• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Tarnasol plus Tarnasol plus Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TARNASOL PLUS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Losartano kalio druska priklauso vaistų grupei, vadinamai angiotenzino II receptorių blokatoriais. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri jungiasi prie receptorių esančių kraujagyslėse ir sukelia jų susitraukimą, todėl padidėja kraujospūdis. Losartanas neleidžia angiotenzinui II prisijungti prie šių receptorių, sukeldamas kraujagyslių atsipalaidavimą, kuris savo ruožtu sumažina kraujospūdį. Hidrochlorotiazidas priklauso vaistų grupei, vadinamai diuretikais.

  [Tarnasol plus 50/12,5 mg]: Tarnasol plus naudojamas aukštam kraujospūdžiui gydyti. Tarnasol plus yra tinkamas pasirinkimas tiems žmonėms, kurie kitaip turėtų būti gydomi losartano kalio druska ir hidrochlorotiazidu, skiriamais atskiromis tabletėmis.

  [Tarnasol plus 100/25 mg]: Tarnasol plus naudojamas aukštam kraujospūdžiui gydyti pacientams, kuriems negautas pakankamas atsakas į gydymą Tarnasol plus 50/12,5 mg.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TARNASOL PLUS

  Tarnasol plus vartoti negalima

  • Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) losartanui, hidrochlorotiazidui arba bet kuriai pagalbinei šio preparato medžiagai • Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) sulfonamidų kilmės medžiagoms (pvz., kitiems tiazidams, kai kuriems antibakteriniams vaistams, kaip kotrimoksazolis, jei abejojate, kreipkitės į gydytoją) • Jeigu manote, kad galite būti nėščia arba planuojate pastoti (taip pat žr. „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“ žemiau) • Jeigu žindote • Jeigu Jums yra sunkiai sutrikusi kepenų funkcija • Jeigu Jums yra sunkiai sutrikusi inkstų funkcija arba Jūsų inkstai visai neišskiria šlapimo.

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Tarnasol plus paprastai nerekomenduojamas šiais atvejais: • Jeigu Jūs sergate pirminiu hiperaldosteronizmu (Kono sindromas), antinksčių augliu, susijusiu su raumenų silpnumu, padidėjusiu troškuliu ir dažnu šlapinimusi • Jeigu turite kepenų ar inkstų problemų ar esate dializuojami (taip pat žr. skyrių „Tarnasol plus vartoti negalima“, esantį aukščiau) • Jeigu taip pat vartojate ličio preparatus dėl psichikos sveikatos problemų (taip pat žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“, esantį žemiau).

  Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku:

  • Jeigu anksčiau patyrėte veido, lūpų, gerklės arba liežuvio tinimą. • Jeigu vartojate diuretikus (šlapimą varančius vaistus) • Jeigu laikotės druską ribojančios dietos • Jei patiriate ar esate patyrę stiprų vėmimą ir (arba) viduriavimą • Sergate širdies nepakankamumu • Jeigu Jūsų inkstų arterijos susiaurėjusios (inkstų arterijų stenozė) arba funkcionuoja tik vienas inkstas, arba neseniai Jums buvo persodintas inkstas. • Jeigu susiaurėjusios Jūsų arterijos (aterosklerozė), sergate krūtinės angina (krūtinės skausmas dėl prastos širdies funkcijos) • Jeigu sergate „aortos ar mitralinio vožtuvo stenoze“ (susiaurėję širdies vožtuvai) arba "hipertrofine kardiomiopatija“ (liga sukelianti širdies raumens sustorėjimą) • Jeigu sergate diabetu • Jeigu sergate ar esate sirgę podagra • Jeigu patiriate ar esate patyrę alerginę būklę, astmą ar būklę, sukeliančią sąnarių skausmą, odos bėrimus ar karščiavimą (sisteminė raudonoji vilkligė) • Jeigu Jums padidėjęs kalcio ar kalio kiekis arba laikotės kalį ribojančios dietos Jeigu Jums reikalingi ar naudojate nuskausminančius (net pas odontologą) arba prieš operaciją, arba bus atliekami prieskydinės liaukos funkcijos tyrimai, turite pranešti gydytojui arba medicinos personalui, kad vartojate Tarnasol plus.

