• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Vaminolact Vaminolact Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VAMINOLACT IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Amino rūgščių, esančių Vaminolact sudėtyje, derinys parinktas taip, kad atitiktų motinos pieno sudėtį. Vaminolact tirpalo sudėtyje yra visų 18 pakeičiamųjų ir nepakeičiamųjų amino rūgščių, reikalingų baltymų sintezei. Be to, tirpalo sudėtyje yra aminorūgšties taurino, kuri būna motinos piene.

  Raumenyse, besivystančiame smegenų audinyje ir ypač subrendusioje tinklainėje taurino koncentracija paprastai būna didelė. Ilgalaikė vaikų intraveninė mityba tirpalais, kuriuose nėra taurino, sukelia taurino koncentracijos sumažėjimą ir keičia elektroretinogramos rodmenis. Papildžius tirpalą taurinu, pokyčiai sunormalėja.

  Vaminolact prieš laiką ir laiku gimusiems kūdikiams padeda išlaikyti teigiamą azoto balansą. Vaminolact sudėtyje nėra sacharidų ir elektrolitų, todėl jo galima vartoti kiekvienam ligoniui pagal poreikius.

  Kad infuzuotos amino rūgštys būtų optimaliai pasisavinamos baltymų sintezei, būtina nustatyti, kiek energijos pacientui reikia (apskaičiuojant pagal sacharidų, riebalų ir vitaminų kiekį). Gliukozė rekomenduojama kaip sacharidų šaltinis.

  Vaminolact, kaip amino rūgščių šaltinio baltymų sintezei, ir taurino, vartojama vaikams tuo atveju, jei jiems maistinių medžiagų reikia tiekti infuzijos į veną būdu.

  Vaminolact tiekiamas buteliais po 100 arba 500 ml infuzinio tirpalo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VAMINOLACT INFUZINIO TIRPALO

  Vaminolact vartoti draudžiama: - jeigu pacientui iš prigimties sutrikęs amino rūgščių metabolizmas; - jeigu labai sutrikusi kepenų funkcija arba yra sunki uremija, tačiau jos dialize gydyti negalima.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - Infuzuojant į veną amino rūgščių, su šlapimu išsiskiria daugiau mikroelementų (vario ir ypač cinko), todėl parinkti mikroelementų dozę, ypač tuo atveju, kai infuzija tęsiasi ilgai, reikia labai atidžiai.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Duomenys neaktualūs.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Duomenys neaktualūs.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenys neaktualūs

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI VAMINOLACT

  Vaminolact visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojamas dozavimas

  Pacientai Svoris (kg) Dozė (ml/kg kūno svorio per 24 val.) Naujagimiai ne daugiau kaip 35* Vaikai 10 24** 20 18,5** 30 16** 40 14,5**

  * Laipsniškai didinant rekomenduojamą dozę reikia suleisti per pirmąją naujagimio gyvenimo savaitę. Infuzija turi tęstis 24 valandas. **Infuzija turėtų tęstis mažiausiai 8 valandas.

  Per Y formos jungiklį arti dūrio vietos Vaminolact galima infuzuoti į tą pačią centrinę arba periferinę veną, į kurią infuzuojama sacharidų ar riebalų emulsija. Nesuvartotą infuzinį tirpalą reikia išpilti.

  Suderinamumas Kad neatsirastų nuosėdų, 500 ml Vaminolact tirpalo galima maišyti (po vieną arba kartu) su ne daugiau kaip 66,7 ml Ped-el, 200 mmol natrio, 160 mmol kalio chlorido, 35 mmol kalcio glubionato ir 15 mmol magnio sulfato. 500 ml Vaminolact tirpalą galima maišyti su ne daugiau kaip 30 ml Ped-el N (Peditrace). Priedus būtina ruošti laikantis aseptikos reikalavimų ir tik prieš pat infuziją.

  Pavartojus per didelę Vaminolact dozę Jei Vaminolact infuzuojama didesniu, negu rekomenduojama, greičiu, pasireiškia pykinimas, parausta veidas ir kaklas, prakaituojama. Jei atsiranda perdozavimo simptomų, infuzijos greitį reikia lėtinti arba ją nutraukti.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Vaminolact, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Retai gali pasireikšti pykinimas. Infuzijos į veną metu dėl neaiškių priežasčių laikinai gali padidėti kepenų funkcijos tyrimų rodmenys. Manoma, kad tai gali priklausyti nuo ligos, infuzuojamojo mišinio sudedamųjų dalių ir jų kiekio.

  Vartojant amino rūgščių tirpalų, galima padidėjusio jautrumo reakcija.

  Kaip ir infuzuojant hipertoninių tirpalų, taip ir preparato leidžiant į periferinę veną, gali atsirasti tromboflebitas. Jei kartu infuzuojama Intralipid, tokia galimybė gali sumažėti.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. VAMINOLACT LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Ant butelio etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!