• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Terbinafin-ratiopharm Terbinafin-ratiopharm Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TERBINAFIN-RATIOPHARM IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Terbinafin-ratiopharm priklauso priešgrybelinių vaistinių preparatų grupei. Terbinafin-ratiopharm yra naudojamas gydyti grybelių ir mieliagrybių sukeltas odos infekcijas.

  Terbinafin-ratiopharm yra aktyvus prieš tam tikrus odos mieliagrybius ir grybelius, iš kurių žinomiausias pėdos grybelis (atleto pėda). Taip pat žr. 3 skyrių " Kaip vartoti Terbinafin-ratiopharm“ dėl išsamesnės informacijos apie kitas grybelines infekcijas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TERBINAFIN-RATIOPHARM

  Terbinafin-ratiopharm vartoti negalima:

  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) terbinafinui arba bet kuriai pagalbinei Terbinafin-ratiopharm medžiagai. (Žr. „Pagalbinės medžiagos“). Jūs galite atpažinti padidėjusį jautrumą, jei ant odos atsiranda raudonų dėmių ir patinimų arba niežti.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Terbinafin-ratiopharm 10 mg/g kremą vartoti tik išoriškai. Vengti sąlyčio su akimis. vaikams iki 12 metų amžiaus.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nėra įrodymų, kad Terbinafin-ratiopharm turi poveikį kitiems preparatams.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia arba planuojate pastoti, neturėtumėte vartoti Terbinafin-ratiopharm. Jei pastojate vaisto vartojimo metu, pasakykite gydytojui. Kadangi terbinafinas patenka į motinos pieną, Terbinafin-ratiopharm neturėtumėte vartoti, jei žindote.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus netirtas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Terbinafin-ratiopharm medžiagas

  Terbinafin-ratiopharm sudėtyje yra cetilo alkoholio ir stearilo alkoholio, kurie gali sukelti vietines odos reakcijas (pvz. kontaktinį dermatitą).

  3. KAIP VARTOTI TERBINAFIN-RATIOPHARM

  Terbinafin-ratiopharm visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartoti ant odos Tūbelės anga yra užsandarinta aliuminiu. Jūs galite praplėšti užsandarinimą apvertę tūbelės dangtelį ir jį paspaudę. Prieš tepant kremą oda turi būti gerai nuplauta ir nusausinta.

  Užtepkite ploną kremo sluoksnį ant vietos, pažeistos uždegimo, ir ant aplinkinės odos. Švelniai įtrinkite kremą. Jei uždegimas yra odos raukšlėje (po krūtimis, tarpupirščiuose, kirkšnyje ar sėdmenų raukšlėje) oda gali būti uždengiama su steriliu marlės gabalėliu, ypatingai naktį. Po ištepimo nusiplaukite rankas, išskyrus tuomet, kai būtent rankos turi būti gydomos.

  Suaugę ir paaugliai (>12 metų amžiaus)

  Gydymo trukmė ir dažnis Atleto pėda (pėdų grybelis): vieną kartą per parą savaitę laiko. Simptomai susiję su atleto pėda yra niežėjimas, paraudimas ir lupimasis tarpupirščiuose ir ant pado. Taip pat gali atsirasti įtrūkimų (ypatingai tarpupirščiuose) ir šlapiuojančių pūslyčių. Atleto pėdos atveju dažnai būna nemalonus kvapas.

  Trichofilija (liemens grybelis) vieną kartą per parą savaitę laiko Trichofilijos simptomai yra lėtai didėjančios, niežtinčios, paraudusios ir besilupančios žiedo formos dėmės, kurios gali būti išsidėsčiusios visame kūne.

  Odos grybelis (odos kandidozė): vieną kartą per parą 1-2 savaites. Candida yra tam tikros rūšies mieliagrybis, kuris gali sukelti odos infekciją tam tikromis aplinkybėmis. Dažnai odos pažeidimai atsiranda šiltose, drėgnose srityse, tokiose kaip kirkšnis ar po krūtimis. Simptomai yra niežėjimas, paraudimas ir lupimasis.

