• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Terbinafin Actavis Terbinafin Actavis Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Terbinafin Actavis IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Terbinafin Actavis tabletėse yra vaisto nuo grybelių terbinafino. Jis naikina grybelius, suardydamas jų membraną.

  Terbinafin Actavis gydoma grybelių sukelta rankų ar kojų nagų, padų (atleto pėda), kirkšnių bei išplitusi odos liga.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Terbinafin Actavis

  Terbinafin Actavis vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) terbinafinui arba bet kuriai pagalbinei Terbinafin Actavis tablečių medžiagai (žr. 6 skyrių); - jeigu yra sunkus kepenų arba inkstų veiklos sutrikimas; Nėščioms moterims Terbinafin Actavis vartoti negalima, išskyrus aiškiai būtinus atvejus (žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

  Specialių atsargumo priemonių reikia Prieš pradėdami vartoti Terbinafin Actavis, kreipkitės į gydytoją: jeigu sutrikusi kepenų veikla (gali reikėti vartoti kitokią dozę); - jeigu sergate žvyneline, t. y. pleiskanojančia odos liga (terbinafinas gali ją pasunkinti).

  Vaisto vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją: - jeigu atsiranda tokių kepenų veiklos sutrikimo požymių: išbėrimas, pykinimas, apetito stoka, nuovargis, vėmimas, skrandžio skausmas, odos ar akių pageltimas, šlapimo patamsėjimas ar išmatų pašviesėjimas; - jeigu staigiai prasideda didelis karščiavimas arba atsiranda gerklės skausmingumas.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu, kadangi Terbinafin Actavis gali sąveikauti su kitais medikamentais, todėl gali stiprėti arba silpnėti vieno arba kito preparato poveikis.

  Jeigu vartojate kurio nors iš toliau išvardytų vaistų, gydytojas gali keisti jo arba Terbinafin Actavis dozę.  rifampicino (medikamento nuo tuberkuliozės);  cimetidino (preparato nuo skrandžio opos);  triciklių antidepresantų, selektyvių serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorių arba monoaminooksidazės inhibitorių (preparatų nuo Parkinsono ligos);  beta adrenoblokatorių (vaistų nuo didelio kraujospūdžio ligos bei kai kurių širdies veiklos sutrikimų).

  Jeigu gydymo Terbinafin Actavis metu vartosite geriamųjų kontraceptikų, gali prasidėti protarpinis kraujavimas, mėnesinės gali tapti nereguliarios.

  Terbinafin Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas Terbinafin Actavis poveikiui įtakos nedaro. Medikamento nebūtina gerti valgio metu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims Terbinafin Actavis galima vartoti tik gydytojo leidimu. Terbinafino patenka į motinos pieną, todėl kūdikį krūtimi maitinančioms moterims šio medikamento vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Terbinafino poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus yra labai silpnas arba visai nepasireiškia.

  3. KAIP VARTOTI Terbinafin Actavis

  Terbinafin Actavis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką Įprasta dozė suaugusems žmonėms, įskaitant senyvus, yra 250 mg terbinafino (1 Terbinafin Actavis 250 mg tabletė) kartą per parą.

  Gydymo trukmė Gydymo trukmė priklauso nuo ligos vietos ir sunkumo:

   Grybelinė kirkšnių ar išplitusi odos liga: 2 – 4 savaitės.  Grybelinė padų (atleto pėda), pėdos bei kojų tarpupirščių liga: iki 6 savaičių.. Grybelinė rankų nagų liga: 6 savaitės.  Įprastinė grybelinės kojų nagų ligos gydymo trukmė yra 12 savaičių, tačiau kai kuriais atvejais gali tekti gydyti net iki 6 mėnesių.

  Terbinafin Actavis gydoma grybelių sukelta rankų ir kojų nagų, padų (atleto pėda), kirkšnių bei išplitusi odos liga.

  Vaikai ir jaunesni nei 18 metų paaugliai Apie vaikų ir jaunesnių negu 18 metų paauglių gydymo šiuo vaistiniu preparatu informacijos nėra. Vaikams Terbinafin Actavis galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Pacientams, kurių kepenų arba inkstų funkcija sutrikusi Tokiems ligoniams gali reikėti vartoti mažesnę dozę. Kokią dozę gerti, pasakys gydytojas.

  Pavartojus per didelę Terbinafin Actavis dozę Jeigu iš karto išgersite didesnę negu reikia Terbinafin Actavis dozę, nedelsdami susisiekite su gydytoju arba vykite į ligoninę. Perdozavimo simptomai yra galvos skausmas, pykinimas, viršutinės skrandžio dalies skausmas ir galvos svaigimas.

