• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Uvamin retard Uvamin retard Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Uvamin retard ir kada jis vartojamas

  Uvamin retard yra vaistas šlapimo takų infekcinėms ligoms gydyti. Uvamin retard esanti veiklioji medžiaga slopina bakterijų augimą arba jas naikina. Vaistas veikia daugelį sukėlėjų, dalyvaujančių šlapimo takų infekcijose. Uvamin retard tinka šlapimo pūslės ir inkstų geldelių infekcijoms gydyti, taip pat vartojamas infekcijos profilaktikai atliekant chirurgines intervencijas. Uvamin retard vartojamas tik gydytojui paskyrus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT UVAMIN RETARD

  Uvamin retard vartoti draudžiama: Esant labai susilpnėjusiai inkstų funkcijai, esant sumažėjusiam šlapimo susidarymui arba anurijai, esant retai pasitaikančiai raudonųjų kraujo kūnelių ligai, vadinamajam “gliukozės-6-fosfat-dehidrogenazės trūkumui”, esant tam tikrai plaučių ligai (plaučių fibrozei), esant tokioms nervų ligoms kaip polineuropatija ar neuritas, esant žinomam arba įtariamam padidėjusiam jautrumui veikliajai medžiagai nitrofurantoinui arba giminingoms medžiagoms, arba dažančiai medžiagai (E 104).Toks padidėjęs jautrumas pasireiškia, pvz., astma, dusuliu, kraujotakos sutrikimais, odos arba gleivinių tinimais (pvz., dilgėline) arba odos bėrimais. Jaunesniems kaip 3 mėnesių vaikams Uvamin retard vartoti draužiama.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prašome skubiai informuoti savo gydytoją, jeigu pasireiškia tokie požymiai: pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas, galvos skausmai, bėrimai, temperatūros pakilimas, kaklo skausmai, rankų ir kojų niežėjimas (“skruzdžių bėgiojimas”), kvėpavimo sutrikimai. Į ką reikia atkreipti dėmesį? Šį vaistą Jūsų gydytojas Jums paskyrė dabartinei Jūsų šlapimo takų ligai gydyti. Uvamin retard esanti veiklioji medžiaga neveikia visų mikroorganizmų, sukeliančių šlapimo takų infekcijas. Neteisingai parinktas arba neteisingai dozuojamas vaistas gali sukelti komplikacijų. Todėl savavališkai jo nevartokite kitų ligų gydymui ir neduokite kitiems asmenims. Taip pat vėliau atsiradus naujoms šlapimo takų infekcinėms ligoms Jums negalima vartoti Uvamin retard be pakartotinos gydytojo konsultacijos. Jūs turite informuoti savo gydytoją, jei sergate mažakraujyste, cukralige, motoriniu silpnumu arba vitamino B trūkumu.

  Uvamin retard vartojimas su maistu ir gėrimais. Gydymo metu turi būti atsisakoma alkoholio vartojimo.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Jei Jūs esate nėščia ar ketinate pastoti, Uvamin retard galite vartoti tik pasitarusios su savo gydytoju ar vaistininku. Leiskite nuspręsti savo gydytojui arba vaistininkui, ar Jūs galite vartoti Uvamin retard nėštumo metu. Pirmuosius tris nėštumo mėnesius ir paskutines keturias savaites iki apskaičiuotos gimdymo datos Uvamin retard neturi būti vartojamas. Maitinti krūtimi Uvamin retard gydymo laikotarpiu galima tik laikantis tikslių gydytojo nurodymų.

