• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Trifas Cor Trifas Cor Vaistai →   Pagrindinis →  

  Trifas Cor 5 mg tabletės Torasemidas

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys

  1. Kas yra Trifas Cor ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Trifas Cor 3. Kaip vartoti Trifas Cor 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Trifas Cor 6. Kita informacija

  1. KAS YRA TRIFAS COR IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Trifas Cor yra vaistas, didinantis šlapimo išsiskyrimą iš organizmo ir mažinantis kraujospūdį, kuris priklauso kilpinių diuretikų grupei.

  Trifas Cor vartojamas didelio kraujospūdžio ligos gydymui ir edemos (skysčių sankaupos), kuri susidaro organizmo audiniuose ir (arba) ertmėse dėl širdies nepakankamumo gydymui ir profilaktikai.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TRIFAS COR

  Trifas Cor vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs jūsų organizmo jautrumas torasemidui, jam struktūriniu požiūriu artimiems dariniams (sulfanilkarbamidams) arba bet kuriai pagalbinei Trifas Cor medžiagai; jeigu yra inkstų nepakankamumas ir neišsiskiria šlapimas (anurija); jeigu yra sunkus kepenų nepakankamumas su sąmonės sutrikimu (kepenų koma arba prekoma); jeigu labai smarkiai sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija); jeigu sumažėjusi cirkuliuojančio kraujo apimtis (hipovolemija); jeigu kraujyje yra natrio ar kalio stoka (hiponatremija, hipokalemija); jeigu yra žymus šlapimo tekėjimo sutrikimas (pvz., dėl nenormalaus prostatos padidėjimo); žindymo laikotarpiu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Dėl to, kad nesukaupta pakankamai patyrimo, Trifas Cor negalima vartoti: jeigu sergate podagra; jeigu reikalingas širdies stimuliatorius ir jums nustatyti širdies laidumo sutrikimai (pvz., sinoatrialinė blokada, II ar III laipsnio atrioventrikulinė blokada); jeigu sutrikusi šarmų ir rūgščių pusiausvyra kraujyje; jeigu jums paskirti kartu vartoti ličio preparatai arba kai kurie antibiotikai (aminoglikozidai, cefalosporinai); jeigu yra kraujo ląstelių sudėties pakitimų (pvz., sumažėjęs trombocitų kiekis, mažakraujystė pacientams be sutrikusios inkstų funkcijos); jeigu sutrikusi jūsų inkstų funkcija dėl toksinių medžiagų poveikio inkstams. Jaunesni nei 12 metų vaikai Kadangi nesukaupta pakankamai patyrimo gydant jaunesnius nei 12 metų vaikus, jiems negalima vartoti Trifas Cor.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Trifas Cor stiprina kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, ypač AKF inhibitorių, poveikį. Jei AKF inhibitoriai vartojami kartu su Trifas Cor arba tuoj pat po jo vartojimo, gali pernelyg stipriai sumažėti kraujospūdis. Dėl Trifas Cor sukelto kalio kiekio sumažėjimo organizme gali padidėti kartu vartojamų širdį veikiančių glikozidų (rusmenės preparatų) poveikis, atsirasti šalutinis poveikis. Trifas Cor gali sumažinti cukrinio diabeto gydymui vartojamų vaistų poveikį. Trifas Cor šlapimo išsiskyrimą skatinantį ir kraujospūdį mažinantį poveikį gali susilpninti probenecidas (vaistas, vartojamas podagrai gydyti) ir kai kurie vaistai nuo uždegimo (pvz., indometacinas, acetilsalicilo rūgštis). Trifas Cor gali sustiprinti didelių salicilo rūgšties preparatų (vaistų nuo skausmo, reumatui gydyti) dozių poveikį centrinei nervų sistemai.

