• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • TAMOFEN TAMOFEN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TAMOFEN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  TAMOFEN yra vaistas nuo vėžio. Jis stabdo nuo estrogenų priklausomo auglio augimą, slopindamas estrogenų (moteriškų lytinių hormonų) poveikį.

  Dėl ko vartojamas Krūties vėžio gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TAMOFEN

  TAMOFEN vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei TAMOFEN medžiagai. - jeigu Jūs esate nėščia arba žindote kūdikį.

  Prieš pradėdama vartoti TAMOFEN pasitikrinkite pas ginekologą ar nesate pastojusi. Šio medikamento vartojant, naudokitės veiksmingu nehormoniniu kontracepcijos metodu.

  Jeigu jums yra, kuri nors iš minėtų būklių, kreipkitės į gydytoją.

   nuovargis, kauluose yra metastazių, pasireiškia pykinimas ar vėmimas, pasireiškia gausus šlapinimasis ar kiti simptomai.

  Tamoksifeno vartojant, dažniau gali pasireikšti gerybinis arba piktybinis endometriumo pokytis. Jeigu šio vaisto vartojant, prasideda nenormalus kraujavimas iš makšties, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų kraujavimo priežastį.

  Nėštumas Nėštumo metu draudžiama vartoti TAMOFEN.

  Žindymo laikotarpis Ar vaisto galima vartoti žindymo laikotarpiu, galutinai neištirta, todėl kūdikį krūtimi maitinančioms moterims juo gydytis draudžiama.

  Kitų vaistų vartojimas Tamoksifeno vartojant kartu su kitais vaistais gali sumažėti ar padidėti kitų vaistų efektyvumas. Todėl jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  Jei tamoksifenas yra vartojamas kartu su kitais vaistais nuo vėžio, gali padidėti tromboembolijos, t.y. kraujo krešulių, susidarymo tikimybė.

  Tamoksifenas gali stiprinti varfarino ir kitų kumarino darinių kraujo krešėjimą mažinantį poveikį, todėl apie minėtų arba panašiai veikiančių medikamentų vartojimą pasakykite gydytojui prieš gydymą tamoksifenu.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines TAMOFEN medžiagas TAMOFEN sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI TAMOFEN

  Krūties vėžiui gydyti įprastinė tamofeno paros dozė yra 20 ─ 40 mg. Paros dozę galima gerti iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Reikia vartoti gydytojo skirtą dozę ir laikytis kitų jo nurodymų.

  Vaikų tamoksifenu gydyti negalima.

  Jeigu manote, kad TAMOFEN veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  TAMOFEN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Paprastai tamoksifenas toleruojamas gerai. Dažniausiai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra karščio pylimas, pykinimas ir vėmimas, kraujavimas iš makšties, skysčių kaupimasis organizme, mėnesinių išnykimas, dažniausiai silpnai sumažėja trombocitų kiekis kraujyje bei kalcio kiekio padidėjimas kraujyje dažniausiai pradėjus gydymą toms moterims, kurių kauluose yra metastazių.

  Nedažnai pasireiškiantis šalutinis poveikis yra išorinių lyties organų niežulys, išskyrų pagausėjimas, gimdos gleivinės pokytis, odos išbėrimas, auglio skausmas ar staigus progresavimas, lengvos formos mąstymo sutrikimas, nuovargis, svaigulys, galvos skausmas, gali laikinai sumažėti leukocitų kiekis kraujyje ir galima tromboembolija (t. y. kraujo krešulių atsiradimas kraujagyslėse), tačiau ar jos priežastis tikrai yra tamoksifeno vartojimas, nenustatyta.

  Retai gali sutrikti kepenų funkcija, atsirasti gimdos fibroma, retėti ir slinkti plaukai, gali kiaušidėse atsirasti dauginių laikinų cistų, padidėti jautrumas, įskaitant angioedemą, ir sutrikti rega, įskaitant kataraktą, tinklainės ir ragenos pokyčius. Odos išbėrimas (įvairios formos eritema, Stevens-Johnson sindromas, pūslinė), anemija, neutropenija, trigliceridų kiekio padidėjimas serume, gydant tamoksifenu, kai kuriais atvejais gali pasireikšti pankreatitas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui.

   

  5. KAIP LAIKYTI TAMOFEN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, TAMOFEN vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Atsiradus matomų tablečių gedimo požymių, TAMOFEN vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  TAMOFEN sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra tamoksifenas. Vienoje tabletėje yra 20 mg tamoksifeno, atitinkančio 30,4 mg tamoksifeno citrato. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, povidonas, talkas, magnio stearatas.

  TAMOFEN išvaizda ir kiekis pakuotėje

  TAMOFEN tabletės yra apvalios, iškilos, baltos arba beveik baltos, vienoje pusėje įspaustas užrašas “T20”. Jos supakuotos po 10 tablečių į aliuminio folijos lizdines plokšteles. Dėžutėje yra 30 tablečių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!