• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Suprastin Suprastin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA SUPRASTIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Suprastin priklauso antihistamininių preparatų grupei. Šios grupės vaistai vartojami alergijos simptomams šalinti. Gydytojas šį vaistą gali paskirti cheminių medžiagų, vaistų ar augalų sukeltam odos bėrimui gydyti. Vaistą gali skirti asmenims, sergantiems sezonine alergija, šienlige arba tiems, kuriems po vabzdžio įgėlimo pasireiškė staigi reakcija. Suprastin taip pat galima gydyti sunkias sistemines reakcijas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SUPRASTIN

  Suprastin vartoti draudžiama: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) chloropiramino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Suprastin medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje „Suprastin sudėtyje yra“); nėščioms moterims ir žindyvėms; jeigu yra ūminis astmos priepuolis; naujagimiams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: asmenims, sergantiems uždaro kampo glaukoma, kepenų arba širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat tiems, kuriems yra šlapimo susilaikymas arba prostatos hipertrofija; prieš vartodami Suprastin jie turi pasitarti su gydytoju. Vartojant Suprastin draudžiama vartoti alkoholį ir degintis saulėje.

  Kitų vaistų vartojimas Prieš pradėdami vartoti Suprastin pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, ypač jeigu žadate kartu vartoti raminamuosius, antidepresantus, atropiną ar analgetikus.

  Suprastin vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant Suprastin reikėtų vengti vartoti alkoholį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumo ir žindymo laikotarpiu Suprastin vartoti nereikėtų. Jeigu Jūs esate nėščia arba žindote kūdikį, prieš pradėdama vartoti bet kokį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Suprastin gali sukelti mieguistumą, todėl tiems asmenims, kurie vairuoja motorines transporto priemones ar valdo mechanizmus, šį preparatą vartoti draudžiama.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Suprastin medžiagas Vienoje tabletėje yra 116 mg laktozės. Jeigu gydytojas Jums sakė, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, prieš pradėdami vartoti šį preparatą kreipkitės į savo gydytoją.

  3. KAIP VARTOTI SUPRASTIN

  Preparato dozes ir vartojimo laiką turi nurodyti gydytojas. Būtina griežtai laikytis gydytojo nurodymų. Tabletes reikia gerti nustatytu laiku. Jas reikia gerti valgio metu. Nerekomenduojama preparato vartoti vėlai vakare. Žemiau nurodytas rekomenduojamas dozavimas. Laikydamiesi gydytojo nurodymų, suaugę žmonės turėtų gerti po 1 tabletę 3–4 kartus per dieną. Dozavimas vaikams priklauso nuo jų amžiaus. Vaikai preparato gali gerti 2–3 kartus per dieną: 1–12 mėnesių amžiaus kūdikiai – po ¼ tabletės, 2–6 metų amžiaus vaikai – po ⅓ tabletės, o 7–14 metų amžiaus vaikai – po pusę tabletės. Jeigu išgėrėte per didelę preparato dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač kūdikiui ar vaikui, gali sukelti mirtį.

  Pavartojus per didelę Suprastin dozę Jeigu išgėrėte per didelę preparato dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, nes per didelė dozė žmogui, o ypač kūdikiui ar vaikui, gali sukelti mirtį. Perdozavimo simptomai panašūs į apsinuodijimo atropinu simptomus. Vaikams atsiranda sujaudinimo simptomai: haliucinacijos, ataksija, koordinacijos sutrikimas, atetozė, traukuliai. Vyzdžiai tampa fiksuoti arba išsiplėtę ir nereaguojantys į šviesą, atsiranda veido paraudimas, sinusinė tachikardija, šlapimo susilaikymas, burnos sausumas ir karščiavimas. Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 valandų gali pasibaigti mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms hiperemijos ir karščiavimo gali nebūti. Jiems paprastai po sujaudinimo fazės prasideda traukuliai ir CNS slopinimas. Gydymas. Dėl anticholinerginio poveikio, sulėtėja skrandžio turinio šalinimas, todėl per 12 val. po apsinuodijimo būtina išplauti skrandį ir skirti aktyvintos anglies. Papildomai reikėtų skirti aktyvintos anglies ir sekti širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų funkciją. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia skirti simptominį gydymą.

  Pamiršus pavartoti Suprastin Jei pamiršote pavartoti Suprastin dozę įprastu laiku, ją reikia išgerti kai tik tai prisiminsite. Jei atėjo laikas vartoti kitą dozę, vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima, nes gali atsirasti perdozavimas.

  Nenutraukite vaisto vartojimo savarankiškai, nes Jūsų liga gali paūmėti.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Suprastin, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems. Nutraukite Suprastin vartojimą ir nedelsdami praneškite savo gydytojui arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jei atsiranda bent vienas iš toliau paminėtų simptomų: lūpų ar gerklės patinimas, dėl kurio pasunkėja rijimas ir kvėpavimas; kolapsas (ūminis kraujagyslių nepakankamumas). Šie šalutinio poveikio simptomai yra labai sunkūs, tačiau reti. Jei Jums šie simptomai pasireiškė, greičiausiai tai buvo sunki alerginė reakcija į Suprastin ir dėl to Jums gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.

  Vartojant Suprastin gali atsirasti šie šalutinio poveikio simptomai: mieguistumas, galvos svaigimas, bendras silpnumas, nervingumas, drebulys, mėšlungis, galvos skausmas, regos ar koordinacijos sutrikimai; skrandžio veiklos sutrikimas, burnos sausumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas; pasunkėjęs šlapinimasis, raumenų silpnumas, sumažėjęs kraujospūdis, neritminga širdies veikla, alerginė reakcija. Jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI SUPRASTIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Suprastin tinkamumo laikas nurodytas ant pakuotės. Tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

  6. KITA INFORMACIJA

  Suprastin sudėtyje yra

  - Veiklioji medžiaga yra chloropiramino hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 25 mg chloropiramino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra stearino rūgštis, želatina, karboksimetilkrakmolo natrio druska, talkas, bulvių krakmolas, laktozės monohidratas.

  Kaip atrodo Suprastin ir jo pakuotės turinys Aprašymas. Baltos ar pilkšvos, apvalios, plokščios, su aštriu krašteliu, bekvapės arba beveik bekvapės tabletės. Vienoje tabletės pusėje, pagal tabletės kraštą ratu, yra įspausta „SUPRASTIN“. Pakuotė 20 tablečių, kurios yra lizdinėje plokštelėje arba rudo stiklo butelyje. Lizdinė plokštelė arba butelis ir informacinis lapelis yra įdėti į kartono dėžutę.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!