• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • tertensif tertensif Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA tertensif IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  tertensif yra plėvele dengtos tabletės. Tabletės yra baltos, apvalios, dengtos plėvele. Vaistas tiekiamas dėžutėmis, kurių kiekvienoje yra 30 tablečių, supakuotų į PVC ir aliuminio folijos lizdines plokšteles. tertensif yra antihipertenzinį poveikį sukeliantis diuretikas. Juo gydoma pirminė hipertenzija (didelio kraujospūdžio liga).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT tertensif

  tertensif vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) indapamidui, bet kuriai pagalbinei tertensif tablečių medžiagai arba sulfamidams; - jeigu yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas; - jeigu yra sunki kepenų liga; - jeigu yra hipokaliemija.

  Jeigu kuri nors iš minėtų būklių yra, informuokite gydytoją prieš preparato vartojimą.

  Specialių atsargumo priemonių reikia  Nors klinikinių tyrimų metu alerginės reakcijos atvejų nebuvo, pacientams, kurių organizmo jautrumas sulfamidams padidėjęs, gydymo metu reikalinga atidi gydytojo priežiūr  Reikia sekti kalio ir karbamido kiekį kraujyje, jeigu: - padidėjęs jautrumas arba yra polinkis į hipokaliemiją (pvz., senyvas amžius, širdies nepakankamumas, hiperaldosteronizmas, gydymas rusmenės glikozidais arba vidurių laisvinamaisiais preparatais); tokiems pacientams indapamido kartu su kalį organizme nesulaikančiais diuretikais vartoti negalima; - podagra sergančiam pacientui būtina tęsti specifinį gydymą nuo šios ligos.  Prieš gydymą ir jo metu reikia sekti natrio ir kalcio kiekį kraujo plazmoje.  Jeigu yra cukrinis diabetas, inkstų funkcijos sutrikimas arba kepenų liga, reikia informuoti gydytoją.

  Jeigu kyla abejonių, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  tertensif vartojimas su maistu ir gėrimais tertensif tabletę išgėrus valgio metu, indapamido absorbcija šiek tiek pagreitėja, tačiau absorbuojamas jo kiekis nekinta. Vadinasi, medikamento galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumas Tyrimų metu gyvūnams teratogeninio poveikio indapamidas nesukėlė. Apie galimą jo poveikį žmogui informacijos nepakanka. Nėščioms moterims diuretikų vartoti nerekomenduojama, jeigu: yra edema; organizme susilaiko druskos ir vanduo; yra hipertenzija.

  Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, pasakykite gydytojui prieš šio vaisto vartojimą.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  tertensif vartojančioms moterims kūdikio maitinimą krūtimi reikia nutraukti, kadangi veikliosios jo medžiagos indapamido išsiskyrimas su motinos pienu gerai neištirtas.

  Jeigu krūtimi maitinate kūdikį, pasakykite gydytojui prieš šio vaisto vartojimą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pavieniais atvejais dėl kraujospūdžio mažėjimo galimos reakcijos, dėl kurių gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus gali sutrikti.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines tertensif medžiagas Laktozės monohidratas Vienoje tertensif tabletėje yra 59 mg laktozės. Vaisto vartojant taip, kaip rekomenduojama, su kiekviena tablete į organizmą jos patenka 59 mg. Toks kiekis netinka žmonėms, kuriems yra laktazės trūkumas, galaktozemija arba gliukozės ar galaktozės malabsorbcijos sindromas. Glicerolis Didelė jo dozė gali sukelti nepageidaujamą poveikį: galvos skausmą, skrandžio veiklos sutrikimą, viduriavimą. Natrio laurilsulfatas Jis gali kenkti žmonėms, besilaikantiems dietos, kurioje yra mažai natrio.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kad nepasireikštų tertensif ir kitokių preparatų sąveika, gydytojui arba vaistininkui visuomet pasakykite, kokių vaistų vartojate. Labai svarbu jam pasakyti, jeigu vartojate ličio, vinkamino, sisteminio poveikio nesteroidinių preparatų nuo uždegimo, metformino, kontrastą sukuriančių preparatų, kuriuose yra jodo, vaistų nuo širdies aritmijos ar psichilos ligų, angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių, kitokių kalio kiekį kraujyje mažinančių preparatų (pvz., į veną leidžiamo amfotericino B), sisteminio poveikio gliukokortikoidų ar mineralkortikoidų, tetrakozaktido, dirginamųjų vidurių laisvinamųjų preparatų, kalį organizme sulaikančių diuretikų, rusmenės preparatų, neuroleptikų, baklofeno, kalcio druskų, ciklosporino ar takrolimuzo.

  3. KAIP VARTOTI tertensif

  tertensif visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė yra 1 tabletė. Ją patariama gerti ryte. Tabletę reikia nuryti nesukramtytą, užgeriant vandeniu.

  Jeigu manote, kad tertnsif veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę tertensif dozę Vaisto perdozavus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Perdozavimo simptomai, atsirandantys dėl diurezės padidėjimo, yra: elektrolitų ir vandens pusiausvyros sutrikimas; hipotenzija; miastenija.

  Gydymas yra simptominis. Reikia sunormalinti vandens ir elektrolitų kiekį organizme.

  Pamiršus pavartoti tertensif Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Tokiu atveju tabletę reikia gerti kito valgymo metu.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kaik kuriems žmonėms tertensif, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį: nuovargį (asteniją); - pykinimą, vidurių užkietėjimą, burnos džiūvimą, galvos skausmą (toks poveikis yra retesnis); - alerginę reakciją, žmonėms, linkusiems į alergiją ir astminius simptomus, retais atvejais galimas odos išbėrimas; - su kūno padėties pakeitimu susijusią hipotenziją (kraujospūdžio kritimą), širdies aritmiją; - kraujo parametrų pokyčius: didelį kalio ir natrio kiekio sumažėjimą (dažniau pasireiškia senyviems ar blogai besimaitinantiems žmonėms), šlapimo rūgšties, cukraus bei kalcio kiekio padidėjimą ir kraujo ląstelių kiekio pokyčius.

  Specialus įspėjimas Sportininkai turi žinoti, kad tertensif tabletėse yra medžiagos, dėl kurios dopingo testas gali būti teigiamas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. tertensif LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!