  Pamiršus pavartoti Terbinafin Actavis Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, praleiskite pamirštąją dozę, o sekančią dozę gerkite įprastiniu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Terbinafin Actavis Gydymo Terbinafin Actavis trukmę nurodys gydytojas. Nebaigę gydymo kurso, Terbinafin Actavis vartojimo nenutraukite, kadangi infekcinė liga gal nevisiškai išgyti. Kol visi simptomai išnyks, gali praeiti kelios savaitės po gydymo.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Terbinafin Actavis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Galimas šalutinis poveikis nurodytas toliau.

  Dažnas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10, tačiau daugiau negu 1 iš 100) poveikis Galvos skausmas, pilnumo pojūtis, apetito stoka, nevirškinimas, pykinimas, silpnas skrandžio skausmas, viduriavimas, silpna odos reakcija, pvz., šbėrimas, dilgėlinė. Jeigu viduriavimas nepraeina kelias dienas iš eilės, būtina kreiptis į gydytoją, kadangi gali reikėti keisti gydymą.

  Nedažnas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 100, tačiau daugiau negu 1 iš 1 000) poveikis Skonio pojūčio sutrikimas, įskaitant skonio praradimą.Vaisto vartojimą nutraukus, šis poveikis paprastai išnyksta.

  Retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 1 000, tačiau daugiau negu 1 iš 10 000) poveikis Kepenų veiklos sutrikimas, sunki odos reakcija, pvz., sunki alerginė reakcija, pasireiškianti karščiavimu, sąnarių ir (arba) akių uždegimu (Stivenso ir Džonsono sindromas) arba pūslių odoje atsiradimu ir odos lupimuisi (toksinė epidermolizė). Odos reakcijos metu gali skaudėti sąnarius bei raumenis. Jeigu Terbinafin Actavis vartojimo metu staigiai atsirastų odos reakcija, vaisto vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Į jį būtina nedelsiant kreiptis ir tuo atveju, jeigu atsiranda angioneurozinės edemos simptomų, pvz.:  veido, liežuvio ar ryklės sutinimas;  rijimo pasunkėjimas;  dilgėlinė ir kvėpavimo pasunkėjimas.

  Labai retas (pasireiškia mažiau negu 1 pacientui iš 10 000) poveikis Sunkus kepenų veiklos nepakankamumas, pasireiškiantis pvz., tokiais simptomais: apetito stoka, pykinimu, vėmimu, nuovargiu, skrandžio skausmu, gelta (odos ir akių baltymo pageltimas), pastebimu šlapimo patamsėjimu ar išmatų pašviesėjimu. Alerginė reakcija, pasireiškianti veido, liežuvio ar ryklės sutinimu, rijimo ir kvėpavimo pasunkėjimu. Jeigu toks poveikis pasireikštų, vaisto vartojimą nutraukite ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kraujo ląstelių kiekio pokytis, sunki imuninė liga, pažeidžanti odą (sisteminė raudonoji vilkligė), sunkūs psichikos sutrikimai, pvz., depresija, nerimas, psoriazės (žvynelinė odos liga) pasunkėjimas, plaukų slinkimas, kūno svorio mažėjimas dėl mažesnio maisto kiekio suvartojimo. Terbinafin Actavis gali mažinti baltųjų kraujo kūnelių kiekį ir dėl to atsparumą infekcijai. Atsiradus infekcijos simptomų, pvz., karščiavimui, susijusiam su dideliu savijautos pablogėjimu, arba karščiavimui, susijusiam su lokalios infekcijos simptomais, pvz., gerklės, ryklės ar burnos skausmingumu arba šlapimo organų veiklos sutrikimu, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju gydytojas lieps padaryti kraujo tyrimus, kad galėtų nustatyti, ar nesumažėjo baltųjų kraujo kūnelių kiekis (agranulocitozė). Apie šio vaisto vartojimą reikia informuoti gydytoją.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAKYTI Terbinafin Actavis

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant kartoninės dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Terbinafin Actavis vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Šiam vaistniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Terbinafin Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga yra terbinafinas (terbinafino hidrochlorido pavidalu). Vienoje tabletėje yra 250 mg terbinafino (terbinafino hidrochlorido pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, hipromeliozė ir magnio stearatas.

  Terbinafin Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje Terbinafin Actavis tabletės yra baltos, apvalios, plokščios, su vagele abiejose pusėse. Vienoje tablečių pusėje virš vagelės yra įspausta „T“, po vagele  „1“.

  Terbinafin Actavis pakuotė Dėžutė, kurioje yra 7, 8, 10, 14, 28, 30, 42, 50, 56, 98 arba 112 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Tablečių talpyklė, kurioje yra 50 arba 100 tablečių.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!