• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Tanyz Tanyz Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TANYZ IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Tanyz 0,4 mg modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės yra oranžinės/alyvinės žalios. Ant kapsulės yra juodas užrašas “TSL 0.4”, abiejuose jos apvalkalo galuose yra po juodą juostelę. Tiekiamos supakuotos po 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 ir 200 modifikuoto atpalaidavimo kietų kapsulių lizdinėse plokštelėse arba talpyklėse.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Tanyz modifikuoto atpalaidavimo kietos kapsulės vartojamos gerybinės prostatos hiperplazijos (prostatos padidėjimo) sukeltiems šlapinimosi sutrikimams palengvinti.

  Šių kapsulių veiklioji medžiaga yra tamsulozinas – alfa adrenoreceptorių antagonistas, kuris atpalaiduoja prostatos ir šlaplės lygiuosius raumenis. Dėl to per šlaplę lengviau nuteka šlapimas, palengvėja šlapinimasis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TANYZ

  Tanyz vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) tamsulozinui arba bet kuriai pagalbinei šio preparato medžiagai (gali pasireikšti staigiu rankų ar kojų patinimu, kvėpavimo pasunkėjimu ir (arba) niežuliu bei išbėrimu, t.y angioneurozine edema); jeigu dėl sumažėjusio kraujospūdžio buvo pradėjusi svaigti galva, pvz., gulimą padėtį pakeitus į sėdimą arba stovimą; jeigu Jums diagnozuotas sunkus kepenų sutrikimas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums diagnozuotas sunkus inkstų sutrikimas; jeigu vartojant tamsulozino atsirado galvos svaigimas ar alpulys (būtina nedelsiant atsisėsti ar atsigulti ir palaukti, kol simptomai praeis); jeigu vartojant tamsulozino atsirado staigus rankų ar kojų patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir (arba) niežulys ir išbėrimas (angioneurozinė edema); jei Jums planuojama atlikti kataraktos operaciją.

  Jei minėta būklė buvo anksčiau, pasakykite gydytojui.

  Tanyz vartojimas su maistu ir gėrimais Tamsulozino reikia gerti po pirmo valgio. Jei preparato išgersite nevalgę, gali pasunkėti ar padažnėti šalutinis poveikis.

  Nėštumas Tanyz skirtas tik vyrams gydyti.

  Žindymo laikotarpis Tanyz skirtas tik vyrams gydyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šio vaisto poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus rodančių duomenų nėra, tačiau žinotina, kad gali svaigti galva.

  Kitų vaistų vartojimas Tanyz modifikuoto atpalaidavimo kapsulės, vartojamos kartu su kitais alfa adrenoreceptorių antagonistais, gali mažinti kraujo spaudimą.

  Diklofenakas (uždegimą malšinantis vaistas nuo skausmo), ir varfarinas (kraujo krešėjimą slopinantis vaistas) gali keisti Tanyz pasišalinimo iš organizmo greitį.

  Žinotina, kad minėta sąveika gali pasireikšti ir tais atvejais, jei vaistų vartota neseniai ar bus vartojama netrukus.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI TANYZ

  Tanyz visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė paros dozė yra 1 kapsulė. Ji geriama po pirmojo valgio. Kapsulę reikia nuryti stovint arba sėdint (bet ne gulint), nepažeistą, užgeriant stikline vandens. Kapsulės negalima kramtyti. Atsižvelgdamas į Jūsų ligą, gydytojas parinko tinkamą vaisto dozę ir nurodė jo vartojimo trukmę. Nekeiskite dozės, nepasitarę su gydytoju. Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Tanyz Užmiršę išgerti šio vaisto po pirmojo valgio, galite tai padaryti vėliau, t. y. po valgio tą pačią dieną. Jeigu užmirštą dozę prisiminėte tik kitą dieną, gydytojo nurodytą dozę gerkite taip. Kaip įprasta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima

  Pavartojus per didelę Tanyz dozę Jei išgėrėte daugiau tamsulozino nei skirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Tanyz, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1/100, bet mažiau kaip 1/10 pacientų): galvos svaigimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1/1000, bet mažiau kaip 1/100 pacientų): galvos skausmas, dažnas ar nereguliarus širdies plakimas, galvos svaigimas (ypač gulimą padėtį pakeitus į sėdimą ar stovimą), peršalimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, išbėrimas, niežulys, dilgėlinė), sutrikusi ejakuliacija, silpnumas.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1/10000, bet mažiau kaip 1/1000 pacientų): alpimas, rankų ar kojų patinimas, kvėpavimo pasunkėjimas ir (arba) niežulys ir išbėrimas (angioneurozinė edema).

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1/10000 pacientų): skausminga ilgalaikė erekcija (priapizmas).

  Kai kuriems pacientams buvo nustatytos komplikacijos (operacinis suglebusios rainelės sindromas) susijusios su kataraktos operacija. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. TANYZ LAIKYMO SĄLYGOS

  Lizdines plokšteles laikyti gamintojo pakuotėje. Talpyklę laikyti sandariai uždarytą. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Kapsules, kurių galiojimo terminas pasibaigęs arba kurių jums nebereikia, grąžinkite vaistininkui.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!