• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Terbinafine Olainfarm Terbinafine Olainfarm Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Terbano ir nuo ko jos vartojamos

  Terbano 250 mg tablečių sudėtyje yra terbinafino - medžiagos, priklausančios vaistų, vadinamai priešgrybeliniais vaistais, kurie slopina grybelių augimą, grupei. Terbano 250 mg tabletės yra vartojamos šių terbinafinui jautrių grybelinių odos ir nagų infekcinių ligų gydymui: lygiosios odos grybelinės ligos (dermatomikozės), kirkšnių grybelinės ligos (dermatomikozės), pėdų grybelinės ligos (dermatomikozės), grybelinės nagų infekcinės ligos (onichomikozės).

  2. Kas žinotina prieš vartojant Terbano

  Prieš pradėdami vartoti Terbano 250 mg tabletes, perskaitykite šią informaciją.

  Terbano vartoti draudžiama:

  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) terbinafinui arba bet kuriai pagalbinei Terbano tablečių medžiagai jei yra sunkus kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Prieš pradėdami vartoti šiuos vaistus, pasitarkite su gydytoju, jei: -sergate kepenų ar inkstų ligomis; -sergate psoriaze; - yra imunodeficitas; - geriamosios Terbano tabletės neveiksmingos įvairiaspalvei dedervinei (Pityriasis versicolor) ir balkšvagrybių sukeltai odos infekcinei ligai, gydyti.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant geriamuosius kontraceptikus ir vaistus, įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate ar neseniai vartojote: - triciklių antidepresantų (klomipramino ar amitriplitino); -antidepresantų, vadinamų selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (SSRI), pvz, paroksetino; - tam tikrų vaistų, vadinamų monoaminooksidazės inhibitoriais, pvz., selegilino, vartojamo Parkinsono ligos gydymui; - beta blokatorių, pvz., metroprololio ar karvedilolio; -meksiletino, flekainido ir propafenono, kurie vartojami sutrikusio širdies ritmo (aritmijų) gydymui; - antibakterinių vaistų,pvz., rifampicino; - priešopinių vaistų pvz, cimetidino; - geriamųjų kontraceptikų, nes moterims gali pasireikšti mėnesinių ciklo sutrikimai arba kraujavimas tarp mėnesinių; - kitų vaistų, metabolizuojamų citochromo P450: ciklosporino, terfenadino, triazolamo ir tolbutamido.

  Terbano vartojimas su maistu ir gėrimais Tabletes galima gerti ir valgant, ir nevalgant.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

  Nėštumo metu vartokite Terbano, tik pasitarę su gydytoju. Prieš vartojant Terbano, įspėkite gydytoją jei esate nėščia ar planuojate pastoti gydymo laikotarpiu. Terbinafino patenka į motinos pieną. Todėl gydantis Terbano nežindykite.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus terbinafinas neveikia arba veikia nereikšmingai. Tačiau retais atvejais terbinafinas gali sukelti svaigulį

  3. Kaip vartoti Terbano

  Terbano visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartokite tokią Terbano dozę, kokią nurodė gydytojas. Ji/jis nuspręs, kokia dozė Jums reikalinga.

  Vaikai Vaikams Terbano vartoti nerekomenduojama..

  Suaugę Įprasta dozė yra 1 tabletė (250 mg) parai.

  Kaip vartoti Terbano Prarykite visą tabletę su nedideliu kiekiu vandens. Nekramtykite tabletės. Tablečių galima vartoti nepriklausomai nuo maisto.

  Terbano vartojimo trukmė Terbano 250 mg Tabletės vartojimo trukmę Jums nustatys gydytojas.

  Odos infekcinės ligos Rekomenduojama gydymo trukmė - pėdų grybelinė liga - tarpupirščių, padų ar mokasinų tipo (Tinea pedis): nuo 2 iki 4 savaičių. Rekomenduojama gydymo trukmė iki 6 savaičių - lygiosios odos grybelinė liga (Tinea corporis): nuo 2 iki 4 savaičių. - kirkšnų grybelinė liga (Tinea cruris): nuo 2 iki 4 savaičių.

  Nagų grybelinė liga (onichomikozė) Daugeliui ligonių veiksmingas gydymas trunka nuo 6 iki 12 savaičių. Rankų nagų grybelinė liga Daugeliu atvejų rankų nagų grybelinės ligos gydymui pakanka šešių savaičių. Kojų nagų grybelinė liga Daugeliu atvejų kojų nagų grybelinės ligos gydymui pakanka dvylikos savaičių. Pacientams, kurių nagai auga lėtai, gali būti reikalingas ilgesnė gydymo trukmė.

  Po grybelių, sukėlusių infekcinę ligą, išnaikinimo, infekcinės ligos simptomai gali pilnai neišnykti kelias savaites (odoje) ar mėnesius (naguose).

  Vartojimas pacientams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu Šiems pacientams vaisto vartoti nerekomenduojama.

  Vartojimas pacientams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, vaisto dozę reikia mažinti per pusę, pvz., pusė (125 mg) tabletės vieną kartą per dieną.

