• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • UROSTAD UROSTAD Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA UROSTAD IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  UROSTAD 0,4 mg modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės yra oranžinės ir alyvų žalios spalvos su juodu užrašu “TSL 0,4”, abiejuose jos korpuso galuose yra po juodą juostelę.

  Tiekiamos supakuotos po 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90 arba 100 modifikuoto atpalaidavimo kietų kapsulių lizdinėse plokštelėse ir po 60 arba 250 modifikuoto atpalaidavimo kietų kapsulių tablečių talpyklėje.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  UROSTAD modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės vartojamos gerybinės prostatos hiperplazijos (prostatos padidėjimo) sukeltiems šlapinimosi sutrikimams gydyti.

  Šių kapsulių veiklioji medžiaga yra tamsulozinas priklauso vaistų, vadinamų alfa1A adrenoreceptorių antagonistais, grupei. Jis atpalaiduoja prostatos ir šlaplės lygiuosius raumenis. Dėl to per šlaplę lengviau nuteka šlapimas, palengvėja šlapi­ni­masis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT UROSTAD UROSTAD vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) tamsulozino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai. Padidėjęs jautrumas arba alergija tamsulozino hidrochloridui gali pasireikšti staigiu rankų arba kojų patinimu, pasunkėjusiu kvėpavimu ir (arba) niežuliu bei išbėrimu (angioneurozinė edema); - jeigu dėl sumažėjusio kraujospūdžio buvo pradėjusi svaigti galva arba apalpote (pvz., gulimą padėtį pakeitus į sėdimą arba s­tovimą); - jeigu Jums diagnozuotas sunkus kepenų funkcijos sutrikimas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums diagnozuotas sunkus inkstų funkcijos sutrikimas; jeigu gydantis UROSTAD svaigsta galva arba alpstate. Atsisėskite arba atsigulkite, kol simptomai išnyks; jeigu gydantis UROSTAD staiga patino rankos arba kojos, pasunkėjo kvėpavimas ir (arba) atsirado niežulys bei išbėrimas dėl alerginės reakcijos (angioneurozinė edema); jeigu Jums numatyta atlikti kataraktos operaciją.

  Jei tokia būklė yra Jums, apie tai pasakykite gydytojui.

  UROSTAD vartojimas su maistu ir gėrimais UROSTAD reikia išgerti po pirmojo dienos pavalgymo. Jeigu UROSTAD geriamas nevalgius, gali dažniau pasireikšti arba pasunkėti šalutinis poveikis.

  Nėštumas UROSTAD skirtas tik vyrams gydyti.

  Žindymo laikotarpis UROSTAD skirtas tik vyrams gydyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Iki šiol UROSTAD poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus rodančių duomenų nėra. Visgi gydantis juo gali svaigti galva.

  Kitų vaistų vartojimas UROSTAD kapsulių poveikis gali pakisti kartu vartojant kitų vaistų. Taigi, jeigu vartojate arba nese­niai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  UROSTAD modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės, vartojamos kartu su kitais alfa1A adrenoreceptorių blokatoriais, gali mažinti kraujospūdį.

  Diklofenakas (mažina uždegimą ir skausmą) ir varfarinas (mažina kraujo krešėjimą) gali lėtinti UROSTAD šalinimą iš organizmo.

  3. KAIP VARTOTI UROSTAD

  UROSTAD visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė dozė ‑ 1 kapsulė per parą po pirmojo dienos valgio. Kapsulę reikia nuryti stovint arba sėdint (gerti gulint negalima), visą, užge­riant stikline vandens. Kapsulės kramtyti negalima.

  Atsižvelgdamas į Jūsų ligą, gydytojas parinko tinkamą vaisto dozę ir nurodė jo vartojimo trukmę. Nekeiskite dozės, nepasitaręs su gydytoju.

  Jeigu manote, kad UROSTAD veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę UROSTAD dozę Jeigu išgėrėte per daug UROSTAD kapsulių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti UROSTAD Užmiršę išgerti UROSTAD po pirmojo valgio, galite tai padaryti vėliau, bet tą pačią dieną. Jeigu už­mir­š­tąją dozę prisiminėte tik kitą dieną, praleiskite ją ir tęskite vaisto vartojimą kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  UROSTAD, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų): galvos svaigimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 1000, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų): galvos skausmas, greitas neritmiškas širdies plakimas, galvos svaigimas (ypač gulimą padėtį pakeitus į sėdimą ar stovimą), sloga, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, išbėrimas, niežulys, dilgėlinė, sutrikusi ejakuliacija, silpnumo jausmas.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 000, bet rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų): apalpimas, rankų arba kojų patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir (arba) niežulys bei išbėrimas (angioneurozinė edema).

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų): skausminga il­ga­laikė erekcija (priapizmas).

  Kai kuriems pacientams buvo nustatytos komplikacijos (operacinis suglebusios rainelės sindromas, angl. Intraoperative Floppy Iris Sindrome ) susijusios su kataraktos operacija.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. UROSTAD LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Lizdines plokšteles laikyti gamintojo pakuotėje. Tablečių talpyklę laikyti sandariai uždarytą.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!