• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Ultiva Ultiva Vaistai →   Pagrindinis →  

   

  1. KAS YRA ULTIVA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Ultiva yra balkšvi milteliai. Veiklioji jų medžiaga yra remifentanilis (remifentanilio hidrochlorido pavidalu), pagalbinės medžiagos - glicinas ir vandenilio chlorido rūgštis. Prieš vartojimą Ultiva miltelius reikia ištirpinti, po to gautą tirpalą atskiesti skysčiu, tinkamu leisti į veną.

  Remifentanilis priklauso vaistų, vadinamų opioidais, grupei. Tokie preparatai plačiai vartojami anestezijai sukelti ir (arba) skausmui operacijos metu malšinti.

  Ar Ultiva galima vartoti, nustato gydytojas, atsižvelgęs į operacijos rūšį. Ji kartu su kitais vaistais vartojama anestezijai sukelti ir palaikyti bei skausmui tuoj pat po operacijos malšinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ULTIVA

  Ultiva vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) remifentaniliui arba bet kuriai pagalbinei Ultiva medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu operacijos metu buvo pasireiškęs koks nors nepageidaujamas poveikis; - kai yra alergija bet kokiam operacijos metu vartojamam medikamentui; - jeigu kada nors buvo sutrikęs kvėpavimas; - jeigu Jūsų širdies ritmas lėtas ar nereguliarus; - jeigu Jūsų kraujospūdis mažas; - jeigu neseniai vartojote beta adrenoblokatorių arba kalcio kanalų blokatorių; - jeigu esate nėščia, ar planuojate greitai pastoti; - jeigu krūtimi maitinate kūdikį.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  3. KAIP VARTOTI ULTIVA

  Prieš vartojimą Ultiva miltelius reikia ištirpinti, po to gautą tirpalą atskiesti skysčiu, tinkamu leisti į veną.

  Pacientas Ultiva tirpalo injekuoti sau negali. Preparatą gali leisti tik patyręs medikas. Dozė priklauso nuo operacijos rūšies.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Ultiva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Daugumas ligonių Ultiva toleruoja gerai. Jeigu greitai po operacijos atsiranda toliau išvardytų simptomų, būtina tuoj pat pranešti gydytojui. * Staigus dusulys, krūtinės skausmas ar spaudimas. * Vokų, veido, lūpų, burnos ar liežuvio sutinimas. * Gumburiuotas bet kurios kūno dalies odos išbėrimas arba dilgėlinė.

  Kiek galima greičiau gydytoją būtina informuoti ir tuo atveju, jeigu: * sulėtėja širdies ritmas, atsiranda galvos svaigimas, nuovargis arba alpulys; * padidėja kraujospūdis (dėl to gali atsirasti galvos skausmas ir paraudimas arba šilumos pojūtis); * atsiranda dusulys; * stingsta raumenys; * atsiranda gėla; * pasireiškia drebulys; * pykina; * prasideda vėmimas; * užkietėja viduriai; * atsiranda mieguistumas.

  Jeigu pasireiškia kitoks nepageidaujamas poveikis, kurio priežastis nežinoma, reikia irgi pasakyti gydytojui.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ULTIVA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Paruoštą vartoti tirpalą laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Jo tinkamumo laikas 24 valandos. Nesuvartotą tirpalą reikia išpilti.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Ultiva vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Ultiva sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra remifentanilis. Viename mililitre yra 1 mg remifentanilio bazės remifentanilio hidrochlorido pavidalu. - Pagalbinės medžiagos yra glicinas ir vandenilio chlorido rūgštis.

  Ultiva išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Ultiva yra balkšvi milteliai. Yra gaminami trijų dydžių Ultiva injekcijų buteliukai – 1 mg, 2 mg ir 5 mg, kurie parduodami dėžutėse po 5 buteliukus.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!