• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Thioctacid HR Thioctacid HR Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA THIOCTACID HR IR NUO KO JIS VARTOJAMOS

  Thioctacid HR plėvele dengtų tablečių veiklioji medžiaga – alfa lipo rūgštis. Ji susidaro žmogaus organizme ir veikia metabolizmą. Alfa lipo rūgštis apsaugo nervų audinį nuo degeneraciją skatinančių medžiagų (yra antioksidantas).

  Thioctacid HR gydomi periferinės (sensomotorinės) diabetinės polineuropatijos simptomai.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT THIOCTACID HR

  Thioctacid HR vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) alfa lipo rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei Thioctacid HR medžiagai; - vartoti vaikams ir paaugliams, nes Thioctacid HR vartojimas tokiems pacientams netirtas.

  Thioctacid HR vartojimas su maistu ir gėrimais Reguliarus alkoholio vartojimas reikšmingai padidina neuropatijos atsiradimo bei jos progresavimo riziką, todėl gali sumažinti Thioctacid HR veiksmingumą. Diabetine polineuropatija sergantiems ligoniams rekomenduojama, jei tik įmanoma, atsisakyti alkoholio. Toks nurodymas tinka ir tada, kai negydoma.

  Kartu vartojamas maistas gali mažinti alfa lipo rūgšties absorbciją, todėl rekomenduojama, ypač pacientams, kurių ilgesnis skrandžio išsituštinimo laikas, visą paros dozę išgerti pusę valandos prieš pusryčius.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Duomenų apie alfa lipo rūgšties vartojimą nėštumo metu nėra, taigi, nėščiąsias gydyti šiuo vaistu galima tik atidžiai įvertinus laukiamos naudos ir galimos rizikos santykį ir tik prižiūrint gydytojui.

  Toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų duomenimis, vaistas vaisingumo ar embriono vystymosi ankstyvuoju laikotarpiu neveikė. Ar vaistas sukelia embriotoksinį poveikį, nežinoma.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Duomenų apie alfa lipo rūgšties vartojimą žindymo laikotarpiu nėra, taigi, žindyves gydyti šiuo vaistu galima tik atidžiai įvertinus laukiamos naudos ir galimos rizikos santykį ir tik prižiūrint gydytojui.

  Ar alfa lipo rūgšties patenka į motinos pieną, nežinoma.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Atsargumo priemonių nereikia.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Thioctacid HR silpnina kartu vartojamos cisplatinos (vaisto nuo vėžio) poveikį. Alfa lipo rūgštis su metalais sudaro chelatus. Vaistą vartoti kartu su metalų junginiais (pvz., geležies ir magnio preparatais, pieno produktais, nes jų sudėtyje yra kalcio) draudžiama. Jeigu Thioctacid HR išgeriama 30 min. prieš pusryčius, geležies ir magnio preparatus galima gerti per pietus arba vakare.

  Thioctacid HR gali sustiprinti kartu vartojamų insulino ir geriamųjų vaistų nuo diabeto gliukozės koncentraciją kraujyje mažinantį poveikį, todėl rekomenduojama reguliariai tikrinti gliukozės koncentraciją kraujyje, ypač gydymo Thioctacid HR pradžioje. Kad būtų išvengta gliukozės stokos simptomų (hipoglikemijos), pavieniais atvejais būtina mažinti insulino arba geriamųjų vaistų nuo diabeto dozę.

  3. KAIP VARTOTI THIOCTACID HR

  Thioctacid HR visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu nepaskirta kitaip, geriama po vieną Thioctacid HR (atitinka 600 mg alfa lipo rūgšties) vieną kartą per parą, maždaug pusę valandos prieš pirmąjį valgymą. Kai simptomai sunkūs, iš pradžių skiriama alfa lipo rūgšties infuzija.

  Thioctacid HR reikia nuryti visą nevalgius, užgeriant pakankamu kiekiu skysčio.

  Kartu su vaistu vartojamas maistas gali mažinti alfa lipo rūgšties absorbciją, todėl rekomenduojama, ypač pacientams, kurių ilgesnis skrandžio išsituštinimo laikas, visą paros dozę išgerti pusę valandos prieš pusryčius.

  Jeigu manote, kad Thioctacid HR veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pastaba Po Thioctacid HR išgėrimo gali pakisti šlapimo kvapas. Šis reiškinys klinikinės svarbos neturi.

  Gydymo trukmė Diabetinė neuropatija ‑ lėtinė liga, todėl gali prireikti ilgai vartoti Thioctacid. Kada baigti gydymą, sprendžia gydytojas.

  Pavartojus per didelę Thioctacid HR dozę Perdozavus vaisto gali atsirasti pykinimas, vėmimas ar galvos skausmas.

  Pavieniais atvejais, išgėrus didesnę kaip 10 g alfa lipo rūgšties dozę, ypač kartu su alkoholiu, nustatyta sunkių, kartais net gyvybei pavojingų, apsinuodijimo simptomų: generalizuotų traukulių, sunkių rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimų, sukeliančių pieno rūgšties acidozę, sunkių kraujo krešėjimo sutrikimų.

  Jei atsiranda nors menkiausias įtarimas, kad galimas apsinuodijimas Thioctacid HR (pvz., suaugusiam žmogui išgėrus daugiau kaip tablečių arba vaikui išgėrus didesnę kaip 50 mg/kg kūno svorio dozę), ligonis nedelsiant guldomas į ligoninę ir pradedamas įprastinis apsinuodijimo gydymas.

  Pamiršus pavartoti Thioctacid Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Thioctacid, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Labai dažni Dažniau kaip 1 iš 10 ligonių Dažni Rečiau kaip 1 iš 10, bet dažniau kaip 1 iš 100 ligonių Nedažni Rečiau kaip 1 iš 100, bet dažniau kaip 1 iš 1000 ligonių Reti Rečiau kaip 1 iš 1000, bet dažniau kaip 1 iš 10000 ligonių Labai reti Rečiau kaip 1 iš 10000 ligonių, įskaitant pavienius atvejus.

  Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni Pykinimas, vėmimas, skrandžio ir pilvo skausmas, viduriavimas.

  Padidėjusio jautrumo reakcijos Labai reti Alerginės reakcijos, pavyzdžiui, odos išbėrimas, dilgėlinė, niežulys.

  Nervų sistemos sutrikimai Labai reti Skonio jutimo sutrikimas.

  Bendri sutrikimai Labai reti Gali sumažėti gliukozės koncentracija kraujyje, nes pagerėja gliukozės pasisavinimas. Tokiais atvejais nustatyta į hipoglikemiją panašių simptomų, pavyzdžiui, galvos svaigimas, smarkesnis prakaitavimas, galvos skausmas ir regos sutrikimų.

  Jeigu atsirado anksčiau minėtų simptomų, nedelsiant nutraukite Thioctacid HR vartojimą. Kreipkitės į gydytoją, kuris nustatys, ar nepageidaujamas poveikis sunkus ir nuspręs, kokių priemonių reikia imtis. Jei atsiranda nors menkiausias įtarimas, kad prasideda padidėjusio jautrumo reakcija, nedelsiant nutraukite Thioctacid HR vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. THIOCTACID HR laikymo SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje. Butelį laikyti sandariai uždarytą. Butelį laikyti išorinėje kartono dėžutėje.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!