• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Vitalipid N (kūdikiams) Vitalipid N (kūdikiams) Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VITALIPID N KŪDIKIAMS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Vitalipid N kūdikiams yra sterili “aliejus vandenyje” tipo emulsija, kurios aliejinėje dalyje yra riebaluose tirpstančių vitaminų. Emulsijos sudėtis atitinka 10 % Intralipid sudėtį.

  Vitalipid N kūdikiams yra sterilus tirpalas, skirtas pilti į Intralipid.

  Vitalipid N kūdikiams kaip papildo reikia vartoti kūdikiams ir jaunesniems kaip 11 metų vaikams, jei maitinant tik infuzijos į veną būdu, į paciento organizmą turi patekti riebaluose tirpių vitaminų A, D2 E ir K1 kiekis, atitinkantis jų paros poreikį.

  Pakuotėje yra dešimt ampulių po 10 ml.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VITALIPID N KŪDIKIAMS

  Vitalipid N kūdikiams vartoti negalima: - jei yra alergija sojų, kiaušinio arba žemės riešutų baltymui, arba bet kuriai veikliajai ar pagalbinei Vitalipid N kūdikiams medžiagai; -neskiesto preparato vartoti draudžiama.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Preparate yra sojų aliejaus ir kiaušinių fosfolipidų. Šios medžiagos retais atvejais gali sukelti alerginę reakciją. Pastebėtos kryžminės alerginės reakcijos sojoms ir žemės riešutams.

  Kitų vaistų vartojimas Vitalipid N kūdikiams sudėtyje yra vitamino K1 , kurio galima sąveika su kumarino grupės antikoaguliantais. Jei kūdikis vartoja arba neseniai vartojo kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  3. KAIP VARTOTI VITALIPID N KŪDIKIAMS

  Vitalipid N kūdikiams visada reikia vartoti tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

  Prieš vartojimą koncentratą infuziniam tirpalui būtina atskiesti. Prieš laiką gimusių bei sveriančių ne daugiau kaip 2,5 kg kūdikių Vitalipid N paros dozė yra 4 ml/kg kūno svorio. Kitiems kūdikiams bei vaikams, ne vyresniems kaip 11 metų ir sveriantiems daugiau kaip 2,5 kg, paros dozė turi būti ne didesnė kaip 10 ml.

  Vitalipid N paros dozę galima supilti į 10% ar 20% Intralipid. Atsargiai mišinį pakračius, emulsija infuzuojama, laikantis Intralipid infuzijos instrukcijos. Taigi, pacientui infuzuojama vitaminų A, D2, E ir K1 paros palaikomoji dozė. Likus 1 valandai iki infuzijos pradžios, laikantis aseptikos reikalavimų, Vitalipid N įpilama į Intralipid. Preparatą reikia infuzuoti ne vėliau kaip po 24 valandų.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS Nepageidaujamo poveikio, susijusio su Vitalipid N kūdikiams vartojimu, nepastebėta. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI VITALIPID N KŪDIKIAMS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti 2 °C – 8 °C temperatūroje (šaldytuve).. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant kartono dėžutės ir ampulės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Vitalipid N kūdikiams sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra retinolio palmitatas, eitomenadionas, ergokalciferolis, dl-a-tokoferolis. 1 ml emulsijos yra 135,3 mikrogramo retinolio palmitato (atitinka 69 mikrogramus, t.y. 230 TV, retinolio) , 20 mikrogramų fitomenadiono, 1,0 mikrogramas ergokalciferolio (atitinka 40 TV vitamino D2), 0,64 miligramo dl-a-tokoferolio (atitinka 0,7 TV vitamino E). Pagalbinės medžiagos yra išgrynintas sojų aliejus, išgryninti kiaušinio fosfolipidai, bevandenis glicerolis, 1M natrio hidroksidas, injekcinis vanduo. pH yra maždaug 8.

  Vitalipid N kūdikiams išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Vitalipid N kūdikiams, yra sterili “aliejus vandenyje” tipo emulsija, kurios aliejinėje dalyje yra riebaluose tirpstančių vitaminų.

  Pakuotėje yra dešimt stiklo 10 ml ampulių.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!