• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Terbisil Terbisil Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.Kas yra Terbisil 250mg tabletės ir nuo ko jos vartojamas ?

  Vienoje Terbisil 250 mg tabletėje yra 250 mg terbinafino ( atitinka 281.25mg terbinafino hidrochlorido). Pagalbinės medžiagos: Mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo natrio druska (A tipo), koloidinis bevandenis silicio oksidas, hipromeliozė, magnio stearatas.

  Terbisil 250 mg tabletės yra vaistas nuo odos, galvos odos ir nagų grybelinių ligų. Rekomenduojama atlikti laboratorinį tyrimą ir nustatyti ligos sukėlėją.

  2. Kada Terbisil 250 mg tablečių negalima vartoti ?

  Šio vaisto vartoti negalima, jeigu yra padidėjęs jautrumas vaisto veikliajai arba kuriai nors pagalbinei medžiagai. Sveriantiems mažiau nei 40 kg vaikams Terbisil 250 mg tablečių gerti nepatariama. Nėščioms ir žindančioms moterims vaisto vartoti draudžiama. Jei vartojate kitų vaistų, pasakykite apie tai gydytojui, nes jie gali turėti įtakos Terbisil 250 mg tablečių poveikiui. Jei anksčiau esate sirgę inkstų ar kepenų ligomis, pasakykite tai gydytojui.

  3. Kaip vartoti Terbisil 250 mg tabletes?

  Terbisil 250 mg tabletes reikia vartoti taip, kaip paskyrė gydytojas. Tabletės vartojamas nepriklausomai nuo valgio. Suaugusiesiems paprastai skiriama po vieną tabletę per dieną, nesukramtytą tabletę užsigeriant trupučiu vandens, nepriklausomai nuo valgio. Gydymo trukmę nustato gydytojas. Gydytis reikia tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas, nes per anksti baigus vartoti vaisto, liga gali atsinaujinti. Gydant nagų grybelį, vaisto vartoti reikia tol, kol ataugs visiškai sveikas nagas. Paklauskite gydytojo, ką turėtumėte daryti, kad nesusirgtumėte pakartotinai ( pvz., dezinfekuoti avalynę, nešioti tik tinkamus apatinius ir kojines).

  Ką daryti, jei pamiršote išgerti tabletę?

  Geriausia gerti tablets kasdien tuo pačiu laiku. Jei pamiršote išgerti ir iki sekančios dozės pavartojimo liko daugiau nei 4 valandos, galite išgerti pamirštą tabletę. Likus mažiau nei 4 valandoms, sekančią tabletę išgerkite įprastu laiku.

  Įspėjimai

  Jei kartu vartojate kitų vaistų arba anksčiau sirgote inkstų ar kepenų ligomis, pasakykite apie tai gydytojui. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją jei vartojant vaisto, Jus dažnai pykina, praradote apetitą ar jaučiate nuovargį. Nedelsdami liaukitės vartoti vaisto, jei staiga pagelto akių baltymai ar oda, arba pašviesėjo išmatos ar patamsėjo šlapimas, taip pat ir tais atvejais, jei ėmė skaudėti gerklę ir pakilo temperatūra, ar atsirado ryškių odos pokyčių. Praneškite apie šiuos požymius savo gydytojui.

  Ką daryti, pavartojus per didelę vaisto dozę?

  Jei atsitiktinai pavartojote per didelę vaisto dozę, kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Dažniausi perdozavimo reiškiniai yra galvos skausmas, pykinimas, skrandžio skausmas ir svaigulys.

  4. Koks galimas šalutinis Terbisil KID tablečių poveikis ir ką daryti, jei jis atsiranda?

  Kaip ir visi vaistai, Terbisili 250 mg tabletės gali sukelti šalutinių poveikių. Dažniausiai atsiranda pilnumo pojūtis, pykinimas, nestiprus pilvo skausmas, viduriavimas, apetito stoka ir odes išbėrimas. Retai trumpam gali pakisti skonio jutimas. Labai retai gali skaudėti sąnarius ir raumenis, imti slinkti plaukai. Šie reiškiniai paprastai būna nestiprūs ir praeina, baigus vartoti vaisto. Labai retai gali atsirasti ryškių odos ir kraujodaros organų pakitimų. Organizmo padidėjusio jautrumo reakcijų gali sukelti bet kuris vaistas, tačiau atsiradus ryškiems odos pokyčiams ar kraujavimui odoje ( purpura) bei pabrinkimui, nedelsdami liaukitės vartoti vaisto ir kreipkitės į gydytoją.

   

  5. Kaip laikyti Terbisil 250mg tabletes ?

  Laikyti 15 - 30°C temperatūroje, gamintojo dėžutėje. Nevartoti vaisto pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant dėžutės. Laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!