• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Tavegyl Tavegyl Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TAVEGYL IR KAM JIS VARTOJAMAS Tavegyl priklauso antihistamininių vaistų grupei, kuri vartojama alergijos simptomams lengvinti. Tavegyl injekcinis tirpalas, kaip papildoma gydymo priemonė, tinka anafilaksinio ar panašus į jį šoko bei angioneurozinės edemos gydymui. Be to, šis vaistas tinka alerginės ar panašios į ją reakcijos, pvz., rentgeno kontrasto sukeltos reakcijos, profilaktikai ar gydymui.

  Tavegyl yra vartojamas: - kaip papildoma gydymo priemonė, anafilaksinio ar panašus į jį šoko bei angioneurozinės edemos gydymui; - kitų alerginių ar panašių į jas reakcijų, pvz., rentgeno kontrasto sukeltos reakcijos, profilaktikai ar gydymui.

  Šio medikamento galima įsigyti tik pateikus receptą.

  2. KaS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Tavegyl

  Tavegyl (klemastinas) neutralizuoja histamino, kuris yra medžiaga, atsipalaiduojanti organizme alerginės reakcijos metu, veikimą.

  Prieš pradedant vartoti vaisto, toliau išvardytais klausimais reikėtų pasitarti su gydytoju.

  Tavegyl vartoti negalima: jeigu yra padidėjęs jautrumas bet kuriai aukščiau minėtai medžiagai. jeigu Jūs sergate porfirija. jeigu pacientas jaunesnis negu 1 metų.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Reikia pasakyti gydytojui, jeigu pacientas: serga glaukoma, sunkiu skrandžio sutrikimu, prostatos ar šlapimo pūslės negalavimu; yra alergiškas kai kuriems vaistams; serga kitokia liga ir/arba vartoja kitokių vaistų, įskaitant įsigytus be recepto kaip ir kitokie antihistamininiai vaistai, Tavegyl gali stiprinti alkoholio poveikį. Medikamento į veną injekuoti reikia lėtai, t. y. per 2 – 3 minutes. Būtina labai saugoti, kad vaisto nepatektų į arteriją.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei pacientas gydomas trankviliantais ar kitokiais vaistais, sukeliančiais raminamąjį poveikį, prieš vartojant Tavegyl, reikia pasiklausti gydytojo. Kaip ir kitokie antihistamininiai vaistai, Tavegyl gali stiprinti alkoholio poveikį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei moteris nėščia, įtaria, jog pastojo, ketina pastoti arba žindo, prieš vartojant Tavegyl, būtina pasakyti gydytojui. Jis, remdamasis išankstine medicinine informacija, nuspręs, ar Tavegyl vartoti saugu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kaip ir daugelis kitokių antihistamininių preparatų, Tavegyl kai kuriems pacientams gali mažinti budrumą, todėl vairuojant ar valdant mechanizmus vaisto reikia vartoti atsargiai.

  3. KAIP VARTOTI TAVEGYL

  Tavegyl injekcinį tirpalą pacientui injekuoti paskirs ir nuspręs, kokios dozės reikia, gydytojas. Vienoje 2 ml ampulėje yra 2 mg klemastino (1 mg/ml). Rekomenduojama dozė yra:

  Suaugusieji Paprastai vienkartinė dozė yra viena 2 ml ampulė, t. y. 2 mg. Ji suleidžiama į raumenis ar veną iš ryto ir vakare. Kad neprasidėtų anafilaksinė ar histamino sukelta reakcija, prieš pat galimą jos pasireiškimą vieną 2 ml ampulę reikia lėtai sušvirkšti į veną. Ampulėje esantį tirpalą galima skiesti izotoniniu natrio chlorido arba 5  gliukozės tirpalu santykiu 1: 5. Vaikai Paros dozė yra 0,025 mg/kg. Ją reikia suleisti į raumenis per du kartus.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Tavegyl injekcinis tirpalas, kaip ir visi vaistai, gali sukelti ne tik pageidaujamą, bet ir šalutinį poveikį. Vartojant Tavegyl gali atsirasti nuovargis, retkarčiais džiūti burna, skaudėti ir svaigti galva, sutrikti virškinimas, labai retai galima tachikardija.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI TAVEGYL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės ir ampulės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tavegyl vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

  6. KITA INFORMACIJA

  Tavegyl sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra klemastinas. Vienoje ampulėje (2 ml) yra 2 mg klemastino (1 mg/ml). Pagalbinės medžiagos yra sorbitolis, etanolis, propilenglikolis, natrio citratas ir injekcinis vanduo.

  Tavegyl išvaizda ir kiekis pakuotėje Tavegyl tirpalas yra skaidrus, bespalvis arba šiek tiek gelsvas, arba žalsvai gelsvas. Tavegyl injekcinis tirpalas tiekiamas pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra penkios 2 ml ampulės. Šio medikamento galima įsigyti tik pateikus receptą.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!