  Praneškite gydytojui, jei esate sportininkas, kuriam atliekami dopingo tyrimai, kadangi Tarnasol plus sudėtyje yra aktyvi medžiaga, galinti sąlygoti teigiamus dopingo testo rezultatus.

  Losartano kalio druska ir hidrochlorotiazidas gali būti mažiau veiksmingi juodaodžiams.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Diuretikai, kaip hidrochlorotiazidas, esantis Tarnasol plus sudėtyje, gali sąveikauti su kitais vaistais. Be atidžios gydytojo priežiūros su Tarnasol plus negalima vartoti preparatų, kurių sudėtyje yra ličio. Ypatingų atsargumo priemonių (pvz., kraujo tyrimų) gali reikėti, jei vartojate kalio papildus, kalio turinčius druskos papildus arba kalį tausojančius preparatus, kitus diuretikus, kai kuriuos vidurius laisvinančius vaistus, vaistus podagrai gydyti, medicininius vitamino D papildus, širdies ritmą ar diabetą (geriami preparatai ar insulinas) reguliuojančius preparatus. Jūsų gydytojui taip pat svarbu žinoti, ar vartojate kitus kraujospūdį mažinančius vaistus, steroidus, vaistus vėžiui gydyti, nuskausminančius, vaistus, mažinančius cholesterolio kiekį arba vaistus nuo artrito. Kai kurie raminantys vaistai gali sustiprinti kraujospūdį mažinantį poveikį.

  Taip pat pasakykite savo gydytojui jei vartojate šiuos preparatus: NVNU (nesteroidinius vaistus nuo uždegimo), kaip indometaciną, vartojamą artrito ar tam tikrų skausmo rūšių gydymui barbitūratus, migdomuosius preparatus, kurie gali būti naudojami nemigos arba epilepsijos gydymui narkotikus, į morfiną panašius preparatus, naudojamus stipriam skausmui malšinti AKTH, naudojamą tiriant ar gerai veikia Jūsų antinksčiai vazopresinius aminus, kaip adrenaliną, vartojamą hipotenzijos (žemo kraujo spaudimo), šoko, širdies nepakankamumo, astmos ar alergijų gydymui ciklosporiną, vaistą vartojamą, norint išvengti transplantato atmetimo, gydant reumatoidinio artrito ar psoriazės (odos liga, kurios metu ant kai kurių kūno vietų atsiranda raudonų, žvynuotų dėmelių) gydymui tetracikliną, preparatą, vartojamą gydyti bakterinėms infekcijoms, įskaitant plaučių uždegimą ir kitas kvėpavimo takų infekcijas, spuogus, odos infekcijas, genitalijų ar šlapimo takų, ir infekciją, sukeliančią skrandžio opas (Helicobacter pylori) amantadiną, preparatą, vartojamą Parkinsono ligos ir būklių, panašių į Parkinsono ligą, gydymui. Jis taip pat naudojamas užkirsti kelią gripo A viruso sukeltoms kvėpavimo takų infekcijoms antidepresantus, vaistai, vartojami depresijos gydymui (nuotaikos sutrikimas, kuomet kasdieniam gyvenimui trukdo liūdesio, netekties, pykčio ar frustracijos jausmas).

  Tarnasol plus vartojimas su maistu ir gėrimais

  Kol vartojate šias tabletes, turėtumėte negerti alkoholinių gėrimų: alkoholis ir losartano kalio druska ir hidrochlorotiazidas gali sustiprinti vienas kito poveikį.

  Didesni dietinės druskos kiekiai gali susilpninti losartano kalio ir hidrochlorotiazido veikimą.

