• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Vamin Glucose Vamin Glucose Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VAMIN GLUCOSE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Vamin Glucose infuzinio tirpalo sudėtyje yra gliukozės, elektrolitų ir visų 18 pakeičiamųjų ir nepakeičiamųjų aminorūgščių, reikalingų baltymų sintezei. Preparatas, kaip aminorūgščių, reikalingų baltymų sintezei, šaltinis, vartojamas tokiais atvejais, kai pacientą reikia maitinti infuzijos į veną būdu. Labiausiai preparatas tinka žmonėms, kuriems trūksta nepakeičiamųjų aminorūgščių.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJAN VAMIN GLUCOSE

  Vamin Glucose vartoti negalima: · jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bet kuriai veikliajai ar pagalbinei Vamin Glucose medžiagai; · jeigu yra įgimtas amino rūgščių metabolizmo sutrikimas; · jeigu yra labai sutrikusi kepenų funkcija; · jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas, kai dializė netinka; · jeigu yra hiperosmosinė diabetinė koma be ketoacidozės, kadangi preparato sudėtyje yra gliukozės; · jeigu yra didelė ar patologinė vieno iš elektrolitų, esančių vaistiniame preparate, koncentracija kraujo plazmoje; · jeigu yra bendro pobūdžio infuzinės terapijos kontraindikacijos, pvz., dekompensuotas širdies nepakankamumas, ūminė plaučių edema, hiperhidracija.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: · kadangi infuzuojant į veną aminorūgščių didėja mikroelementų išsiskyrimas su šlapimu (vario ir ypač cinko), todėl reikia atkreipti dėmesį dozuojant mikroelementus, ypač kai infuzija tęsiasi ilgai; · jei prieš laiką gimusiems sunkiai sergantiems kūdikiams pasireiškia hiperfenilalaninemija (padidėjęs aminorūgšties fenilalanino kiekis kraujyje), rekomenduojama nuolat sekti tokių ligonių fenilalanino koncentraciją ir, jei reikia, koreguoti infuzijos greitį; · Vamin Glucose infuzinio tirpalo atsargiai reikia vartoti pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, sunkiu širdies funkcijos arba inkstų funkcijos nepakankamumu, kuris pasireiškia skysčių susilaikymu organizme arba dėl kitų priežasčių atsirandančia oligurija (sumažėjęs šlapimo kiekis) ar anurija (šlapimo neišsiskyrimas). Turintiems hiperglikemiją (padidėjusį cukraus kiekį kraujyje) pacientams gali prireikti suleisti insulino;

  · dėl nepakankamos mitybos labai nusilpusiems ir pradedantiems vartoti sacharidų žmonėms gali atsirasti tiamino (vitamino B1 ) trūkumo sindromas. Be to, didelės rizikos pacientai yra piktnaudžiaujantys alkoholiu, sergantys nervine anoreksija, ilgai pasninkaujantys arba badaujantys žmonės bei nėščios moterys, kurioms pasireiškė sunki nėščiųjų toksikozė. Todėl gliukozės turinčiu tirpalu maitinti pacientus parenteraliniu būdu būtina atsargiai. Reikia apgalvoti, kada geriausiai sušvirkšti tiamino: prieš gliukozės infuziją ar jos metu;

  · jei Vamin Glucose infuzuojama greitai arba didelis kiekis, rekomenduojama nuolat stebėti kalio ir gliukozės koncentraciją kraujo serume. Hipofosfatemiją (sumažėjusį fosfatų kiekį kraujyje) turintiems pacientams rekomenduojama vartoti ir fosfatų; · gydytojas turi patikrinti, ar pacientas neserga kepenų liga. Jei pacientas serga kepenų liga, jose sulėtėja aminorūgščių deamininimas, padaugėja laisvųjų aminorūgščių koncentracija kraujo serume ir šlapime, sutrinka angliavandenių apykaitos reguliacinė funkcija. Todėl tokiems ligoniams Vamin Glucose infuzuoti reikia atsargiai.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei Vamin Glucose infuziniame tirpale esančių aminorūgščių dozė yra tokia, kokia rekomenduojama, nei tarp jų, nei su kitais preparatais sąveikos nepastebėta.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Reikiamų duomenų apie vaistinio preparato vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimų su gyvūnais atlikta nepakankamai, kad būtų galima nustatyti poveikį nėštumo eigai ir (arba) embriono ar vaisiaus vystymuisi, ir (arba) gimdymui, ir (arba) postnataliniam (naujagimio) vystymuisi. Galimas pavojus žmogui nežinomas. Vamin Glucose nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus, gerai įvertinus naudą ir galimą žalą.