  Įvairiaspalvė dedervinė: 1-2 kartus per parą 2 savaites. Mieliagrybis sukeliantis įvairiaspalvę dedervinę yra Malassezia furfur. Infekcija, sukelta šio mieliagrybio, dažniausiai atsiranda ant pečių ir viršutinėje kūno dalyje bei viršutinėse rankų dalyse. Simptomai yra silpnai niežtinčios ir silpnai besilupančios dėmės. Žmonėms, kurie yra šiek tiek įdegę saulėje, dėmės dažnai yra šviesesnės nei aplinkinė oda ir žmonėms, kurie yra tik nedaug paveikti saulės ar visai neįdegę, dėmės dažniausiai yra šviesiai rudos.

  Simptomų pagerėjimas dažniausiai pasireiškia per kelias paras. Nereguliarus vartojimas ar ankstyvas kremo vartojimo nutraukimas padidina simptomų pasikartojimo galimybę. Jei nebuvo stebima pagerėjimo per 1-2 savaites, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Vyresnio amžiaus pacientai:

  Nėra jokių įrodymų, kad vyresnio amžiaus pacientams reiktų skirtingos dozės ar jiems pasireikštų kitokie šalutiniai poveikiai nei jaunesniems pacientams.

  Vaikai: Terbinafin-ratiopharm vartojimo ant odos patirtis vaikams iki 12 metų amžiaus ribota ir dėl to vartojimas šioje amžiaus grupėje nerekomenduojamas.

  Pavartojus per didelę Terbinafin-ratiopharm dozę

  Jei per daug pavartojote Terbinafin-ratiopharm, tai nesukels jokios žalos, tačiau kreipkitės į gydytoją ar vaistininką, jei esate neužtikrintas. Jei kas nors, pvz. vaikas, atsitiktinai praryja Terbinafin-ratiopharm, gali atsirasti nepageidaujami poveikiai, panašūs į stebimus perdozavus tabletes, kurių sudėtyje yra terbinafino (pvz. galvos skausmas, pykinimas, pilvo skausmas ir galvos svaigimas). Šiuo atveju kreipkitės į savo gydytoją ar Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą Vilniuje (telefonas (8 ~ 5) 236 2052).

  Įvykus sąlyčiui su akimis, gerai išplaukite jas su tekančiu vandeniu.

  Pamiršus pavartoti Terbinafin-ratiopharm

  Tęskite gydymą, papildomos dozės tepti nereikia.

  Nustojus vartoti Terbinafin-ratiopharm

  Jei staiga nutrauksite Terbinafin-ratiopharm vartojimą, simptomai gali vėl pasireikšti. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Terbinafin-ratiopharm, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Imuninės sistemos sutrikimai Reti: Alerginės reakcijos, tokios kaip niežulys, bėrimas, pūslinis dermatitas ir dilgėlinė.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Tepimo vietoje gali būti paraudimas, bėrimas ir niežėjimo ar dilgčiojimo pojūtis. Tačiau tai retai kada sąlygoja gydymo nutraukimą. Labai svarbu atskirti nepavojingus simptomus nuo alerginių reakcijų, dėl kurių gali reikėti nutraukti gydymą.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI TERBINAFIN-RATIOPHARM

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Terbinafin-ratiopharm vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti gamintojo pakuotėje. Negalima užšaldyti. Tūbelę laikyti sandariai uždarytą.

  Terbinafin-ratiopharm galite vartoti 3 mėnesius po pirmo tūbelės atidarymo.

  6. KITA INFORMACIJA

  Terbinafin-ratiopharm sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra terbinafino hidrochloridas. Pagalbinės medžiagos yra natrio hidroksidas (E524), benzilo alkoholis, sorbitano stearatas (E491), cetilo palmitatas, cetilo alkoholis, cetostearilo alkoholis, polisorbatas 60 (E435), izopropilo miristatas, išgrynintas vanduo.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!