• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Upsavit Vitaminas C Upsavit Vitaminas C Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA UPSAVIT VITAMINAS C IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Kaip tiekiamas Upsavit vitaminas C? Tūbelėje su kamščiu, turinčiu džiovikį, yra 10 Upsavit vitamino C šnypščiųjų tablečių. Tūbelė yra dėžutėje.

  Kas yra Upsavit vitaminas C ir kaip jis veikia? Vitaminas C yra būtinas jungiamojo audinio sintezei ir dalyvauja daugelyje žmogaus organizme vykstančių biocheminių procesų. Su maistu jo gaunant per mažai, gali pasireikšti stygius, kuris sukelia skorbutą. Skorbutui būdingas kapiliarų lūžumas, kraujavimas (ypač iš smulkiųjų kraujagyslių ir dantenų), mažakraujystė, kremzlių ir kaulų pažeidimai, lėtas žaizdų gijimas. Upsavit vitaminas C vartojamas vitamino C stygiaus profilaktikai ir gydymui suaugusiems (vitamino C stygius taip pat pasireiškia laikinu nuovargiu).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT UPSAVIT VITAMINĄ C

  Upsavit vitamino C vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) askorbo rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Upsavit vitamino C medžiagai (jos išvardytos aukščiau); - jeigu yra akmenų inkstuose. Nurodytais atvejais pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu sutrikęs miegas (šis vaistas truputį stimuliuoja, jo nerekomenduojama vartoti prieš miegą); jeigu yra gliukozės 6-fosfato dehidrogenazės stygius (reta paveldima liga). Buvo atvejų, kai askorbo rūgštis sukėlė hemolizę (raudonųjų kraujo kūnelių irimą) gliukozės 6-fosfato dehidrogenazės stokojantiems pacientams; jei reikia tirti gliukozės koncentraciją kraujyje ar šlapime arba kreatinino koncentraciją serume (dėl askorbo rūgšties poveikio kai kurių laboratorinių tyrimų duomenys gali būti netikslūs).

  Vartojimas vaikams Šio vaisto vaikams vartoti nerekomenduojama dėl per didelio askorbo rūgšties kiekio.

  Upsavit vitamino C vartojimas su maistu ir gėrimais Šį vaistą galima vartoti su maistu arba atskirai.

  Nėštumas Nėščioms moterims šį vaistą galima vartoti tik gydytojui rekomendavus. Jei moteris mėgina pastoti, planuoja pastoti arba yra nėščia, apie tai ji turi pasakyti gydytojui, kadangi tik jis gali nuspręsti, ar vartoti šį vaistą toliau.

  Žindymo laikotarpis Žindyvėms šio vaisto vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Upsavit vitaminas C neturėtų trikdyti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus, tačiau reikia atsižvelgti į ligą, dėl kurios vartojate vitaminą C (pvz., peršalimą ar sezoninį nuovargį).

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Upsavit vitamino C medžiagas Šio vaisto sudėtyje yra sacharozės, todėl jo negalima vartoti esant fruktozės netoleravimui arba gliukozės malabsorbcijos sindromui (pvz., sergant retomis paveldimomis ligomis – gliukozės ir galaktozės malabsorbcija, sacharazės ir izomaltazės stygiumi).

  Šnypščiojoje tabletėje yra 283 mg (12,3 mmol) natrio (į tai reikia atsižvelgti, jei griežtai ribojamas jo kiekis maiste).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI UPSAVIT VITAMINĄ C

  Įprasta dozė suaugusiems – 1 šnypščioji tabletė per parą. Ji ištirpinama pusėje stiklinės vandens. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Pavartojus per didelę Upsavit vitamino C dozę Tai nekenksminga, tačiau patartina pasikonsultuoti su savo gydytoju arba greitąja medicinos pagalba, ypač jei šio vaisto pavartojo vaikas. Didesnės kaip 1 g paros dozės gali sukelti virškinimo sutrikimų (rėmenį, viduriavimą) ir šlapimo sistemos sutrikimų (šlapinimosi pasunkėjimą, šlapimo nusidažymą raudonai).

  Pamiršus pavartoti Upsavit vitamino C Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Upsavit vitamino C vartojimą Poveikio nežinoma.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Upsavit vitaminas C, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Dažniausiai askorbo rūgštis toleruojama gerai, tačiau kartais ji gali sukelti viduriavimą, rėmenį ir šlapimo sistemos sutrikimų (šlapinimosi pasunkėjimą, šlapimo nusidažymą raudonai). Kai kuriems pacientams askorbo rūgštis gali skatinti inkstų akmenų, vadinamų oksalatiniais, susidarymą. Ji gali sukelti raudonųjų kraujo kūnelių irimą gliukozės 6-fosfato dehidrogenazės stokojantiems pacientams.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Upsavit vitaminO C laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje ir kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant tūbelės ar dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!