  Nepasitarus su gydytoju, keisti dozės ar nutraukti gydymo negalima.

  Pavartojus per didelę Terbano dozę Atsitiktinai pavartojus per didelę vaisto dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Pagrindiniai ūminio apsinuodijimo simptomai yra pykinimas, skrandžio skausmas, svaigulys ir galvos skausmas. Pasireiškus kuriam nors iš šių simptomų ar kitam neįprastam šalutiniam poveikiui, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Terbano Jei pamiršote išgerti dozę, ją suvartokite, kai tik atsiminsite. Vietoj pamirštosios tabletės dvigubos dozės gerti negalima.

  Nustojus vartoti Terbano Nenutraukite gydymo, nepasitarę su gydytoju. Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Terbano, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Dažniausiai pasitaikantis šalutinis poveikis (gali pasitaikyti daugiau negu vienu atveju iš 100 pacientų) yra susijęs su virškinamojo trakto sutrikimais: pilnumo pojūčiu, apetito stoka, virškinino sutrikimu pykinimu, nestipriu pilvo skausmu ir viduriavimu. Galima odos reakcija: bėrimas arba dilgėlinė, taip pat gali atsirasti sąnarių arba raumenų skausmas. Gali pasireikšti galvos skausmas. Retai ( daugiau negu vienu atveju iš 1 000, bet mažiau negu vienu atveju iš 100 pacientų) gali sutrikti skonio pojūtis, įskaitant skonio pojūčio praradimą, kuris paprastai praeina per kelias savaites, nutraukus Terbano vartojimą. Labai retai buvo nustatytas maisto vartojimo sumažėjimas, sukeliantis žymų svorio sumažėjimą. Retai (daugiau negu vienu atveju iš 10 000, bet mažiau negu vienu atveju iš 1 000 pacientų) gali pasireikšti šie šalutiniai poveikiai: jautrumas šviesai, tariamasis jutimas (tirpimas, dilgčiojimas), sumažėjęs jautrumas, svaigulys, kepenų funkcijos sutrikimas. Labai retais (mažiau negu vienu atveju iš 10 000 pacientų) gali pasireikšti šie šalutiniai poveikiai: sunkus kepenų veiklos sutrikimas, sunkios odos reakcijos (pvz., Stevens- Johnson sindromas, toksinė epiderminė nekrolizė), psoriazės paūmėjimas, tam tikrų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (neutropenija, agranuliocitozė, trombocitopenija), plaukų slinkimas, depresija, nerimas, galvos svaigimas, nuovargis, sunkios padidinto jautrumo reakcijos (anafilaktoidinė reakcija, įskaitant angioedemą), odos ir sisteminės raudonosios vilkligės atsiradimas ir paūmėjimas.

  Terbano gali sumažinti baltųjų kraujo kūnelių skaičių, dėl to gali sumažėti Jūsų atsparumas infekcijai. Jei Jūs pasireiškia tokie infekcinės ligos simptomai, kaip karščiavimas ir sunkus bendrosios būklės pablogėjimas arba karščiavimas ir lokalios infekcijos simptomai, pvz., gerklės/ryklės/burnos ar šlapimtakių būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kraujo tyrimas padės nustatyti ar nėra baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus sumažėjimo (agranuliocitozės). Svarbu informuoti gydytoją apie Jūsų vartojamus vaistus.

  Labai svarbu nedelsiant pranešti gydytojui:

  jei pasireiškia plintantis odos bėrimas. Nedelsiant nutraukite gydymą ir informuokite gydytoją. jei pastebėjote, kad Jūsų oda arba akių baltymai pagelto, šlapimas patamsėjo arba išmatos pašviesėjo. Nedelsiant nutraukite gydymą ir informuokite gydytoją. jei Jums prasideda gerklės uždegimas, lydimas karščiavimo ir šaltkrėčio, kraujavimo ar dėmių atsiradimo, sunkaus odos pažeidimo, o taip pat nuovargis, svaigimas, depresija, nerimas ar galvos svaigimas. jei gydymo Terbano metu atsiranda tokie simptomai, kaip nepaaiškinamas, nuolatinis pykinimas, skrandžio veiklos sutrikimas, apetito stoka, neįprastas nuovargis ar silpnumas . jei pasireiškė angioedemos simptomai, įskaitant veido, liežuvio ar ryklės patinimą, apsunkintą rijimą arba dilgėlinė ir dusulys, nedelsiant nutraukite gydymą ir praneškite gydytojui.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kaip laikyti Terbano

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant pakuotės po “Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Tas padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Terbano sudėtyje yra Veiklioji medžiaga yra terbinafinas. Vienoje tabletėje yra 250 mg terbinafino (hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra karboksimetilkrakmolo A natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė (E460), hipromeliozė (E464), bevandenis koloidinis silicio dioksidas ir magnio stearatas (E572).

  Kaip atrodo Terbano ir jų pakuotės turinys Terbano 250 mg tabletės yra baltos pailgos tabletės su vagele, tiekiamos pakuotėse po 14 arba 28 tabletes.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!