• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Trifas Trifas Vaistai →   Pagrindinis →  

    TrifasÒ 10 tabletės Veiklioji medžiaga: torasemidas. Vaisto forma: tabletės su vagele.

    Sudėtis Vienoje TrifasÒ 10 tabletėje yra 10 mg veikliosios medžiagos torasemido ir pagalbinių medžiagų - laktozės monohidrato, kukurūzų krakmolo, magnio stearato ir bevandenio koloidinio silicio oksido ir kitų.

    Indikacijos Plaučių edema. Su staziniu širdies nepakankamumu, kepenų ar inkstų funkcijos nepakankamumu susijusi edema.

    Kontraindikacijos Gydyti TrifasÒ 10 draudžiama, jeigu yra: yra padidėjęs jautrumas torasemidui ar kitoms panašios struktūros medžiagoms (sulfanilkarbamido dariniams); ypač sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija); inkstų nepakankamumas su sutrikusiu šlapimo išsiskyrimu (anurija); sunkus kepenų funkcijos sutrikimas su sąmonės pritemimu (koma ar hepatine prekoma); sumažėjęs kraujo tūris (hipovolemija); natrio arba kalio stoka kraujo serume (hiponatremija, hipokalemija); smarkiai sutrikęs šlapinimasis.

    Dėl klinikinės patirties stokos TrifasÒ 10 nereikėtų vartoti: sergant podagra; esant sunkiems širdies stimuliacijos ir laidumo sutrikimams (pvz., sinoaurikulinei, II° arba visiškai atrioventrikulinei blokadai); esant sutrikusiai šarmų-rūgščių pusiausvyrai; vartojant ličio preparatus ir kai kuriuos antibiotikus (aminoglikozidus, cefalosporinus); esant patologiniams kraujo ląstelių sudėties pakitimams (trombocitopenija arba anemija pacientams, kurių inkstų funkcija nepakitusi); sutrikus inkstų funkcijai dėl nefrotoksinių medžiagų poveikio; jaunesniems kaip 12 metų vaikams. TrifasÒ 10 nėštumo metu skiriama tiktai tuomet, kai iš tikrųjų būtina ir apsvarsčius gydymo šiuo vaistu privalumus ir galimą riziką. Klinikinio patyrimo apie šio vaisto vartojimą nėštumo metu nepakanka. Vartojant TrifasÒ 10 kūdikį žindyti draudžiama, nes nežinoma, ar torasemido patenka į motinos pieną.

    Atsargumo priemonės vartojant vaistą ir įspėjimai Ilgai gydant torasemidu, reikia reguliariai tirti natrio, kalio, kreatinino, šlapimo rūgšties koncentraciją kraujo serume, taip pat stebėti gliukozės (ypač sergantiesiems cukriniu diabetu) ir lipidų kiekį, reguliariai tirti kraują (eritrocitų, leukocitų, trombocitų kiekį). Vaistas gali turėti neigiamos įtakos paciento psichomotorinės reakcijos greičiui, ypač kartu vartojant alkoholį.

    Sąveika su kitais vaistais Kiekvienas vaistas gali turėti įtakos kito vaisto veikimui ir šalutiniam poveikiui. Pavyzdžiui, torasemidas stiprina kitų kraujospūdį mažinančių vaistų (ypač AKF inhibitorių), poveikį ir gali padidinti kartu vartojamų širdį veikiančių glikozidų, salicilatų, aminoglikozidų (pvz., kanamicino, gentamicino, tobramicino), citostatinių platinos preparatų toksinį poveikį. Torasemidas gali sumažinti cukrinio diabeto gydymui vartojamų vaistų poveikį. Aprašyta sąveika ir su kai kuriais kitais vaistais. Todėl prašom pranešti gydančiam gydytojui, kokius dar kitus vaistus vartojate ar neseniai baigėte vartoti.

    Dozės ir vartojimo būdas Jeigu nenurodoma kitaip, gydymą reikėtų pradėti skiriant 5 mg torasemido (pusę arba vieną TrifasÒ 10 tabletę, kurioje yra 5 mg torasemido) per parą. Ši dozė dažniausiai vartojama palaikomajam gydymui. Jeigu 5 mg dozės poveikis nepakankamas, galima vartoti vieną TrifasÒ 10 tabletę per parą. Atsižvelgiant į ligos sunkumą ir simptomus, dozę galima padidinti iki 2 tablečių per parą.

    Tabletes reikia nuryti ryte nesukramčius ir užgerti nedideliu skysčio kiekiu ryte. TrifasÒ 10 galima skirti valgant ar bet kuriuo kitu metu.

    Nuoroda: tabletes nesunku perlaužti į dvi dalis, pagal reikalingą vaisto dozę. Padėkite tabletę ant kieto paviršiaus. Paspauskite nykščiais tabletės kraštus, lūždama tabletė pasidalija. Gydymo TrifasÒ 10 trukmę nustato gydytojas. Keisti dienos dozę ar nutraukti gydymą nepasitarus su gydytoju, draudžiama.

    Perdozavimas Apsinuodijimo atvejų nepasitaikė. Perdozavus gali smarkiai padidėti diurezė, taip pat padidėja rizika, kad ligonis gali netekti daug skysčių ir elektrolitų; gali sutrinkti sąmonė, atsirasti mieguistumas, sumažėti kraujospūdis, prasidėti kraujotakos nepakankamumas (kolapsas) ir virškinimo sutrikimai. Praneškite nedelsiant apie tai gydytojui.

    Nepageidaujamos reakcijos Dažniausiai gydymas TrifasÒ 10 nesukelia sutrikimų. Tačiau, atsižvelgiant į gydymo trukmę ir vaisto dozę, gali sutrikti vandens ir elektrolitų apykaita. Kartais, ypač gydymo pradžioje, gali sutrikti skrandžio ir žarnyno veikla, skaudėti ar svaigti galva, atsirasti nuovargis, silpnumas, raumenų spazmai. Tais atvejais, kai išsiskiria daug šlapimo, netenkama daug skysčių ir elektrolitų, smarkiai sumažėja arterinis kraujospūdis, pablogėja orientacija. Kartais gali formuotis trombozė, širdies ir smegenų išemija, todėl gali sutrikti širdies ritmas, ištikti krūtinės anginos priepuolis, ūminis miokardo infarktas, staigus sąmonės praradimas (sinkopė). Pavieniais atvejais pasitaiko kasos uždegimas (pankreatitas). Pacientams, kurių sutrikęs šlapinimasis (pvz., dėl prostatos padidėjimo), padidėjus šlapimo susidarymui, jis gali susikaupti ir sukelti šlapimo pūslės tempimą. Retai kraujo plazmoje gali padidėti kai kurių medžiagų (kreatinino, šlapalo, šlapimo rūgšties, lipidų, gliukozės, kepenų fermentų) koncentracija. Retai gali pasireikšti alerginių, pvz., odos, reakcijų. Kartais gali būti tik sunkių odos pakitimų. Retais atvejais gali džiūti burna, atsirasti parestezijų. Pavieniais atvejais gali sutrikti rega ir klausa. Esant nepageidaujamų reakcijų požymiams, apie juos reikia pranešti gydytojui.

    Pastaba Vaisto tinkamumo laikas nurodytas ant kartotinės dėžutės ir ant lizdinės pakuotės. Pasibaigus tinkamumo laikui, vaistą vartoti draudžiama! Saugoti vaistus nuo vaikų!  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!