  Trifas Cor gali sustiprinti šių vaistų šalutinį poveikį, ypač jei vartojamos didelės dozės:

  aminoglikozidų grupės antibiotikų (pvz., kanamicino, gentamicino, tobramicino), cisplatinos preparatų (ląstelių augimą slopinantis preparatas, vartojamas vėžio gydymui) kenksmingą poveikį klausai ir inkstams, taip pat cefalosporinų (vaistų, vartojamų sergant infekcinėmis ligomis); teofilino (vaisto astmai gydyti), kurare tipo miorelaksantų; vidurius paleidžiančių vaistų, antinksčių žievės hormonų (mineralkortikoidų, gliukokortikoidų, pvz., kortizono), nes Trifas sustiprina kalio pasišalinimą.

  Kartu su Trifas Cor vartojant didelėmis dozėmis amfotericiną (vaistą grybelių sukeltoms ligoms gydyti), kai kuriuos vaistus nuo astmos (vadinamuosius simpatomimetinius preparatus) didėja kalio netekimo (hipokalemijos) rizika. Kartu su Trifas Cor vartojant ličio preparatus gali padidėti ličio koncentracija kraujyje ir jo žalingas poveikis. Trifas Cor gali sumažinti arterijų jautrumą vaistams, kurie siaurina kraujagysles (pvz., adrenalinui, noradrenalinui).

  Kartu vartojamas kolestiraminas (vaistas, mažinantis riebalų koncentraciją kraujyje) gali slopinti Trifas Cor absorbciją virškinimo trakte ir jo teigimą poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Klinikinio patyrimo apie šio vaisto poveikį negimusiam vaikui pakankamai nesukaupta. Torasemido, veikliosios Trifas 10 medžiagos tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad vystymosi sutrikimų nesukelia. Tačiau duodant gyvūnams dideles vaisto dozes buvo pastebėtas žalingas poveikis vaisingoms patelėms ir embrionams.

  Kol bus sukaupta papildomų duomenų, Trifas Cor nėštumo laikotarpiu vartoti galima tik tuomet, kai jūsų gydytojas nuspręs, kad vaistas būtinai reikalingas. Tokiu atveju jums galima vartoti mažiausią vaisto dozę. Jei planuojate pastoti arba pastojote, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

  Žindymo laikotarpis Duomenų apie tai, ar torasemidas, veiklioji Trifas Cor medžiaga, patenka į motinos arba gyvūnų pieną, nėra. Todėl Trifas Cor jums draudžiama vartoti žindymo laikotarpiu. Jei gydytojas nutars, kad jums būtina vartoti Trifas Cor, žindymą reikia nutraukti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Netgi tinkamai vartojamas Trifas Cor gali turėti įtakos psichomotorinės reakcijos greičiui, dėl to gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus arba sunku bus atlikti darbą nesant apsaugos. Šis poveikis ryškesnis gydymo pradžioje, didinant dozę arba keičiant vaistą, derinant jį su kitu vaistu, taip pat vartojant kartu su alkoholiu.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Trifas Cor medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI TRIFAS COR

  Trifas Cor visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimas Trifas Cor yra geriamasis vaistas.

  Didelio kraujospūdžio liga Iš pradžių reikia vartoti po pusę Trifas Cor tabletės (atitinka 2,5 mg torasemido) per parą. Trifas Cor kraujospūdį mažinantis poveikis prasideda iš lėto pirmąją jo vartojimo savaitę, didžiausias veiksmingumas esti vėliausiai po 12 savaičių.

  Jei po 12 savaičių vartojimo po pusę Trifas Cor tabletės (atitinka 2,5 mg) per parą jūsų kraujospūdis netampa normalus, dozę galima padidinti iki vienos Trifas Cor tabletės (atitinka 5 mg torasemido) per parą. Didesnis kraujospūdį mažinantis poveikis būna tuomet, kai iš pradžių kraujospūdis yra labai didelis bei sutrikusi inkstų funkcija. Toliau dozę didinti daugiau kaip po vieną Trifas Cor tabletę (atitinka 5 mg torasemido) per parą negalima, nes nėra tikėtina, kad dėl to kraujospūdis labiau sumažės.

