• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • VEROSPIRON VEROSPIRON Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA VEROSPIRON IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    VEROSPIRON tabletės yra beveik baltos, apvalios, plokščios, nuožulniais kraštais, būdingo, panašaus į tiolio, kvapo.Vienoje jų pusėje yra įspaudas VEROSPIRON, kitoje pusėje įspaudo nėra. Skersmuo: maždaug 9 mm. Tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kartono dėžutėje yra 20 tablečių. VEROSPIRON tabletės yra diuretikas, skiriamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti bei tam tikros rūšies pabrinkimams mažinti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VEROSPIRON

    VEROSPIRON vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) spironolaktonui arba bet kuriai pagalbinei VEROSPIRON tablečių medžiagai; - jeigu yra anurija (neišsiskiria šlapimo), ūminis inkstų nepakankamumas ar kitoks jų veiklos sutri- kimas; - jei yra hiperkalemija (kraujyje per daug kalio) ar hiponatremija (kraujyje per mažai natrio); - jeigu sergate Adisono liga. Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu sutrikusi inkstų ar kepenų veikla. Tokiems ligoniams VEROSPIRON tablečių reikia varto- ti atsargiai, be to, būtina reguliariai atlikinėti laboratorinius tyrimus; - jeigu sutrikusi elektrolitų ir vandens ar rūgščių ir šarmų pusiausvyra; - jeigu sergate porfirija; VEROSPIRON gali turėti įtakos nustatant digoksino koncentraciją kraujyje, todėl prieš tyrimą gydytojui būtina pasakyti apie šių vaistų vartojimą.

    VEROSPIRON vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant VEROSPIRON tablečių, alkoholio gerti nepatariama. Be to, gydymo metu nerekomenduojama vartoti kalio papildų ir valgyti maistą, įskaitant druskos pakaitalus, kuriuose yra daug kalio.

    Nėštumas Nėštumo metu VEROSPIRON vartoti galima tik gydytojo leidimu.

    Žindymo laikotarpis Žindymo laikotarpiu VEROSPIRON vartoti negalima.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gydymo VEROSPIRON tabletėmis pradžioje, t.y., kol paaiškės, kokį poveikį vaistas daro, vairuoti ir valdyti mechanizmų nepatariama. Ar minėta veikla galima užsiimti tolesnio gydymo metu, nurodys gydytojas.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines VEROSPIRON medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą, kadangi VEROSPIRON tabletėse yra laktozės monohidrato.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei vartojate kitų diuretikų, kraujospūdį mažinančių, skausmą malšinančių vaistų ar preparatų nuo uždegimo, taip pat vaistų, kurių sudėtyje yra kalio ar digoksino, nitratų, triciklių vaistų nuo depresijos, antihistamininių ar imunitetą slopinančių preparatų, VEROSPIRON tabletėmis reikia gydytis atsargiai, nes minėti vaistai gali turėti įtakos VEROSPIRON poveikiui ar sąveikauti su juo. Sąveika galima net tokiu atveju, jeigu šių vaistų vartojote anksčiau ar vartosite artimiausiu metu. Aukščiau išvardytų vaistų galite vartoti tik gydytojui paskyrus.

    3. KAIP VARTOTI VEROSPIRON

    VEROSPIRON tablečių reikia vartoti tokią dozę ir tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Paros dozė priklauso nuo ligos ir vartojimo trukmės. Paros dozę galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus, užsigeriant skysčiu, pvz., stikline vandens, po valgio.

    Pavartojus per didelę VEROSPIRON dozę Jei VEROSPIRON tablečių išgėrėte daugiau nei skirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Pavartojus pernelyg didelę vaisto dozę gali apimti mieguistumas, suglumimas, sutrikti elektrolitų pusiausvyra. Specifinio priešnuodžio nėra, taikomas simptominis gydymas.

    Pamiršus pavartoti VEROSPIRON Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    VEROSPIRON, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Vartojant šio vaisto, gali atsirasti skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimų (pykinimas, vėmimas, viduriavimas), nereguliarios mėnesinės, vyrams - padidėti krūtys, sutrikti lytinis pajėgumas, vyrams ir moterims gali pakisti balsas, sutrikti centrinės nervų sistemos veikla (galvos skausmas, mieguistumas), retai gali išberti odą. Padidėjusio jautrumo reakcijų gali sukelti bet kuris vaistas. Jei pajutote čia paminėtų ar kitokių neįprastų simptomų, pasitarkite su gydytoju. Šalutinis VEROSPIRON tablečių poveikis paprastai esti nestiprus ir išnyksta, nutraukus vaisto vartojimą.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. VEROSPIRON LAIKYMO SĄLYGOS

    Specialių laikymo sąlygų nereikia. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!