  Kitų vaistų vartojimas Vaistai skrandžio sulčių rūgštingumui mažinti (antacidai) gali veikti Uvamin retard įsisavinimą ir taip apriboti jo poveikį. Todėl Uvamin retard turi būti vartojamas valandą prieš geriant vaistus skrandžio sulčių rūgštingumui mažinti.Jūsų gydytojas taip pat turi būti informuotas, jeigu Jūs vartojate tam tikrus antiinfekcinius vaistus, pvz., su veikliąja medžiaga nalidiksino rūgštimi, vaistus, kurie didina šlapimo rūgšties išskyrimą (vaistai nuo podagros), vaistus su veikliosiomis medžiagomis sulfinpirazonu arba probenecidu, prieštraukulinius (epilepsija) preparatus su veikliąja medžiaga fenitoinu arba preparatus skrandžio sulčių sekrecijai mažinti su veikliąja medžiaga propantelinu. Informuokite savo gydytoją ar vaistininką, jeigu Jūs: -sergate kitomis ligomis; -esate alergiški arba -vartojate kitus vaistus (taip pat įsigytus savo iniciatyva)!

  3. Kaip vartoti Uvamin retard

  Įprastas dozavimas Ūminės šlapimo takų infekcinės ligos Uvamin retard turi būti vartojamas valgio metu ar iškart po jo. Gydymo trukmė sudaro 7-10 dienų pagal gydančio gydytojo nurodymus. Jei gydytojas nepaskiria kitaip, tinka tokios bendros dozavimo taisyklės: suaugusiems: 2-3 kartus po 1 kapsulę kasdien 6-7 dienas, daugiausiai 10 dienų. Vaikams nuo 12-14 metų: 2 kartus po 1 kapsulę kasdien 6-7 dienas, daugiausiai 10 dienų. Lėtinės šlapimo takų infekcinės ligos: ilgalaikis suaugusiųjų gydymas: 1-2 kapsulės kasdien. Vaikai nuo 12-14 metų amžiaus: 1-2 kapsulės kasdien. Pradėta terapija Uvamin retard turi būti tęsiama tiek laiko, kiek paskiria gydytojas. Nei dienos dozė, nei gydymo trukmė negali būti pakeista nepasitarus su savo gydytoju ar vaistininku. Ligos simptomai dažnai išnyksta prieš tai, kol infekcija išgydoma visiškai. Nepakankama vartojimo trukmė arba per ankstyvas gydymo užbaigimas gali iš naujo leisti įsirusenti ligai. Nekeiskite patys paskirtosios dozės. Jei Jūs manote, kad vaistas veikia per silpnai arba per stipriai, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.

  Pavartojus per didelę Uvamin retard dozę Atsitiktinai perdozavus būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kartais gali atsirasti tokie virškinimo trakto sutrikimai kaip pykinimas, apetito stoka, viduriavimas ir vėmimas, odos reakcijos, temperatūros pakilimas. Tuoj pat nutraukite gydymą Uvamin retard ir nedelsiant informuokite savo gydytoją, jeigu pastebite tokius simptomus: galvos svaigimą, galvos skausmus, kraujotakos kolapsą, odos bėrimus, temperatūros pakilimą, “skruzdžių bėgiojimą” rankose ir kojose, šaltkrėtį, kaklo skausmus, astmą, kosulio priepuolius, apsunkintą kvėpavimą, skausmus už krūtinkaulio, sąnarių skausmus ir nejautrą rankose ir (arba) kojose. Retai pasireiškia kepenų funkcijos sutrikimai (gelta, tulžies sąstovis), paausinės seilių liaukos uždegimai arba laikinas plaukų iškritimas. Jei pasireiškia papildomi šalutiniai poveikiai, kuriuos manote esant susijusius su Uvamin retard vartojimu, Jūs turite nedelsiant konsultuotis su savo gydytoju ar vaistininku. Uvamin retard gali nudažyti šlapimą tamsiai geltona spalva.

  5. LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasiabaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Vaisto galima nusipirkti vaistinėse tik pateikus receptą. Pakuotėje yra 30 kapsulių.

  Pabaigus gydymą vaistu, likučius būtina pristatyti į pardavimo vietą (gydytojui ar vaistininkui), kad būtų kvalifikuotai sunaikintos atliekos! Kitą informaciją Jums suteiks Jūsų gydytojas ar vaistininkas, kuris turi išsamų vaisto aprašą.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!