• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Uroflow Uroflow Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Uroflow IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Uroflow priklauso vaistinių preparatų grupei, kurie atpalaiduoja šlapimo pūslės raumenis. Uroflow vartojamas per didelio šlapimo pūslės aktyvumo (kai staiga norisi šlapintis, yra dažnas šlapinimasis ar negalėjimas sulaikyti šlapimo dėl staigaus noro šlapintis) simptominiam gydymui. Vaistinis preparatas naudojamas suaugusiųjų gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Uroflow

  Uroflow vartoti negalima:

  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) tolterodinui arba bet kuriai pagalbinei Uroflow medžiagai; jeigu yra sumažėjęs gebėjimas ištuštinti šlapimo pūslę; jeigu sergate uždaro kampo glaukoma (didelis spaudimas ir skausmas akyse), kuri sunkiai gydoma; jeigu sergate generalizuota miastenija (nervų-raumenų funkcijos sutrikimas su raumenų silpnumu); jeigu yra sunkus opinis kolitas (žarnyno uždegimas su išopėjimu, viduriavimas su krauju) arba toksinis gaubtinės žarnos išsiplėtimas (išsiplėtusi gaubtinė žarna, gyvybei pavojingos opinio kolito komplikacijos ar kai kurios kitos žarnyno ligos).

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Uroflow reikia

  jei yra sunkumų šlapinantis ir silpna šlapimo srovė; jei jums smarkiai išpūstas pilvas, jei pilvas skausmingas, sutrikęs maisto virškinimas ir jo praėjimas žarnynu, jei buvo ar yra smarkus vidurių užkietėjimas; jei jums yra kepenų ar inkstų sutrikimas; tada Jums gydytojas paskirs mažesnę vaisto dozę; jei sergate autonomine neuropatija (nervų sutrikimas, atsirandantis sergant cukriniu diabetu, galintis išsivystyti į viduriavimą, impotenciją ar žemą kraujo spaudimą); jei jums yra stemplinės angos išvarža (dalis skrandžio pralenda pro diafragmą); jei Jums sutrikęs (nustatoma užrašius elektrokardiogramą) ar suretėjęs širdies ritmas (bradikardija), mažas kalio kiekis (hipokalemija) kraujyje, jei vartojate vaistus, kurie veikia širdies ritmą, jei sergate širdies ligomis, tokiomis kaip kardiomiopatija (susilpnėjęs širdies raumuo), miokardo išemija (sumažėjęs širdies raumens aprūpinimas krauju), nereguliarus širdies ritmas (aritmija) ar širdies nepakankamumas.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kurie vaistiniai preparatai gali sąveikauti su Uroflow ir padidinti jo poveikį, pvz., antibiotikai, kurių sudėtyje eritromicino ar klaritromicino, grybelinėms infekcijos gydyti skirti vaistai, arba vaistai nuo ŽIV infekcijos.

  Uroflow gali sumažinti efektyvumą vaistų, kurie veikia žarnyno motoriką (metoklopramido ar cisaprido).

  Uroflow vartojimas su maistu ir gėrimais

  Galite gerti Uroflow nepriklausomai nuo maitinimų, užgeriant vandeniu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Uroflow nėštumo laikotarpiu vartoti negalima. Šio vaisto žindymo laikotarpiu vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Uroflow gali sukelti regėjimo sutrikimų ir sumažinti reakcijos greitį. Visada pasikonsultuokite su gydytoju jei planuojate vairuoti ar dirbti su mechanizmais.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Uroflow medžiagas

  Specialių atsargumo priemonių dėl pagalbinių medžiagų nereikia.

  3. KAIP VARTOTI Uroflow

  Uroflow visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji (taip pat ir senyvo amžiaus pacientai) Įprasta – 2 mg (viena Uroflow 2 mg tabletė) du kartus per parą. Nurykite visą tabletę.

  Pacientai, kuriems sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija Rekomenduojama paros dozė yra 1 mg (viena Uroflow 1 mg tabletė) du kartus per parą.

  Gydymo efektyvumas turi būti įvertinta iš naujo po 2-3 gydymo mėnesių.

  Uroflow vartoti vaikams nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę Uroflow dozę

  Negalima gerti daugiau tablečių negu nurodė gydytojas. Jei atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę.

  Skubiai kreipkitės į gydytoją, jei vaisto perdozavote ar jo atsitiktinai išgėrė vaikas.

  Pamiršus pavartoti Uroflow

  Užmiršus vaisto dozę, išgerti nedelsiant kai tik prisimenate, išskyrus atvejį, kai jau laikas vartoti kitą dozę.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Uroflow

  Nenutraukite gydymo. Jūsų gydytojas nurodys, kiek laiko Jums reikia gerti Uroflow vaistinį preparatą. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Uroflow, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Tuoj pat nutraukite gydymą šiuo vaistu ir kreipkitės į gydytoją, jeigu: Jums pasireiškė alerginė reakcija – išbėrė odą, patino veidas ar pasidarė sunku kvėpuoti.

  Vartojant tolterodino (Uroflow veiklioji medžiaga), gali pasireikšti šie pašaliniai poveikiai (pateikiami pagal pasireiškimo dažnį). Jei Jums pasireiškė šis poveikis, informuokite gydytoją, jis gali sumažinti vaisto dozę.

  Labai dažni (gali pasireikšti dažniau nei 1 iš pacientų 10): burnos sausumas.

  Dažni (gali pasireikšti 1-10 iš pacientų 100): nervingumas, svaigimas, mieguistumas, pakitęs jautrumas – adatėlių badymo jutimas(parestezija), galvos skausmas, akių sausumas, sutrikęs regėjimas (matomos dėmės), su maistu susiję nemalonūs jutimai skrandžio srityje (dispepsija), vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, vėmimas, odos sausumas, nuovargis, krūtinės skausmas.

  Nedažni (gali pasireikšti dažniau nei 1-10 iš pacientų 1000): padidėjusio jautrumo reakcija, sumišimas, kulkšnių patinimas, negalėjimas ištuštinti šlapimo pūslės.

  Reti (gali pasireikšti dažniau nei 1-10 iš pacientų 10000): haliucinacijos, padažnėjęs širdies ritmas (tachikardija), smarkaus širdies plakimo pojūtis (palpitacija), nereguliarus širdies ritmas (aritmija).

  Labai reti (gali pasireikšti rečiau nei 1 pacientui iš 10000): stipri padidinto jautrumo reakcija, širdies nepakankamumas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Uroflow

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Uroflow vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti gamintojo pakuotės, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Uroflow sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra tolterodino vandenilio tartratas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 1 mg arba 2 mg tolterodino vandenilio tartrato.

  Pagalbinės medžiagos yra: Tabletės šerdyje: mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, natrio stearilfumaratas.

  Tabletės plėvelėje: Uroflow 1 mg tabletės: hypromeliozė 2910/5, makrogolis 6000, titano dioksidas (E171), geltonasis geležies oksidas (E172), talkas.

  Uroflow 2 mg tabletės: hypromeliozė 2910/5, makrogolis 6000, titano dioksidas (E171), talkas.

  Uroflow išvaizda ir kiekis pakuotėje Uroflow 1 mg tabletė yra geltona, apvali, abipus išgaubta dengta plėvele. Uroflow 2 mg tabletė yra balta, apvali, abipus išgaubta dengta plėvele.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!