• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Valdren Valdren Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA VALDREN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Mirtazapinas priklauso vaistų, vadinamų antidepresantas, grupei. Jis gerina blogą nuotaiką, kuri yra išraiškingiausias depresijos simptomas. Depresija yra nuotaikos sutrikimas. Galvos smegenų ląstelės cheminių medžiagų pagalba nervais bendrauja tarpusavyje. Depresijos metu šių medžiagų gamyba sumažėja. Antidepresantai didina jų kiekį ir tokiu būdu sunormalina smegenų veiklą. Kol pacientas pastebi, kad būklė pagerėjo, paprastai praeina 2-4 savaitės.

  Valdren vartojamas depresijos simptomams gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VALDREN

  Valdren vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Valdren medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia, kai: esti šlapinimosi sutrikimai dėl prostatos išvešėjimo (nors jokio nepageidaujamo poveikio neturėtų būti dėl silpno mirtazapino anticholinerginio veikimo); pacientas serga uždaro akies kampo glaukoma ir yra padidėjęs akispūdis; nustatytas cukrinis diabetas; yra virškinimo trakto obstrukcija ar žarnų nepraeinamumas (vartojant mirtazapino, šių sutrikimų atsiradimo rizika yra labai maža); Atsiradus geltai, gydymą reikia nutraukti. Kaip ir vartojant kitus antidepresantus, būtina atsižvelgti į tai, kad: gydant antidepresantais psichikos simptomai gali sustiprėti ir padidėti paranojinės iliuzijos pacientams, sergantiems šizofrenija arba kitomis psichikos ligomis; gydoma bipolinio sutrikimo depresinė fazė gali pereiti į manijos fazę. Jei pasireiškia manijos reakcija, gydymą reikia nutraukti. Savižudybės rizika: kadangi per pirmąsias kelias gydymo savaites sveikatos pagerėjimas gali nepasireikšti, vartojant mirtazapino, kaip ir kitų antidepresantų, minėto laikotarpio metu pacientą būtina rūpestingai stebėti. Savižudybės galimybė yra būdinga depresijai ir gali išlikti tol, kol sveikata reikšmingai nepagerėja. Iš visų depresijos gydymo būdų bendrosios klinikinės patirties žinoma, kad savižudybės rizika gali padidėti ankstyvųjų sveikimo stadijų metu. Jei įmanoma, gydymo metu, ypač pradžioje, reikėtų riboti paciento įsigyjamų mirtazapino tablečių kiekį.

  Vaikai ir paaugliai, jaunesni nei 18 metų Mirtazapinas paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentus, padidėja šalutinio poveikio, pvz., bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybė ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti mirtazapino jaunesniems nei 18 metų pacientams, jei, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė mirtazapino jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems mirtazapiną, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie mirtazapino poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Kitų vaistų vartojimas Vaistiniai preparatai arba kitos medžiagos gali veikti vieni kitus. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, ir norite vartoti kartu su Valdren plėvele dengtomis tabletėmis, pasakykite gydytojui. Valdren plėvele dengtos tabletės gali sustiprinti alkoholio migdantį poveikį. Todėl, gydantis šiuo vaistu, reikia vengti vartoti alkoholio. Valdren plėvele dengtų tablečių nereikėtų vartoti kartu su MAO inhibitoriais (kitais vaistais depresijai gydyti) arba praėjus mažiau nei dviems savaitėms po jų vartojimo. Valdren plėvele dengtos tabletės gali sustiprinti slopinantį benzodiazepinų (raminamai veikiančių vaistų) poveikį. Jei kartu vartojami ŽIV proteazių inhibitoriai, azolo preparatai grybelių sukeltų ligų gydymui, eritromicinas ar nefazodonas, reikia laikytis atsargumo. Jei kartu vartojami karbamazepinas, rifampicinas arba fenitoinas, gali prireikti koreguoti mirtazapino dozę.

  Valdren vartojimas su maistu ir gėrimais Valdren gali stiprinti alkoholio poveikį, todėl šiuo medikamentu gydomiems ligoniams alkoholio gerti draudžiama.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš pradėdama vartoti vaistą pasitarkite su gydytoju, jei planuojate nėštumą ir nedelsiant praneškite jam, jeigu pastojote.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Valdren gali bloginti budrumą ir gebėjimą susikaupti, todėl, vairuojant automobilį ir valdant mechanizmus, reikia laikytis ypatingo atsargumo.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Valdren medžiagas Valdren tablečių sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI VALDREN

  Plėvele dengtas tabletes reikia nuryti nesukramčius ir užsigerti pakankamu skysčio kiekiu.

  Suaugusieji Veiksminga paros dozė dažniausiai yra 15-45 mg. Pradinė dozė yra 15 mg arba 30 mg.

  Senyvi pacientai Rekomenduojama vartoti dozė identiška dozei, kuri nurodyta vartoti suaugusiesiems. Norint pasiekti pakankamą poveikį ir vaistą vartoti saugiai, dozę didinant senyviems pacientams reikia labai atidžiai kontroliuoti jų būklę.

