• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Ultop Ultop Vaistai →   Pagrindinis →  

     

    1. KAS YRA ULTOP IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Ultop slopina skrandžio rūgšties sekreciją ir mažina skrandžio sulčių rūgštingumą. Jis gydo skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opą ir numalšina jos sukeliamą skausmą. Kai skrandžio sultys kyla į stemplę (t.y. sergant refliuksiniu ezofagitu), šis vaistas apsaugo stemplės gleivinę nuo kenksmingo skrandžio rūgšties poveikio, mažina uždegimą ir slopina rėmenį. Šio vaisto poveikis pasireiškia pirmąją dieną ir kelias dienas stiprėja.

    Ultop vartojamas tada, kai reikia mažinti skrandžio sulčių rūgštingumą. Gydytojas patarė Jums vartoti šį vaistą, kadangi sergate dvylikapirštės žarnos opalige, skrandžio opalige, su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo susijusia opa, bakterijų (Helicobacter pylori) sukelta infekcija, refliuksiniu ezofagitu, Zolingerio ir Elisono sindromu arba kita liga, susijusia su padidėjusia skrandžio rūgšties sekrecija. Ilgalaikis palaikomasis Ultop vartojimas neleidžia atsinaujinti ligoms, nuo kurių pasveikote: stipriam stemplės uždegimui (eroziniam ezofagitui), skrandžio opaligei ar su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo susijusiam skausmui.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ULTOP

    Ultop vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas omeprazolui arba bet kuriai pagalbinei Ultop medžiagai.

    Specialios atsargumo priemonės Jeigu sergate lėtine liga, yra medžiagų apykaitos sutrikimas, yra padidėjęs jautrumas ar vartojate kitų medikamentų, būtina pasakyti gydytojui. Gydymo metu sumažėjęs skausmas nėra įrodymas, kad Jūs nesergate piktybine skrandžio ar stemplės liga. Jeigu sergate ar sirgote kepenų liga, gali tekti vartoti mažesnę medikamento dozę. Ar saugu ir veiksminga vartoti Ultop vaikams, nenustatyta. Negalima nuryti džioviklio, kuris yra buteliuke.

    Specialieji perspėjimai dėl pagalbinių medžiagų Ultop sudėtyje yra 138 mg sacharozės. Su kiekviena pagal nurodymus išgerta šio vaisto doze į organizmą patenka iki 138 mg sacharozės, todėl jis netinka pacientams, iš prigimties netoleruojantiems fruktozės, sergantiems gliukozės ir (ar) galaktozės malabsorbcijos sindromu, sacharazės ir izomaltazės stoka. Parahidroksibenzoatai gali sukelti dilgėlinę. Dažniausiai jie sukelia vėlyvojo tipo reakcijų, pvz., odos uždegimą (kontaktinį dermatitą), retai – greito tipo reakcijų (dilgėlinę, kvėpavimo pasunkėjimą dėl bronchų spazmo).

    Ultop vartojimas su maistu ir gėrimais Vaisto vartojama prieš valgį.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Ar nėštumo laikotarpiu vaisto vartoti saugu, nenustatyta, todėl juo galima gydytis tik būtinu atveju. Gydantis Ultop maitinti krūtimi nerekomenduojama.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ultop poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų medikamentų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui prieš pradėdami vartoti Ultop. Ultop gali lėtinti kai kurių kepenyse metabolizuojamų vaistų eliminaciją. Be to, sumažėjus skrandžio sulčių rūgštingumui, gali pakisti kai kurių vaistų rezorbcija. Kartu vartojant Ultop, gali tekti koreguoti diazepamo, fenitoino, varfarino, disulfiramo, ketokonazolio, ciklosporino, ampicilino ir geležies preparatų dozes, imtis kitokių priemonių.

    3. KAIP VARTOTI ULTOP

    Ultop visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su juo, keisti dozę ar nutraukti vaisto vartojimą negalima.

    Įprastinė dozė – 1 kapsulė 1‑2 kartus per parą. Pacientams, sergantiems Zolingerio ir Elisono sindromu, šį vaistą gali tekti vartoti gerokai didesnėmis dozėmis. Pacientams, sergantiems sunkiu kepenų nepakankamumu, negalima vartoti daugiau kaip 1 kapsulės per parą. Šio vaisto vartojimo trukmę nustato gydytojas. Gydymas paprastai trunka 4‑8 savaites, prireikus ilgiau. Gerkite šį vaistą rytą prieš pusryčius. Jeigu jį tenka vartoti 2 kartus per parą, tai pirmoji dozė geriama prieš pusryčius, antroji – prieš vakarienę. Nurykite kapsulę nepažeistą. Jei tai nepavyko, atidarykite kapsulę ir, sumaišę jos turinį su maždaug šaukštu obuolių sulčių, tuoj pat nurykite nekramtytą. Negalima nuryti džioviklio, kuris yra buteliuke.

    Jeigu manote, kad Ultop veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

    Pavartojus per didelę Ultop dozę Jei pavartojote didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozuotas Ultop gali sukelti mieguistumą, galvos svaigimą, galvos skausmą, pilvo skausmą, prakaitavimą, burnos sausumą, širdies susitraukimų padažnėjimą ir neaiškų matymą.

    Pamiršus pavartoti Ultop Jei pamiršote laiku išgerti dozę, vartokite ją kiek įmanoma greičiau. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštąją praleiskite ir vaistą gerkite įprastu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    Pokyčiai nutraukus Ultop vartojimą Pasijutus geriau, Ultop vartojimo iš karto nutraukti negalima. Skausmo išnykimas nerodo, kad opa užgijo arba uždegimas praėjo.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Ultop, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

    Sunkių nepageidaujamų poveikių, dėl kurių tenka mažinti vaisto dozę arba nutraukti jo vartojimą, pasireiškia labai retai. Nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju pastebėję alerginę reakciją (pvz., išbėrimą, niežulį, kvėpavimo pasunkėjimą, lūpų, gerklų arba veido patinimą), neįprastą kraujavimą ar be aiškios priežasties atsiradusių mėlynių, odos ar akių junginės pageltimą, pajutę labai didelį nuovargį arba pakitus nuotaikai. Dauguma nepageidaujamų poveikių būna lengvi ir trumpalaikiai, dėl jų nutraukti vaisto vartojimo dažniausiai nereikia. Gali skaudėti arba suktis galva, padidėti jautrumas šviesai, pykinti, skaudėti arba pūsti pilvą, prasidėti viduriavimas, užkietėti viduriai.

    Jeigu atsiranda šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje neminėtą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. ULTOP LAIKYMO SĄLYGOS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!