• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Tetraspan Tetraspan Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TETRASPAN 60 MG/ML IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Tetraspan 60 mg/ml – infuzinis tirpalas, vartojamas infuzuojant kaniule į veną.

  Tetraspan 60 mg/ml – kraujo plazmos tūrio pakaitalas, vartojamas atstatyti kraujo tūrį tais atvejais, kai Jūs netekote kraujo arba jo neteksite, pavyzdžiui, dėl kūno sužalojimo.

  Tai užkerta kelią ištikti šokui (tai gyvybiškai pavojinga būklė dėl nepakankamos kraujotakos) arba preparatas vartojamas gydymui, jeigu Jus ištiko šokas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TETRASPAN 60 MG/ML

  Tetraspan 60 mg/ml vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) poli (O-2-hidroksietil) krakmolui arba bet kuriai kitai Tetraspan 60 mg/ml sudedamajai daliai. - jeigu yra padidėjęs skysčio kiekis organizme, įskaitant plaučių pabrinkimą (plaučių edemą). - jeigu yra inkstų funkcijos nepakankamumas, kai sumažėja šlapimo išskyrimas arba šlapimas neišskiriamas visai. - jeigu yra kraujavimas į galvos smegenis. - jeigu kraujyje yra kalio, natrio ar chloridų perteklius. - jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas. - jeigu yra širdies nepakankamumas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Būtinai įspėkite gydytoją, jeigu Jums yra: - inkstų nepakankamumas - kepenų nepakankamumas - širdies nepakankamumas - kraujo krešėjimo sutrikimai (pvz. hemofilija, von Willebrand’o liga).

  Preparatas gali sukelti alerginę (anafilaktinę) reakcijas, todėl gydymo metu Jūs turite būti atidžiai stebimas, kad laiku būtų pastebėti ankstyvieji minėtų reakcijų požymiai.

  Be to, slaugos personalas gali imtis priemonių, užtikrinančių normalų skysčių ir elektrolitų kiekį Jūsų organizme.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėra duomenų apie Tetraspan 60 mg/ml vartojimą nėščioms moterims. Jūs galite vartoti Tetraspan 60 mg/ml tik tada, jei gydytojas nusprendė, kad tai Jums gyvybiškai būtina arba gali apsaugoti nuo sunkaus pažeidimo.

  Nėra žinoma, ar Tetraspan 60 mg/ml patenka į motinos pieną. Reikėtų apsvarstyti galimybę maitinimą krūtimi laikinai nutraukti.

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Esant būklėms, kurių metu Tetraspan 60 mg/ml skirtas vartoti, vairavimas ar mechanizmų valdymas paprastai yra neįmanomas.

  3. KAIP VARTOTI TETRASPAN 60 MG/ML

  Tetraspan 60 mg/ml visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tetraspan 60 mg/ml vartojamas infuzuojant į veną. Jūsų gydytojas nuspręs, koks kiekis tirpalo Jums reikalingas ir kaip ilgai Jūs turite jį vartoti, kad normalizuoti ir (arba) palaikyti reikiamą kraujo tūrį.

  Pavartojus per didelę Tetraspan 60 mg/ml dozę Perdozavus Tetraspan 60 mg/ml, Jums gali atsirasti skysčių perteklius. Tokiu atveju infuziją reikia nedelsiant nutraukti ir, jeigu tai būtina, Jums bus paskirtas gydymas skysčių išsiskyrimą iš organizmo skatinančiais vaistais (diuretikais), kurie pašalins skysčių perteklių iš organizmo.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Tetraspan 60 mg/ml, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai dažnas šalutinis poveikis (1 iš 10 ir daugiau pacientų): Poveikis organizmo skysčių pusiausvyrai.

  Dažnas šalutinis poveikis (1 iš 100 ir daugiau pacientų): Kadangi Tetraspan 60 mg/ml praskiedžia kraują, gali sutrikti kraujo gebėjimas krešėti.

  Nedažnas šalutinis poveikis (1 iš 1 000 ir daugiau, bet ne daugiau kaip 1 iš 100 pacientų): Po gydymo Tetraspan 60 mg/ml Jums gali atsirasti niežulys ir tęstis net kelias savaites po gydymo pabaigos. Niežulys gali pasireikšti kelių mėnesių laikotarpiu.

  Retas šalutinis poveikis (1 iš 1 000 ir mažiau pacientų): Galimos alerginės reakcijos, kurios labai retais atvejais gali būti sunkios ir net pereiti į šoką. Jeigu tokia būklė atsiras, gydytojas tuoj pat pradės ją gydyti įprastais tam tikslui skirtais vaistais.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI TETRASPAN 60 MG/ML

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Negalima užšaldyti. Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus Tetraspan 60 mg/ml vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Tetraspan 60 mg/ml sudėtis

  Veikliosios medžiagos 1 000 ml Tetraspan 60 mg/ml tirpalo yra:

  Poli (O-2-hidroksietil) krakmolas (HES) 60,0 g Natrio chloridas 6,25 g Kalio chloridas 0,30 g Kalcio chloridas dihidratas 0,37 g Magnio chloridas heksahidratas 0,20 g Natrio acetatas trihidratas 3,27 g Obuolių rūgštis 0,67 g

  Pagalbinės medžiagos yra natrio hidroksidas ir injekcinis vanduo.

  Tetraspan 60 mg/ml išvaizda ir kiekis pakuotėje Skaidrus, bespalvis vandeninis tirpalas.

  Tetraspan 60 mg/ml tiekiamas šiomis pakuotėmis:

  Polietileno butelis (Ecoflac plus): 10 x 500ml

  Plastikinis maišas (Ecobag): 10 x 250 ml 20 x 250 ml 10 x 500 ml 20 x 500 ml 10 x 1000 ml

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!