  Sergantiesiems ligomis, kuomet esti nepakankama kepenų arba inkstų funkcija, reikia atsiminti, kad gali reikėti vartoti mažesnė mirtazapino dozę. Valdren visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Visą paros dozę galima padalyti į kelias dalis (didesnę paros dozės dalį reikėtų išgerti vakare) arba – atsižvelgiant į migdomąjį poveikį, taip vartoti geriau, – vaisto išgerti vieną kartą per parą prieš einant miegoti. Visada reikia tiksliai laikytis gydytojo nurodymų dėl reikiamo tablečių kiekio ir vartojimo laiko.

  Įsidėmėkite, kad, kol atsiras teigiamas Valdren plėvele dengtų tablečių poveikis, turi praeiti 2-4 savaitės. Nenutraukite Valdren plėvele dengtų tablečių vartojimo nepasitarę su gydytoju. Gydymą reikia tęsti tol, kol praeis ne mažiau kaip 4-6 mėnesių laikotarpis be ligos požymių. Po to gydymas gali būti baigtas palengva mažinant vaisto dozę. Tabletės turi perlaužimo liniją ir jas galima padalyti.

  Pamiršus pavartoti Valdren Jei jūs dažniausiai geriate tabletes prieš miegą ir pamiršote išgerti, iš ryto užmirštos vaisto dozės gerti negalima, nes tai gali sukelti nuovargio jausmą ir mieguistumą dienos metu. Gerkite toliau vaistą nustatyta tvarka vakare. Jei jūs įprastai dalijate paros dozę į dvi dalis (geriate ryte ir vakare) ir pamiršote išgerti ryte, išgerkite šią vaisto dozę kartu su geriamąja vakare. Jei užmiršote vaisto išgerti vakare, tai kitą rytą papildomos dozės negerkite, nes tai gali sukelti nuovargio pojūtį ir mieguistumą dieną. Jei pamiršote išgerti abi vaisto paros dozes, tęskite vaisto vartojimą įprastu būdu, papildomos dozės kitą dieną gerti nereikia.

  Nustojus vartoti Valdren Nors vaistai nuo depresijos paprastai priklausomybės nesukelia, po ilgo gydymosi staiga nutraukus jų vartojimą gali atsirasti pykinimas, galvos skausmas, bendri negalavimo požymiai. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Valdren, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Su mirtazapino vartojimu susiję laikini šalutinio poveikio požymiai, nebūtinai pasitaikantys visiems pacientams, išvardyti žemiau. Dauguma šių simptomų esti tik pradėjus gydytis ir išnyksta tęsiant vaisto vartojimą be jokių specialių priemonių. Pirmosiomis vartojimo dienomis gali būti nuovargio ir mieguistumo pojūtis, bet, norint pasiekti optimalų poveikį, mirtazapino dozės mažinti nereikėtų. Taip pat pasitaikė padidėjęs apetitas ir svorio didėjimas. Šalutinis poveikis, apie kurį, vartojant mirtazapiną, dažniausiai pranešama: padidėjęs apetitas ir svorio didėjimas, mieguistumas (galbūt sukeliantis dėmesio koncentracijos stoką); šis požymis dažniausiai atsiranda pirmosiomis gydymo savaitėmis (vaisto dozės sumažinimas dažniausiai nesumažina slopinimo, bet gali sumenkinti pageidaujamą antidepresinį poveikį); išplitęs arba vietinis patinimas (skysčių sankaupa audiniuose), susijęs su svorio didėjimu, svaigulys, galvos skausmas. Be to, gali būti šių simptomų: nežymiai sumažėjęs kraujospūdis, drebėjimas, raumenų trūkčiojimas, kai kurių kepenų funkcijos tyrimų pakitimai, kraujo sudėties pakitimai (simptomai: gerklės skausmas, burnos gleivinės uždegimas, karščiavimas), traukuliai, bėrimas, parestezijos (dilgčiojimas), nuovargio jausmas kojose, sąnarių ir raumenų skausmas, išsekimas, naktiniai košmarai arba spalvoti sapnai. Pasitaikė ir tokių šalutinio poveikio požymių kaip mieguistumas, burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, svaigulys, širdies plakimas ir miego sutrikimas, bet šie simptomai gali būti ir ligos požymis. Jei vaistais nuo depresijos gydosi sergantieji šizofrenija, jos simptomai gali pablogėti. Kai pacientai gydosi dėl manijos ir depresijos ligos depresijos fazėje, jų liga gali pereiti į manijos fazę.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI VALDREN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės ar lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  6. KITA INFORMACIJA

  Valdren sudėtis - Veiklioji medžiaga yra mirtazapinas (vienoje tabletėje jo yra 15 mg, 30 mg arba 45 mg). - Pagalbinės medžiagos yra: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 8000, geltonasis geležies oksidas (E 171), chinolino geltonasis (E 104), saulėlydžio geltonasis FCF (E 110).

  Valdren išvaizda ir kiekis pakuotėje 15 mg: geltonos, pailgos, išgaubtos plėvele dengtos tabletės su vagele. 30 mg: rusvai gelsvos, apvalios, išgaubtos plėvele dengtos tabletės su vagele. 45 mg : baltos, apvalios, išgaubtos plėvele dengtos tabletės. Pakuotėje yra 10 ir 30 plėvele dengtų tablečių.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!