  Losartano kalio druską ir hidrochlorotiazidą galima vartoti su maistu ar be jo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas Tarnasol plus negalima vartoti nėštumo metu, kadangi jo vartojimas nėštumo metu gali pakenkti vaikui. Jei vartodama losartano kalio druską ir hidrochlorotiazidą pastojate, nedelsiant praneškite savo gydytojui. Planuojant nėštumą reikia iš anksto pakeisti gydymą į tinkamesnį.

  Žindymo laikotarpis Jeigu Jūs žindote arba planuojate tai daryti, turite arba nutraukti žindymą, arba nutraukti losartano kalio druskos ir hidrochlorotiazido vartojimą. Hidrochlorotiazidas gali slopinti pieno gamybą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Tačiau vairuojant ar valdant mechanizmus reikia prisiminti, kad vartojant antihipertenzinius preparatus, ypač gydymo pradžioje ar didinant dozę, kartais gali pasireikšti galvos svaigimas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Tarnasol plus medžiagas:

  Tarnasol plus sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas sakė, kad jums yra tam tikrų angliavandenių netoleravimas, prieš vartodami šį vaistą kreipkitės į jį.

  3. Kaip vartoti Tarnasol plus

  Tarnasol plus visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartojimas suaugusiems [Tarnasol plus 50/12,5 mg]:

  Aukštas kraujospūdis Įprasta dozė yra viena tabletė kartą per parą. Jei reikės, gydytojas gali padidinti dozę iki maksimalios – dviejų tablečių per parą.

  [Tarnasol plus 100/25 mg]:

  Aukštas kraujospūdis Įprasta dozė yra viena tabletė kartą per parą.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams iki 18 metų amžiaus Losartano kalio ir hidrochlorotiazido negalima skirti vaikams ir paaugliams. Pavartojus per didelę Tarnasol plus dozę Jeigu Jūs (arba kas nors kitas) vienu kartu nuryja daug tablečių arba, jei manote, kad vaikas galėjo nuryti kiek nors tablečių, kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, gydytoją arba apsinuodijimų centrą. Perdozavimas gali sukelti širdies problemų ar dehidraciją. Pasiimkite šį lapelį, likusias tabletes ir pakuotę eidami į ligoninę ar pas gydytoją, kad jie žinotų, kokios tabletės buvo suvartotos. Pamiršus pavartoti Tarnasol plus Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Kitą dozę gerkite įprastu laiku. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Tarnasol plus, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jei patiriate bet kokį žemiau pateiktą simptomą, nutraukite Tarnasol plus vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba nuvykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių:

  • Sunki alerginė reakcija (bėrimas, niežulys, veido, lūpų, burnos arba gerklės tinimas, kuris gali sukelti rijimo ar kvėpavimo sunkumą).

  Tai yra rimtas, bet retas pašalinis poveikis, kuris paveikia daugiau nei 1 iš 10000 pacientų, bet mažiau nei 1 iš 1000 pacientų. Jums gali reikėti skubios medicininės pagalbos ar hospitalizacijos.

  Buvo minėti šie šalutiniai poveikiai: Dažni (paveikiantys mažiau nei vieną iš 10, bet daugiau nei vieną iš 100 asmenų): Kosulys, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, nosies užgulimas, sinusitas, sinusų ligos Viduriavimas, pilvo skausmas, pykinimas, virškinimo sutrikimas Raumenų skausmas ar mėšlungis, kojų skausmas, nugaros skausmas Nemiga, galvos skausmas, galvos svaigimas Silpnumas, nuovargis, krūtinės skausmas Padidėjęs kalio kiekis (galintis sukelti širdies ritmo sutrikimą), sumažėjęs hemoglobino kiekis

