• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Vaistai vaistas medikamentai vaistu paieska Vaistai vaistas medikamentai vaistu paieska Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA FLUARIX IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Fluarix yra vakcina nuo gripo, kurios sudėtyje yra veikliųjų medžiagų - išgrynintųjų gripo antigenų stimuliuojančių imuninį atsaką.

  Fluarix – tai vakcina iš inaktyvuoto gripo virusų fragmentų, pagaminta vištos embrionuose (kiaušiniuose).

  Fluarix apsaugo nuo gripo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLUARIX

  Fluarix vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kiaušiniams, vištienos baltymams, formaldehidui, gentamicino sulfatui, natrio deoksicholatui arba bet kuriai pagalbinei Fluarix medžiagai; - jeigu Jūs sergate liga su aukšta temperatūra. Tokiu atveju skiepus reiktų atidėti.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu esate patyrę kokį nors sveikatos sutrikimą po ankstesnio skiepijimo vakcina; - jeigu Jūsų imuninės sistemos funkcija sutrikusi; - kai vartojate vaistus, kurie gali turėti įtakos imuninės apsaugos mechanizmams; - sergate liga, kuri didina kraujavimo pavojų; - jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia; - jeigu esate kam nors alergiškas.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto arba vakcinų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Šia vakcina galima skiepytis vienu metu su kitomis, tačiau švirkšti būtina atskiru švirkštu ir į skirtingas vietas.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščių moterų vakcinacijos šiais skiepais patirtis yra ribota, todėl jos dėl skiepų turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  Žindymo laikotarpiu šia vakcina skiepytis galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Mažai tikėtina, kad vakcina veiktų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fluarix medžiagas Šios vakcinos sudėtyje yra konservanto tiomersalio, kuris Jums ar Jūsų vaikui gali sukelti alerginę reakciją.

  3. KAIP VARTOTI Fluarix

  Gydytojas ar slaugytoja sušvirkš rekomenduojamą vakcinos dozę.

  Fluarix švirkščiama į raumenis (į žasto) arba giliai į paodį.

  Gausite vieną (0,5 ml) vakcinos dozę.

  Vaikai nuo 6 mėnesių iki 35 mėnesių turi gauti vieną ar dvi vakcinos dozes po 0,25 ml ar 0,5 ml. Jei skiriamos dvi dozės, tarp jų daroma ne trumpesnė kaip 4 savaičių pertrauka. Svarbu kartotinai atvykti tada, kada nurodė gydytojas ar slaugytoja.

  Anksčiau neskiepytiems vaikams, jaunesniems negu 9 metai, reikia skirti antrąją dozę, po intervalo, ne trumpesnio nei 4 savaitės.

  Pavartojus per didelę Fluarix dozę Mažai tikėtina, kad perdozavimas sukeltų nepageidaujamą poveikį.

  Jei pamiršote nurodytu laiku atvykti antrajai dozei, kreipkitės į gydytoją patarimo.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Fluarix, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau nei 1 iš 100 žmonių): galvos skausmas; prakaitavimas; raumenų ar sąnarių skausmas; karščiavimas; negalavimas, drebulys, nuovargis; injekcijos vietos skausmas, diskomfortas, mėlynė, paraudimas ar patinimas.

  Paprastai šios reakcijos per kelias dienas išnyksta.

  Kaip ir vartojant kitas injekcines vakcinas, yra labai maža sunkių alerginių reakcijų (įskaitant niežulį, niežtintį ir raudoną odos išbėrimą) rizika. (Jas galima atpažinti pagal šiuos požymius: pasunkėjusį kvėpavimą ar rijimą, niežtintį plaštakų ir pėdų bėrimą, akių ir veido patinimą). Paprastai šių reakcijų atsiranda dar neišėjus iš gydytojo kabineto, tačiau jų pasireiškus, nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos.

  Labai retai gali būti arterijų uždegimas, pasireikšti neurologinių sutrikimų (pvz. febriliniai traukuliai, jutimo sutrikimai, nervų uždegimas ir kt.).

  Pastebėję neįprastų mėlynių ar kraujavimą, neurologinių sutrikimų ar bet kokių kitų požymių per kelias dienas po vakcinacijos, pasakykite gydytojui.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI FLUARIX

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti šaldytuve (2 C – 8 C). Negalima užšaldyti. Švirkštą laikyti kartoninėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Fluarix sudėtis - Veikliosios medžiagos: 0,5 ml dozėje yra inaktyvuoti gripo virusų fragmentai, turintys antigenus, atitinkančius*: A/Solomon Islands/3/2006 (IVR-145) padermę, panašią į A/Solomon Islands/3/2006 (H1N1) 15 mikrogramų** A/Wisconsin/67/2005 (NYMCX-161-B) padermę, panašią į A/Wisconsin/67/2005 (H3N2) 15 mikrogramų** B/Malaysia/2506/2004 padermę, panašią į B/Malaysia/2506/2004 15 mikrogramų**

  * daugintų apvaisintuose kiaušiniuose, gautuose tik iš sveikų vištų ** hemagliutinino

  Vakcina atitinka PSO rekomendacijas (Šiaurės pusrutuliui) ir Europos Sąjungos sprendimą 2007/2008 metų sezonui.

  - Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, kalio-divandenilio fosfatas, kalio chloridas, magnio chloridas heksahidratas, α-tokoferilio-vandenilio sukcinatas, polisorbatas 80, oktoksinolis 10 ir injekcinis vanduo.

  Fluarix išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Fluarix yra bespalvis ar šiek tiek keičiantis spalvą skystis, skirtas švirkšti į raumenis ar giliai į paodį. Fluarix tiekiamas stikliniais užpildytais švirkštais, kuriuose yra viena dozė (0,5 ml).  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!