• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Typhim Vi Typhim Vi Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TYPHIM Vi IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistinis preparatas yra vakcina nuo vidurių šiltinės. Ji tinka suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 2 metų vaikams. TYPHIM Vi vakcina skirta besirengiantiems keliauti į endemines sritis žmonėms, persikėlėliams, sveikatos priežiūros personalui ir kariškiams.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TYPHIM Vi

  TYPHIM Vi vartoti negalima: - jeigu Jums ar Jūsų vaikui yra alergija (adidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei TYPHIM Vi medžiagai; - karščiuojant, sergant ūmine liga ar paūmėjus lėtinei ligai (skiepijimą atidėti).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Ši vakcina apsaugo nuo vidurių šiltinės (Salmonella typhi sukeltos infekcinės ligos), bet neapsaugo nuo paratifo (Salmonella paratyphi A ar B sukeltos infekcinės ligos). Vakcina netinka jaunesniems nei 2 metų vaikams, nes jiems ji nėra pakankamai veiksminga.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. TYPHIM Vi galima vartoti kartu su kitokiomis vakcinomis: hepatito A, geltonojo drugio, diftterijos, stabligės, poliomielito, pasiutligės, meningito A ir C bei hepatito B.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Skiepyti šia vakcina nėščią ar krūtimi maitinančią moterį galima tik gydytojo nurodymu.

  3. Kaip vartoti TYPHIM Vi

  Dozavimas Ši vakcina skirta tiktai suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 2 metų vaikams. Daugiau kaip 90% žmonių apsauga prieš vidurių šiltinę susidaro po vienos injekcijos dozės. Imunitetas atsiranda praėjus maždaug 2-3 savaitėms po skiepijimo ir trunka mažiausiai 3 metus.Jei išlieka užsikrėtimo pavojus, pakartotinai reikia skiepytis kas 3 metus. Vakcinacijos dozė yra tokia pati tiek suaugusiems žmonėms, tiek vaikams.

  Vartojimo būdas Gydytojas arba slaugytoja suleis 0,5 ml vakcinos dozę po oda arba į raumenis išorinėje viršutinėje rankos ar kojos srityje. TYPHIM Vi švirkšti į kraujagyslę negalima. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šios vakcinos vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  TYPHIM Vi, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms Paprastai jis būna nestiprus ir greitai praeina.

  Dažniausiai tai reakcija injekcijos vietoje (>10%): skausmas, patinimas, paraudimas. Rečiau pasitaiko sisteminė reakcija (> 0,01 % ir < 10 %): karščiavimas, galvos, sąnarių, raumenų, pilvo skausmas, pykinimas, bendras negalavimas, astenija. Labai retai galima alerginė reakcija (< 0,01% ) : niežulys, išbėrimas, dilgelinė.

  Vakcinai atsiradus rinkoje buvo išskirtinai pavienių pranešimų apie seruminės ligos ir anafilakroidinės reakcijos (panaši į anafilaktinę) atvejus.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodyta šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba slaugytojui.

  5. KAIP LAIKYTI TYPHIM Vi

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti šaldytuve (2 C – 8 C). Negalima užšaldyti. Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, TYPHIM Vi vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  TYPHIM Vi sudėtis - Veiklioji medžiaga yra Salmonella typhi (Ty2 padermės) polisacharidas. Vienoje 0,5 ml vakcinos dozėje jo yra 25 mikrogramai. Pagalbinės medžiagos yra fenolis ir buferinis tirpalas, kuriame yra natrio chlorido, dinatrio fosfato dihidrato, natrio-divandenilio fosfato dihidrato ir injekcinio vandens.

  TYPHIM Vi išvaizda ir kiekis pakuotėje

  TYPHIM Vi yra skaidrus, bespalvis injekcinis tirpalas, tiekiamas stikliniame švirkšte su adata. Kartono dėžutėje yra vienas švirkštas su 0,5 ml vakcinos tirpalo.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!