  Nedažni (paveikiantys mažiau nei vieną iš 100, bet daugiau nei vieną iš 1000 asmenų): Anemija, raudonos ar rusvos odos dėmelės (kartais ypač ant pėdų, kojų, rankų ir sėdmenų, su sąnarių skausmais, rankų ir pėdų patinimu ir skrandžio skausmu), mėlynės, baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, krešėjimo problemos ir kraujosruvos Apetito netekimas, padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis arba podagra, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, nenormalūs elektrolitų kiekiai kraujyje Nerimas, nervingumas, panikos sutrikimas (pasikartojantys panikos priepuoliai), sumišimas, depresija, pakitę sapnai, miego sutrikimai, mieguistumas, atminties pablogėjimas Dilgsėjimas ir dūrimas arba panašūs jutimai, galūnių skausmas, drebulys, galvos svaigimas, migrena, alpimas Sutrikusi rega, deginimas ar perštėjimas akyse, rausvos akys, akies audinių uždegimas, pablogėjęs regėjimas, daiktų matymas geltonai Skambėjimas, zvimbimas, ūžimas arba traškėjimas ausyse Žemas kraujo spaudimas, kuris gali būti susijęs su kūno padėtimi (galvos svaigimas ar silpnumas atsistojus, krūtinės angina (krūtinės skausmas), sutrikęs širdies ritmas, cerebrovaskulinis priepuolis (praeinantis smegenų išemijos priepuolis), širdies priepuolis, padidėjusio širdies susitraukimų dažnio jutimas Kraujagyslių uždegimas, kuris dažnai susijęs su odos bėrimu ar mėlynėmis Gerklės skausmas, dusulys, bronchitas, plaučių uždegimas, skystis plaučiuose (sukeliantis sunkumą kvėpuoti), kraujavimas iš nosies, sloga, užgulimas Vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, skrandžio negalavimas, skrandžio spazmai, pykinimas, vėmimas, burnos sausumas, seilių liaukų uždegimas, dantų skausmas Gelta (akių ir odos pageltimas), kasos uždegimas Dilgėlinė, niežulys, odos uždegimas, bėrimas, odos paraudimas, jautrumas šviesai, Lyell sindromas (atrodanti, tarsi būtų nudegusi ir besilupanti oda), odos sausumas, paraudimas, prakaitavimas, plaukų kritimas Rankų, pečių, klubų, kelių ar kitų sąnarių skausmas, sąnarių patinimas, sustingimas, raumenų skausmas, silpnumas, mėšlungis Dažnas šlapinimasis įskaitant naktį, sutrikusi inkstų funkcija, įskaitant inkstų uždegimą, šlapimo takų infekcija, cukrus šlapime Sumažėjęs lytinis potraukis, impotencija Veido patinimas, karščiavimas

  Reti (mažiau nei 1 iš 10000, bet daugiau nei 1 iš 1000 gydytų pacientų): Hepatitas (kepenų uždegimas), pakitę kepenų funkcijos tyrimai

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

  5. Kaip laikyti Tarnasol plus

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tarnasol plus vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Tarnasol plus sudėtis Veikliosios medžiagos yra: losartano kalio druska ir hidrochlorotiazidas. Tarnasol plus 50/12,5 mg: Kiekvienoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos ir 12,5 mg hidrochlortiazido.

  [Tarnasol plus 100/25 mg]: Vienoje tabletėje yra 100 mg losartano kalio druskos ir 25 mg hidrochlorotiazido.

  Pagalbinės medžiagos yra: Tabletės šerdis: mikrokristalinė celiuliozė (E460a), laktozės monohidratas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas ir magnio stearatas (E572). Tabletės plėvelė: hidroksipropilceliuliozė hipromeliozė, titano dioksidas (E171) ir geltonasis geležies oksidas (E172).

  Tarnasol plus išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tarnasol plus 50/12,5 mg: Tarnasol plus 50/12,5 mg yra apvalios, plėvele dengtos tabletės.

  50/12,5 mg tabletės tiekiamos 28 ir 98 plėvele dengtų tablečių pakuotėmis.

  Tarnasol plus 100/25 mg: Tarnasol plus 100/25 mg yra apvalios, plėvele dengtos tabletės.

  50/100 mg tabletės tiekiamos 28 ir 98 plėvele dengtų tablečių pakuotėmis.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!