  3. KAIP VARTOTI VAMIN GLUCOSE

  Vamin Glucose visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

  Kad infuzuotos aminorūgštys būtų optimaliai pasisavinamos, būtina nustatyti kiek energijos pacientui reikia (apskaičiuojant pagal gliukozės, riebalų, mikroelementų ir vitaminų kiekį).

  Suaugę žmonės Azoto kiekis, reikalingas organizmo baltymams, priklauso nuo paciento mitybos racionalumo ir metabolizmo (medžiagų apykaitos) būklės. Jei metabolizmas normalus ar yra nedidelio laipsnio katabolizmas ir mityba pakankama, azoto per parą reikia 0,10 – 0,15 g/kg kūno svorio. Jei katabolizmas (sudėtingų organinių medžiagų skaidymas organizme) vidutinio intensyvumo, o mityba nepakankama arba normali, azoto per parą reikia 0,15-0,20 g/kg kūno svorio. Jei katabolizmas yra intensyvus, pvz., nudegus, po traumos ar susirgus sepsiu, per parą azoto reikia 0,20-0,25 g/kg kūno svorio. Azoto 0,10-0,25 g/kg kūno svorio paros dozė atitinka 11-27 ml / kg kūno svorio Vamin Glucose infuzinio tirpalo paros dozę. Nutukusiems pacientams azoto kiekį reikia apskaičiuoti remiantis normaliu svoriu.

  Priklausomai nuo paciento organizmo poreikio per 24 valandas į veną galima infuzuoti iki 1000 - 2000 ml preparato. Vamin Glucose reikia infuzuoti lėtai, ne didesniu kaip 1000 ml per 6 valandas arba maždaug 2,8 ml per minutę greičiu

  Kūdikiai ir vaikai Kūdikiams pirmiausia skirtinas aminorūgščių tirpalas, specialiai pritaikytas tokių pacientų poreikiams. Kūdikiams ir vaikams rekomenduojamas 30 ml /kg kūno svorio per parą didžiausias pradinis infuzijos greitis, po to per pirmą gydymo savaitę palaipsniui jį galima didinti.

  Pavartojus per didelę Vamin Glucose dozę Jei Vamin Glucose infuzinio tirpalo leidžiama didesniu, negu rekomenduojama greičiu, didėja pykinimo, vėmimo ir prakaitavimo atsiradimo pavojus. Jei infuzuojama į periferinę veną, gali atsirasti tromboflebitas. Jei rekomenduojama preparato dozė viršijama, gali pasireikšti osmosinė diurezė su dehidracija. Gali atsirasti su hiperglikemija susijusių simptomų. Jei pasireiškia perdozavimo simptomų, infuzijos greitį reikia lėtinti arba ją nutraukti.

  Vaistinio preparato vartojimo metodas Per Y formos jungiklį arti dūrio vietos preparatą galima infuzuoti į tą pačią centrinę arba periferinę veną, į kurią infuzuojama sacharidų ar riebalų emulsija. Vamin Glucose infuzinį tirpalą, kaip vieną iš mišinio “viskas viename”, kuriame yra sacharidų, riebalų emulsijos, elektrolitų, mikroelementų ir vitaminų, sudedamųjų dalių, galima lašinti iš plastmasinio indo, kurio sudėtyje nėra ftalatų. Kiekviena sudedamoji mišinio dalis privalo būti tokios koncentracijos, kurios stabilumas patvirtintas dokumentais.

