• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Tienam Tienam Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TIENAM IR KAM JIS VARTOJAMAS

  TIENAM yra tienamicinais vadinamų antibiotikų klasės atstovas, naikinantis daug įvairių infekcines ligas sukeliančių bakterijų rūšių.

  TIENAM skiriama gydyti: Pilvo ertmės infekcinėms ligoms. Apatinių kvėpavimo takų infekcinėms ligoms. Ginekologinėms infekcinėms ligoms. Septicemijai (kraujo bakterinei infekcinei ligai). Šlapimo takų infekcinėms ligoms. Kaulų ir sąnarių infekcinėms ligoms. Odos ir minkštųjų audinių infekcinėms ligoms. Endokarditui (bakterinei širdies ertmės dangalų ir vožtuvų infekcinei ligai). Kai kurių pooperacinių infekcinių ligų profilaktikai. TIENAM skiriama mišrioms infekcinėms ligoms, kurias sukelia jam jautrios bakterijos, gydyti. Dauguma šių mišrių infekcinių ligų pasireiškia, kai užsikrečiama išmatų ar įprastine makšties, odos arba burnos flora. Įrodyta, kad TIENAM veiksmingai gydo daugelį infekcinių ligų, kurias sukelia kitiems antibiotikams, pavyzdžiui, cefalosporinams, gentamicinui ir penicilinui, atsparios bakterijos.

  2.Kas žinotina prieš vartojant TIENAM

  TIENAM vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei TIENAM medžiagai.

  Pasakykite gydytojui ar kitam sveikatos priežiūros specialistui apie visas buvusias ar esamas medicinines problemas, taip pat ir: alergiją bet kokiems vaistams, taip pat antibiotikams; kolitą ar bet kokią kitą virškinimo trakto ligą; esamą ar įtariamą nėštumą; visus centrinės nervų sistemos sutrikimus, pavyzdžiui, drebulį ar traukulius; inkstų ar šlapinimosi problemas.

  Inkstų ligos Gydytojas, norėdamas paskirti tinkamą TIENAM dozę, turi žinoti, ar Jūsų inkstai sveiki.

  Vaikai

  TIENAM neskiriama meningitui gydyti.

  Jaunesniems kaip 3 mėnesių kūdikiams ir vaikams, kurių sutrikusi inkstų veikla, TIENAM neskiriama.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Kaip ir dauguma vaistų, TIENAM nėščiosioms paprastai nerekomenduojama vartoti. Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia ar ketinate pastoti

  TIENAM išsiskiria su motinos pienu. Kadangi vaistas žindomam kūdikiui gali pakenkti, jį vartojanti moteris neturėtų žindyti. Jei ketinate žindyti, pasakykite gydytojui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Kai kurie su šio vaisto vartojimu susiję nepageidaujami poveikiai gali veikti gebėjimą vairuoti automobilį ar valdyti pavojingus mechanizmus (žr. “galimas šalutinis poveikis“)

  3. Kaip vartoti TIENAM

  TIENAM švirkščiama į veną (injekcija į veną). TIENAM gerti draudžiama.

  Kiek reikia suvartoti TIENAM? Gydytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas, skiriantis TIENAM, nuspręs, kokia dozė Jums geriausia. Injekcinių ligų skaičius ir kiekvieną kartą švirkščiamas vaisto kiekis priklausys nuo Jūsų būklės ir infekcinės ligos sunkumo.

  Kaip ilgai vartoti TIENAM? TIENAM svarbu vartoti tiek, kiek paskyrė gydytojas.

  Gydytojas pasakys, kada galima nustoti vartoti TIENAM.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę TIENAM dozę

  Vaisto vartojimo režimą nustatys gydytojas, kuris stebės Jūsų būklę ir kaip reaguojate į gydymą. Jis nuspręs, kaip Jus gydyti. Tačiau jei manote, kad vartojate per daug TIENAM, tuoj pat kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos priežiūros specialistą.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  TIENAM, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Visi vaistai gali veikti nenumatytai ir nepageidaujamai, t.y. sukelti vadinamuosius nepageidaujamus poveikius, kartais sunkius. Dažniausi nepageidaujami poveikiai yra injekcijos vietos išilgai kraujagyslės skausmas, odos paraudimas ir jautrumas.

  Kiti nepageidaujami poveikiai: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, bėrimas, niežėjimas, karščiavimas, sutrikę klausa ar skonio jutimas, gelta (odos ir akių pageltimas), sutrikusi inkstų veikla. Sudedamųjų kraujo dalių pokyčių gali būti nustatoma tiriant kraują (jie gali pasireikšti nuovargiu, odos pablyškimu ir susižeidus ilgai neišnykstančiomis mėlynėmis).

  Vaistą švirkščiant į veną, pasitaikė kitų nepageidaujamų poveikių, pavyzdžiui, psichikos sutrikimų (pvz.: nepastovi nuotaika, sunkumas priimti sprendimus), haliucinacijos, suglumimas ar traukuliai.

  Kartkartėmis pacientams, kurie galimai alergiški TIENAM, gali būti šių požymių: veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės tinimas (su pasunkėjusiu kvėpavimu ir rijimu), dilgėlinė, sunkios odos reakcijos (retai). Jei tokių nepageidaujamų reiškinių pasireiškia gydantis TIENAM ar jau nustojus juo gydytis, vaisto daugiau nevartoti ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Retai, kaip ir vartojant kitus receptinius vaistus, gali būti kitų, kartais sunkių, nepageidaujamų poveikių. Paprašykite gydytojo ar kito sveikatos priežiūros specialisto daugiau informacijos apie tai. Ir vienas, ir kitas daugiau žino apie nepageidaujamus poveikius.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kaip sužinoti daugiau apie TIENAM ar būklę, dėl kurios jis paskirtas?

  Daugiau galite sužinoti iš gydytojo ar kito sveikatos priežiūros specialisto, kurie turi išsamesnę informaciją apie TIENAM ir Jūsų būklę.

  5. Kaip laikyti TIENAM

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Nevartokite šio vaisto, jei pasibaigęs galiojimo laikas, nurodytas skaitmenimis ant dėžutės. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji - metus.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje gamintojo pakuotėje.

  Kaip laikyti paruoštus tirpalus, parašyta preparato charakteristikų santraukoje.

  6. KITA INFORMACIJA

  TIENAM sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra imipenemas ir natrio cilastatinas, kurių kiekio santykis - 1:1. Pagalbinė medžiaga yra natrio bikarbonatas.

  TIENAM išvaizda ir kiekis pakuotėje

  TIENAM (imipenemas ir natrio cilastatinas) yra antibiotiko milteliai, kuriuos reikia tirpinti tinkamu tirpikliu ir švirkšti į veną.

  TIENAM išleidžiamas steriliais milteliais injekcijų tirpalui į veną ruošti 115 ml buteliukuose, kuriuose yra po 500 mg veikliųjų medžiagų.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!