• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Tarnasol Tarnasol Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. Kas yra Tarnasol ir nuo ko jIs vartojamAs

  Tarnasol priklauso vaistų, mažinančių kraujospūdį, grupei.

  Gydytojas Jums skyrė TARNASOL tabletes, nes Jums yra vienas ar keli iš žemiau išvardintų sutrikimų: Širdies nepakankamumas, t. y. širdies funkcijos susilpnėjimas (siekiant sustiprinti Jūsų širdies veiklą). Didelio kraujospūdžio liga. Širdies skilvelio, kuris pagrindinai varinėja kraują kūnu, hipertrofija (siekiant sumažinti insulto riziką). 2-jo tipo diabetas ir šlapime yra baltymo (siekiant apsaugoti Jūsų inkstus).

  2. Kas žinotina prieš vartojant Tarnasol

  Tarnasol plėvele dengtų tablečių vartoti negalima: jeigu įtariama, kad gali būti alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai ar bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai; jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia. Jei pastosite vartodama Tarnasol tablečių, nedelsdama kreipkitės į gydytoją; jeigu žindote kūdikį.

  Losartano nerekomenduojama duoti vaikams ir paaugliams. Jei dėl TARNASOL vartojimo kyla abejionių, kreipkitės į gydantį gydytoją.

  Specialių atsargumo priemonių reika Informuokite savo gydytoją, jei turite ar turėjote kokių nors problemų su sveikata.

  Ypač svarbu pasakyti gydytojui:

  jei sergate inkstų ar kepenų ligoma; jei sergate alergija, ypač jei buvote patyrę angioneurozinę edemą (alerginę reakciją, pasireiškiančią veido, lūpų, kaklo ir/ ar liežuvio sutinimu); jei netekote daug vandens (pvz. jei neseniai labai gausiai vėmėte ir/ar viduriavote); jei turite sutrikimą, vadinamą aortos stenoze arba obstrukcija (širdies aortos vožtuvo susiaurėjimas arba obstrukcija, neleidžiantys jam reikiamai atsidaryti, todėl blokuojamas kraujo ištekėjimas iš kairiojo skilvelio į aortą); jei padidėjęs kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija) arba jei laikotės dietos, kurioje mažai kalio; jei vartojate diuretikus arba AKF inhibitorius nuo širdies nepakankamumo. jeigu mažas kraujospūdis.

  Jums reikės reguliariai atlikinėti kraujo tyrimus, kad būtų galima nustatyti kreatinino koncentraciją kraujyje.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate kuriuos nors iš žemiau išvardintų vaistų: - Kalio papildus, šlapimą varančius, sulaikančius kalį preparatus arba druskos pakaitalus, turinčius kalio. - Rifampiciną (vaistą nuo tuberkuliozės (TB). - Flukanozolą (preparatą nuo grybelinių infekcijų, pvz., nuo pienligės). - Indomentaciną (nesteroidinį preparatą nuo griaučių ir raumenų sutrikimų, pvz., atrito) . - Priešuždegiminius vaistus. - AKF inhibitorius nuo širdies nepakankamumo. - Hepariną - Litį

  Priešuždegiminiai vaistai gali susilpninti Tarnasol kraujospūdį mažinantį poveikį.

  TARNASOL vartojimas su maistu ir gėrimais Paprastai Tarnasol nesąveikauja su maistu. Tabletes galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis TARNASOL vartoti negalima: jei esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia; jei planuojate tapti nėščia; jei žindote.

  Jei pastosite vartodama Tarnasol tabletes, nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Tarnasol retkarčiais gali sukelti galvos svaigimą. Reikia į tai atsižvelgti, atliekant darbą, kai reikia labai sutelkti dėmesį (pvz., vairuojant transporto priemonę arba atliekant kruopštumo reikalaujančias užduotis).

  Svarbi informacija apie kai kurias TARNASOL pagalbines medžiagas Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Tarnasol

  Dozavimas TARNASOL visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Priklausomai nuo Jūsų būklės ir nuo to, ar vartojate kitus vaistus, gydytojas nuspręs, kokia dozė Jums reikalinga. Svarbu vartoti TARNASOL tiek laiko, kiek skiria gydytojas, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį. Neužmirškite išgerti vaisto.

  Vaikams ir paaugliams vartoti preparatą nerekomenduojama, nes šio amžiaus pacientų gydymo patirties nėra.

  Širdies nepakankamumas: Rekomenduojama pradinė TARNASOL dozė yra 12,5 mg vieną kartą per parą. Gydytojas šią dozę Jums pamažu didins, kol bus pasiekta tinkamiausia. Įprasta palaikomoji dozė yra 50 mg vieną kartą per parą.

  Didelio kraujospūžio liga ir kairiojo skilvelio hipertrofija (sustorėjimas): Daugumai pacientų, kurių kraujospūdis padidėjęs, įprasta TARNASOL dozė yra 50 mg vieną kartą per parą, kuri kontroliuoja kraujospūdį 24 valandas. Jei paaiškėja, kad ši dozė nepakankama, ją galima padidinti iki 100 mg vieną kartą per parą. Maksimali dozė yra 100 mg per parą.