  Edema (skysčių sankaupa) organizmo audiniuose ir ertmėse Iš pradžių reikia vartoti vieną Trifas Cor tabletę (atitinka 5 mg torasemido) per parą. Ši dozė vartojama ir palaikomajam gydymui. Jei įprastas vienos Trifas Cor tabletės (atitinka 5 mg torasemido) per parą dozės poveikis neveiksmingas, reikia vartoti dvi Trifas Cor tabletes per parą (tai atitinka 10 mg torasemido). Jei dviejų Trifas Cor tablečių per parą (tai atitinka 10 mg torasemido) dozės nepakanka, atsižvelgiant į ligos sunkumą, dozę galima padidinti iki 20 mg torasemido per parą. Jei reikalinga 10 mg ar didesnė paros dozė, šiam tikslui yra 10 mg stiprumo tabletės (Trifas 10).

  Nuoroda Tabletę nesunku perlaužti į dvi dalis pagal vienoje pusėje esančią perlaužimo vagelę, priklausomai nuo reikalingos vaisto dozės. Padėkite tabletę ant kieto paviršiaus. Paspauskite nykščiais kairiau ir dešiniau nuo perlaužimo vagelės ir padalysite tabletę.

  Kepenų funkcijos sutrikimas Esant sutrikusiai kepenų funkcijai, vaistą reikia vartoti labai atsargiai, nes gali padidėti torasemido koncentracija kraujo plazmoje.

  Senyvi pacientai Vaisto dozės koreguoti nereikia.

  Tabletes reikia nuryti ryte nesukramčius ir užsigerti nedideliu skysčio kiekiu. Trifas Cor galima vartoti valgant ar bet kuriuo kitu metu.

  Jūsų gydytojas nustatys jums tinkamą vaisto vartojimo trukmę.

  Jei jums atrodo, kad Trifas Cor veikia pernelyg stipriai ar silpnai, pasitarkite su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Trifas Cor dozę Atsitiktinai ar apgalvotai perdozavus Trifas Cor gali smarkiai ir pavojingai padidėti skysčių ir druskų išsiskyrimas; dėl to gali sutrikti sąmonė, atsirasti mieguistumas, labai sumažėti kraujospūdis, prasidėti kraujotakos nepakankamumas (kolapsas) ir virškinimo sutrikimai. Tokiais atvejais praneškite nedelsiant apie tai gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Trifas Cor Jei vaisto išgėrėte mažiau nei nustatyta arba jei pamiršote išgerti, jo poveikis silpnėja. Tai gali pasireikšti ligos simptomų pablogėjimu, pvz., padidėja svoris, skysčių kaupimasis audiniuose. Todėl reikia kuo greičiau išgerti nustytą vaisto dozę. Jei praėjo daugiau laiko nuo paskirto vaisto gėrimo laiko, atėjus nustatytam laikui negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Vartokite vaistą nustatyta tvarka.

  Nustojus vartoti Trifas Cor Jei nutraukiamas vaisto vartojimas arba užbaigiamas pernelyg anksti, gali pablogėti ligos simptomai. Nepasitarus su gydytoju negalima nutraukti Trifas Cor vartojimo.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Trifas Cor, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šalutinis poveikis, pasitaikantis vartojant Trifas Cor arba kitus kilpinius diuretikus, aprašytas žemiau.

  Šalutinis poveikis apibūdinamas kiekvienoje grupėje laikantis tokio suskirstymo pagal dažnį:

  Labai dažni : pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 pacientų Dažni: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 100, bet mažiau kaip 1 iš 10 pacientų Nedažni: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 1000, bet mažiau kaip 1 iš 100 pacientų Reti: pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10000, bet mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų Labai reti: pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų, dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal esamus pagal turimus duomenis).

