• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • TIMOSAN TIMOSAN Vaistai →   Pagrindinis →  

  TIMOSAN 0,1 % Akių gelis

  Prieš pradedant vartoti vaistus, prašome atidžiai perskaityti vaisto vartojimo instrukciją. Jeigu jums kils klausimų ją perskaičius, prašome pasitarti su gydytoju. Jūsų gydytojas gali skirti šį vaistą esant ir kitoms indikacijoms, taip pat ir (arba) kitokiomis dozėmis negu paminėta instrukcijoje. Visada būtina laikytis gydytojo nurodymų, kaip vartoti vaistus. Šis vaistas skirtas tiktai jums, todėl neduokite jo niekam kitam. Tik gydytojas gali skirti šiuos vaistus.

  Sudėtis Veiklioji medžiaga - timololis (1 mg/g) Pagalbinės medžiagos: benzalkonijaus chloridas, sorbitolis, polivinilo alkoholis, karbomeris, natrio acetatas, lizino monohidratas, injekcijų vanduo. Pakuotė Buteliukas - lašintuvas, (5g.)

  Veikimo mechanizmas Timosan 0,1% gelio sudėtyje yra β adrenoblokatoriaus timololio. Pastarasis mažina vidinį akies obuolio spaudimą, nes sumažina intraokulinio skysčio gamybą.

  Indikacijos Timosan 0,1% gelis vartojamas mažinti intraokuliniam spaudimui ir apsaugoti akį nuo regėjimo susilpnėjimo ligoniams, sergantiems glaukoma.

  Kontraindikacijos Nevartokite Timosan 0,1% gelio, jeigu esate alergiškas bent vienai iš šio vaisto sudedamųjų dalių arba sergate bronchine astma, ar negydyta atrioventrikulinės jungties blokada. Vaistą reikia vartoti atsargiai, jeigu jūs sergate širdies nepakankamumu, ūminiu kraujotakos sutrikimu (Raynauld liga) arba lėtine obstrukcine plaučių liga.

  Perspėjimai ir atsargumo priemonės Prieš pradėdami vartoti Timosan 0,1% gelį, pasakykite savo gydytojui, jeigu jūs sergate alergija ar hipertireoze, širdies liga, jūsų širdies ritmas retas, žemas kraujo spaudimas.

  Timosan 0,1% gelio negalima lašinti ant kontaktinių lęšių. Prieš vartodami gelį, išimkite iš akių kontaktinius lęšius, o įdėkite juos ne anksčiau nei po 30 minučių.

  Vartojimas nėštumo ir žindymo metu Rekomenduojama nevartoti vaisto nėščioms ir žindančioms moterims, nes vaisto poveikis joms neištirtas.

  Sąveika su kitais vaistais Visada pasakykite savo gydytojui, kokius dar vaistus jūs vartojate, nes jie gali turėti įtakos Timosan 0,1% akių gelio veiksmingumui ir tolerancijai. Skiriant Timosan 0,1% gelį, būtina žinoti, ar jūs nevartojate kitų β adrenoblokatorių, kalcio antagonistų (verapamilis), antiaritminių vaistų, digitalio, insulino ar kitų vaistų nuo cukrinio diabeto. Prieš bendrąją narkozę ar operaciją, pasakykite anesteziologui, kad jūs vartojate Timosan 0,1% gelį.

  Dozavimas, lašinimo būdas ir vartojimo dažnumas Suaugusiems bei pagyvenusio amžiaus ligoniams ir vyresniems nei 12 metų vaikams rekomenduojama lašinti vieną lašą gelio į pažeistą akį kartą per dieną, patartina ryte. Intraokulinį spaudimą reikia matuoti pakartotinai po 2-4 savaičių nuo gydymo pradžios. Jeigu jūs kartu vartojate kitus akių lašus, jų įlašinę, turite palaukti bent 5 minutes, kad neišsiplautų veikliosios medžiagos, o Timosan 0,1% gelį reikia vartoti po visų kitų vaistų.

  Timosan 0,1% gelio nerekomenduojama vartoti vaikams iki 12 metų.

  Vartojimas Nusiplaukite rankas. Atidarykite buteliuką. Atloškite galvą. Patraukite apatinį akies voką žemyn ir įlašinkite gelio į maišelį tarp apatinio voko ir akies. Kad būtų įlašinta reikiama vaisto dozė, buteliuką - lašintuvą laikykite vertikaliai. Nelieskite lašintuvo galiuku akies arba akies voko paviršiaus. Trumpam užmerkite akis. Baigę lašinti, uždėkite buteliuko dangtelį ir užsukite. Buteliukas-lašintuvas skirtas tik jūsų asmeniniam vaisto vartojimui.

  Šalutinis poveikis Timosan 0,1% gelis gerai toleruojamas. Trumpalaikis sudirginimas ir akių paraudimas ar neaiškus matymas gali rastis iškart po įlašinimo. Kitos šalutinės reakcijos: akių sausumas ir sumažėjęs ragenos jautrumas. Vartojant β blokatorius, gali suretėti širdies ritmas, sumažėti kraujospūdis, atsirasti galvos skausmas, svaigulys, nuovargis, alerginė odos reakcija ir bronchų spazmas, ypač žmonėms, kuriems yra buvę bronchinės astmos simptomų.

  Nepamirškite pranešti savo gydytojui, jeigu patyrėte kurį nors šalutinį poveikį.

  Perdozavimas Jei įsilašinote į akį(akis) daugiau Timosan lašų nei reikalinga, praplaukite akį(akis) švariu vandeniu ir kreipkitės į savo gydytoją ar vaistininką.

  Laikymo sąlygos ir vaisto tinkamumo terminas Laikykite vaistą pakuotėje žemesnėje nei +25C temperatūroje, vaikams neprieinamoje vietoje. Saugoti nuo užšalimo. Vaisto įlašinimo palengvinimui laikyti buteliuką apverstą popieriniame įpakavime. Vaisto tinkamumo terminas nurodytas ant buteliuko ir pakuotės. Atidarius buteliuką, vaistą galima vartoti vieną mėnesį.

  Pasibaigus vaisto galiojimo tinkamumo terminui arba vaisto nesunaudojus, jį reikia nedelsiant grąžinti vaistininkui, sunaikinti ir išmesti.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!