  Įprasta TARNASOL dozė pacientams, kuriems yra širdies raumens hipertrofija, yra 50 mg vieną kartą per parą. Ši dozė gali būti padidinta iki 100 mg vieną kartą per parą.

  II tipo diabetas: Įprasta TARNASOL dozė daugumai pacientų yra 50 mg vieną kartą per parą. Ši dozė gali būti padidinta iki 100 mg vieną kartą per parą, atsižvelgiant į poveikį kraujospūdžiui. TARNASOL galima vartoti kartu su kitais antihipertenziniais vaistais. Stenkitės išgerti tabletę kasdien tuo pačiu laiku. Esant būtinybei, gydytojas padidins tablečių dozę.

  Pavartojus per didelę TARNASOL dozę Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavus gali sumažėti kraujospūdis ir padažnėti pulsas. Nukritus kraujospūdžiui, atsigulkite ir pakelkite aukščiau kojas.

  Pamiršus pavartoti Tarnasol Pamiršus išgerti tabletę įprastiniu laiku, gerkite ją atėjus kitos dozės vartojimo laikui. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  TARNASOL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis.

  Dažnas (nuo 1/100 iki 1/10 pacientų ) Mažas kraujospūdis, galvos svaigimas.

  Nedažnas (nuo 1/1000 iki 1/100 pacientų) Staigiai atsistojus, gali sumažėti kraujospūdis, dėl to galite netekti sąmonės.

  Retas (nuo 1/10 000 iki 1/1000 pacientų ) Kepenų veiklos sutrikimas (jo simptomai gali būti akių ir odos pageltimas ir į gripą panašūs simptomai), dilgėlinė, niežulys, išbėrimas ir greitas kraujospūdžio mažėjimas (kurio simptomu gali būti galvos svaigimas, ypač atsistojant), migrena, viduriavimas, raumenų ir sąnarių skausmas, angitas (kraujagyslių sienelių uždegimas, tarp jų ir smulkiųjų venų uždegimas, sukeliantis ryškiai violetines dėmes odoje, įskaitant tokius simptomus, kaip nuovargis, silpnumas ir pilvo skausmas), angioneurozinė edema (alerginė reakcija, pasireiškianti veido, lūpų, gerklės ir/arba liežuvio sutinimu), mažakraujystė (jos simptomais gali būti nuovargis arba dusulys, atsirandantis dėl mažesnio už normalų raudonųjų kraujo kūnelių ar hemoglobino kiekį kraujyje), padidėjusi kalio koncentracija kraujyje, kosulys ir trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas kraujyje, dėl kurio gali atsirasti neįprastų (nepaaiškinamų) kraujosruvų arba kraujavimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kai kuriems pacientams, ypač tiems, kuriems yra II tipo diabetas ir baltymo šlapime, gali padidėti kalio koncentracija kraujyje, pasireikšti nuovargis, svaigimas, tapti mažas kraujospūdis. Jei sergate inkstų liga ar 2-ojo tipo diabetu, susijusiu su baltymo atsiradimu šlapime, arba vartojate kalio papildus, sulaikančius kalį preparatus arba kalio turinčius druskos pakaitalus, kreipkitės į gydytoją.

  Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija (tinsta veidas, lūpos, gerklė ir/arba liežuvis), dėl kurios sunku kvėpuoti ar ryti, nutraukite TARNASOL vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  5. Kaip laikyti Tarnasol

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tarnasol vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Tarnasol sudėtis Veiklioji medžiaga yra losartano kalio druska.

  Vienoje Tarnasol 12,5 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 12,5 mg losartano kalio druskos(1,06 mg kalio).

  Vienoje Tarnasol 50 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos (4,24 mg kalio).

  Vienoje Tarnasol 100 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg losartano kalio druskos (8,48 mg kalio).

  Pagalbinės medžiagos yra: Tabletės branduolys: laktozės monohidratas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė ir magnio stereatas. Tabletės plėvelė: hidroksipropilceliuliozė, hipromeliozė, titano dioksidas ir briliantinis mėlynasis FCF (E 133) (tik 12,5 mg tabletėse).

  TARNASOL išvaizda ir kiekis pakuotėje Tarnasol 12,5 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, mėlynos. Tarnasol 50 mg ir 100 mg plėvele dengtos tabletės yra apvalios, baltos.

  Tarnasol 12,5 mg ir Tarnasol 50 mg: Vienoje pakuotėje yra 7, 10, 14, 15, 21, 28, 50, 56, 98, 100, 210, 280 plėvele dengtų tablečių.

  Tarnasol 100 mg: Vienoje pakuotėje yra 7, 10, 14, 15, 21, 28, 30, 50, 56, 98, 100, 210, 280 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!