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Dažni: šarmų ir rūgščių pusiausvyros organizme sutrikimo (metabolinė alkalozė) intensyvumo padidėjimas, mėšlungis (ypač pradėjus vartoti vaisto); šlapimo rūgšties ir gliukozės, taip pat lipidų (trigliceridų, cholesterino) koncentracijos padidėjimas kraujyje. Kalio netekimas (hipokalemija) ribojant kalio kiekį maiste, vemiant, viduriuojant, po intensyvaus vidurius paleidžiančių vaistų vartojimo, taip pat sergantiems lėtiniu kepenų funkcijos sutrikimu pacientams.

  Priklausomai nuo vaisto dozės ir vartojimo trukmės gali atsirasti vandens ir elektrolitų apykaitos pusiausvyros sutrikimų, pvz., skysčių netekimas (hipovolemija), kalio ir/ arba natrio netekimas (hipokalemija ir/arba hiponatremija).

  Širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai Labai reti: dėl kraujo sutirštėjimo gali būti tromboembolinių komplikacijų, gali sutrikti orientacija, sumažėti kraujospūdis (hipotenzija), sutrikti ir sumažėti kraujotaka širdies raumenyje bei smegenyse. Todėl gali sutrikti širdies ritmas (aritmija), atsirasti spaudimo pojūtis krūtinėje (ištikti krūtinės anginos priepuolis), įvykti ūminis miokardo infarktas, staigus sąmonės netekimas (sinkopė).

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimai (pvz., apetito stoka, skrandžio skausmas, pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas), ypač vartojimo pradžioje. Labai reti: kasos uždegimas (pankreatitas).

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Nedažni: kreatinino ir šlapalo koncentracijos kraujo plazmoje padidėjimas pacientams, kuriems yra šlapimo takų obstrukcija, gali pasunkėti šlapimo tekėjimas. Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Dažni: padidėjęs kai kurių kepenų fermentų (gama-GT) kiekis kraujyje.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai, alerginės reakcijos Labai reti: alerginės reakcijos (pvz., niežulys), odos uždegimo požymiai (egzantema), padidėjęs jautrumas šviesai (fotosensibilizacija), sunkios odos reakcijos.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Labai reti: sumažėjęs trombocitų, eritrocitų ir leukocitų kiekis.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dažni: galvos skausmas, sukimasis, nuovargis, silpnumas (ypač vaisto vartojimo pradžioje). Nedažni: burnos džiūvimas, sustingimas, šalčio pojūtis galūnėse (parestezija). Labai reti: egėjimo sutrikimas, ūžesys ausyse, klausos sumažėjimas.

  Pastebėję šalutinio poveikio požymius, išvardytus aukščiau, apie juos praneškite gydytojui, kad jis galėtų įvertinti jų sunkumą ir numatytų reikalingas priemones, kurių gali prireikti artimiausiu metu. Jei šalutinis poveikis atsiranda staiga arba esti sunkus, nedelsiant informuokite gydytoją, nes kai kurių vaistų šalutinis poveikis esant ypatingoms aplinkybėms gali būti pavojingas gyvybei.

  Atsiradus pirmiesiems padidėjusio jautrumo reakcijos požymiams, toliau Trifas Cor vartoti negalima.

  Jeigu pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI TRIFAS COR

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Trifas Cor vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Trifas Cor sudėtis Veiklioji medžiaga torasemidas. Kiekvienoje tabletėje yra 5 mg torasemido. Pagalbinės medžiagos yra: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, bevandenis koloidinio silicio oksidas.

  Trifas Cor išvaizda ir kiekis pakuotėje Baltos, apvalios, su perlaužimo vagele vienoje pusėje tabletės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Menarini International Operations Luxembourg S.A. 1, Avenue de la Gare 1611 Luxembourg, Liuksemburgas

  Gamintojas BERLIN-CHEMIE AG (MENARINI GROUP), Glienicker Weg 125 D-12489 Berlin, Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC“ Jasinskio g. 16A, LT-01112 Vilnius Tel. + 370 5 269 19 47

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas

  2008-09-03

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!