  Suderinamumas Priedai Kad neatsirastų nuosėdų, 1000 ml Vamin Glucose infuzinį tirpalą galima maišyti (po vieną arba kartu) su ne daugiau kaip 20 ml Addamel N, 430 mmol natrio chlorido, 460 mmol kalio chlorido, 22,5 mmol kalcio glubionato ir 46,5 mmol magnio sulfato tirpalo. Kad neatsirastų nuosėdų, reikia nepamiršti, jog Addamel N (Tracel) negalima maišyti su tirpalu, kuriame yra fosfatų. Priedus reikia ruošti laikantis aseptikos ir prieš pat infuziją. Preparato likučius būtina išpilti.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Vamin Glucose infuzinis tirpalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Kiekvienoje organų sistemoje pasireiškiantys nepageidaujami sutrikimai pateikiami, remiantis pranešimų dažnumu pagal toliau išvardytą tvarką. Labai dažni (³ 1/10) Dažni (nuo ³1/100 iki <1/10) Nedažni (nuo ³1/1000 iki <1/100) Reti (nuo ³1/10000 iki <1/1000) Labai reti (<1/10000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Reti

  Virškinimo trakto sutrikimai Retai gali pasireikšti pykinimas. Infuzijos į veną metu gali būti be aiškių priežasčių tik biocheminiais kraujo tyrimais nustatomas trumpalaikis kepenų funkcijos sutrikimas. Manoma, kad tai gali priklausyti nuo ligos ar parenteralinės mitybos metu vartojamo infuzuojamo mišinio sudedamųjų dalių ir jų kiekio.

  Imuninės sistemos sutrikimai Vartojant aminorūgščių tirpalus galima padidėjusio jautrumo reakcija.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Prieš laiką gimusiems sunkiai sergantiems kūdikiams gali pasireikšti hiperfenilalaninemija.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Preparatą, kaip ir hipertoninius tirpalus, infuzuojant į periferinę veną, gali atsirasti tromboflebitas. Jei kartu infuzuojama Intralipid, tokių atvejų gali sumažėti. Jei preparato patenka šalia kraujagyslės, gali atsirasti audinių nekrozė.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI VAMIN GLUCOSE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka naudoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Mikrobiologiniu požiūriu, paruoštą tirpalą reikia suvartoti nedelsiant. Jei jis iš karto nevartojamas, už jo laikymo trukmę ir sąlygas atsako gydantis medikas. Paprastai tokį tirpalą galima laikyti 2 – 8° C temperatūroje ne ilgiau kaip 24 val., nebent vaistas buvo paruoštas kontroliuojamomis ir įteisintomis aseptinėmis sąlygomis.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Vamin Glucose infuzinio tirpalo sudėtis

  - Veikliosios medžiagos: 1000 ml tirpalo yra: 3,0 g alanino, 3,3 g arginino, 4,1 g asparto rūgšties, 1,4 g cisteino/cistino, 9,0 g glutamo rūgšties, 2,1 g glicino, 2,4 g histidino, 3,9 g izoleucino, 5,3 g leucino, 3,9 g lizino, 1,9 g metionino, 5,5 g fenilalanino, 8,1 g prolino, 7,5 g serino, 3,0 g treonino, 1,0 g triptofano, 0,5 g tirozino, 4,3 g valino, 100 g bevandenės gliukozės, 375 mg kalio chlorido, 368 mg kalcio chlorido dihidrato, 370 mg magnio sulfato heptahidrato, 2,0 g natrio hidroksido, 840 mg kalio hidroksido.

  - Pagalbinė medžiaga yra injekcinis vanduo.

  Bendras amino rūgščių kiekis yra 70,2 g/l, iš kurių 30,7 g, įskaitant cisteiną ir tiroziną, yra nepakeičiamosios. pH yra 5,2 Bendras azoto kiekis 9,4 g/l. Osmoliališkumas yra 1350 osm/kg vandens. Elektrolitai. 50 mmol/l natrio, 20 mmol/l kalio, 2,5 mmol/l kalcio, 1,5 mmol/l magnio, 48 mmol/l chlorido, 1,5 mmol/l sulfato. Angliavandeniai. 100 g gliukozės. Antioksidatoriai. Nėra. Bendra energinė vertė yra 2 700 kJ (650 kcal).

  Vamin Glucose infuzinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Vamin Glucose yra skaidrus, šiek tiek gelsvas aminorūgščių, gliukozės ir elektrolitų tirpalas.

  12 stiklo buteliukų, kiekviename po 100 ml infuzinio tirpalo. 10 stiklo buteliukų, kiekviename po 500 ml infuzinio tirpalo. 6 stiklo buteliukai, kiekviename po 1000 ml infuzinio tirpalo.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!