato dozės gali sukelti susijaudinimą, baimės jausmą, drebulį, nemigą, galvos skausmą, traukulius. Gydymas simptominis.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Vitamin B complex , kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Paprastai preparatas labai gerai toleruojamas. Labai retais atvejais atsiranda alerginis bėrimas, niežėjimas, gerklės edema. Žmonėms, kurių jautrumas padidėjęs, šie nepageidaujami poveikiai dažnesni. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. VITAMIN B COMPLEX LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Vidinę pakuotę laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!