• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • TETRAXIM TETRAXIM Vaistai →   Pagrindinis →  

    1.Kas yra Tetraxim ir NUO KO jis vartojamas

    Tetraxim injekcinės suspensijos pavidalu 0,5 ml užpildytame švirkšte ar buteliukuose, kuriuose yra po 10 ar 20 0,5 ml dozių. Tetraxim apsaugo nuo difterijos, stabligės, kokliušo ir poliomielito. Jūsų vaikui vakcinos skiriama pirminei vakcinacijai nuo 2 mėnesių ir revakcinacijai antraisiais gyvenimo metais bei sulaukus 5-11 metų arba 11-13 metų, atsižvelgus į oficialias nacionalines rekomendacijas.

    2.KAS žinotina prieš VARTOJANT Tetraxim

    Tetraxim vartoti negalima: Jei Jūsų vaikui yra progresuojanti encefalopatija (neurologinė liga) su traukuliais arba be jų. Jei Jūsų vaikui buvo ryški reakcija, pasireiškusi per 48 val. po ankstesnės vakcinacijos: didesnė kaip 40C temperatūra, nepaliaujamo verksmo sindromas, febriliniai ar nefebriliniai traukuliai, hipotonijos-sumažėjusio atsako sindromas. Jei Jūsų vaikui buvo alerginių reakcijų po ankstesnės vakcinacijos nuo difterijos, stabligės, kokliušo ir poliomielito. Jei Jūsų vaikas alergiškas veikliosioms medžiagoms, bet kuriai pagalbinei medžiagai, neomicinui, streptomicinui ir polimiksinui B.

    Vartodami Tetraxim, laikykitės specialių atsargumo priemonių: Įsitikinkite, kad vakcinos neįšvirkšta į kraujagyslę (adata neturi patekti į kraujagyslę) ar į odą. Skiepijimą atidėkite vaikams, kurie karščiuoja, serga ūmine liga, ypač infekcine, ar progresuojančia lėtine liga. Jei Jūsų vaikui yra buvę febrilinių traukulių, nesusijusių su ankstesne vakcinacija, labai svarbu stebėti jo kūno temperatūrą 48 val. po vakcinacijos ir reguliariai vartoti vaistus nuo temperatūros 48 val. Jei Jūsų vaikui taikomas imunosupresinis gydymas ar yra imunodeficitas, imuninis atsakas į vakciną gali būti silpnesnis. Jei Jūsų vaikui po skiepijimo vakcina, kurios sudėtyje buvo b tipo Haemophilus influenzae vakcinos, pasireiškė edeminė kojų reakcija (tinimas), difterijos-stabligės-kokliušo-poliomielito vakciną ir konjuguotą b tipo Haemophilus influenzae vakciną reikia švirkšti į skirtingas vietas skirtingomis dienomis.

    Pagalbinės medžiagos, kurių poveikis žinomas Formaldehidas.

    Kitų vakcinų vartojimas Pirminei vakcinacijai ir pirmajai revakcinacijai Tetraxim galima vartoti b tipo Haemophilus influenzae vakcinai skiesti arba švirkšti jas kartu, tik į dvi skirtingas vietas. Jei Jūsų vaiką ketinama tuo pat metu skiepyti Tetraxim vakcina kartu su kitomis čia nenurodytomis vakcinomis, daugiau informacijos gausite iš gydytojo ar vaistininko. Pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu Jūsų vaikas vartoja ar vartojo bet kurį vaistą, net ir įsigytą be recepto.

    3.Kaip vartoti Tetraxim?

    Dozavimas Įprastinis rekomenduojamas skiepijimo kursas susideda iš 3 pirminės vakcinacijos injekcijų, atliekamų su 1-2 mėnesių pertrauka vaikams nuo 2 mėnesių, ir revakcinacijos antraisiais gyvenimo metais bei vėlyvosios revakcinacijos vaikams nuo 5-11 arba 11-13 metų, atsižvelgus į oficialias nacionalines rekomendacijas.

    Vartojimo būdas Prieš švirkšdami vakciną suplakite, kad susidarytų vienalytė, drumsta, balta suspensija. Daugiadozis buteliukas. Steriliu 1 ml ar 0,5 ml talpos švirkštu pritraukite 0,5 ml vakcinos. Kiekvieną naują 0,5 ml dozę pritraukite nauju steriliu švirkštu su sterilia adata.

    Švirkščiama į raumenis. Rekomenduojama injekcijos vieta kūdikiams – priekinis šoninis šlaunies paviršius (vidurinis trečdalis), 5-11 ar 11-13 metų vaikams – deltinė sritis.

    Jei praleidote Tetraxim dozę: Gydytojas nuspręs, kada paskiepyti praleistąja doze.

    4.galimI ŠALUTINIAI POVEIKIAI

    Tetraxim, kaip ir visi vaistai, gali sukelti nepageidaujamų reiškinių. Vietinės reakcijos: injekcijos vietos skausmas, paraudimas, sukietėjimas, galintys atsirasti per 48 val. po skiepijimo. Sisteminės reakcijos: padidėjusi kūno temperatūra, dirglumas, mieguistumas, sutrikę miegas ir valgymas, viduriavimas, vėmimas, ilgalaikis verksmas. Retai būna dilgėlinė, odos bėrimas, febriliniai ir nefebriliniai traukuliai per 48 val. po vakcinacijos. Pasitaiko hipotonijos ar hipotonijos-sumažėjusio atsako (mažo tonuso) epizodų. Gali būti edeminių kojų reakcijų (tinimas) pavartojus Tetraxim kartu su vakcina, turinčia b tipo Haemophilus influenzae komponentą. Retkarčiais šias reakcijas lydi karščiavimas, skausmas ir verksmas.

    Jei pastebėjote kitų čia nenurodytų nepageidaujamų reiškinių, praneškite gydytojui ar vaistininkui.

    5.Kaip laikyti Tetraxim?

    Laikykite vaikams neprieinamoje vietoje.

    Laikykite 2ºC - 8ºC temperatūroje (šaldytuve). Negalima užšaldyti.

    Nevartokite Tetraxim, kurio pakitusi spalva ar yra svetimkūnių. Nevartokite, jei pasibaigęs tinkamumo laikas, nurodytas ant etiketės ir dėžutės.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!