• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • STUGERON STUGERON Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA STUGERON IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  STUGERON tabletės yra beveik baltos, bekvapės, disko formos, plokščios, nuožulniomis briaunomis, vienoje pusėje yra įspaustas simbolis “STUGERON”, kitoje – laužimo linijos žymė. STUGERON tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 25 tabletės. Kartoninėje dėžutėje yra 50 tablečių.

  STUGERON slopina svaigulį, pykinimą, ūžimą ausyse ir judėjimo sukeltus pykinimą ir vėmimą.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT STUGERON

  STUGERON vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) cinarizinui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai, - jeigu krūtimi maitinate kūdikį.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Parkinsono liga sergantiems pacientams ligos simptomai gali pasunkėti, todėl tokie ligoniai STUGERON gali vartoti tik tuomet, kai nauda bus didesnė už galimą ligos pasunkėjimo pavojų. Jei sergate Parkinsono liga, gydytojas turi nuspręsti, ar Jūs galite vartoti STUGERON tablečių.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nors tyrimų metu gyvūnams teratogeninio poveikio STUGERON nesukėlė, nėštumo metu jo galima vartoti tik nustačius naudos ir galimos žalos vaisiui santykį.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ar STUGERON patenka į motinos pieną, nežinoma, todėl vartojant šio vaisto kūdikio žindyti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kadangi nuo STUGERON, ypač gydymo pradžioje, gali pasireikšti mieguistumas, todėl reikia būti atsargiems vairuojant ir valdant mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines STUGERON medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, pasitarkite su juo, kadangi vaisto sudėtyje yra laktozės monohidrato.

  Kitų vaistų vartojimas Pasakykite gydytojui, jei vartojate ar neseniai vartojote kokių nors kitų, net ir be recepto įsigytų vaistų. STUGERON gali sukelti mieguistumą, ypač gydymo pradžioje, todėl migdomųjų, raminamųjų ar kitų centrinę nervų sistemą slopinančių vaistų, taip pat alkoholio kartu su STUGERON vartoti reikėtų atsargiai.

  3. KAIP VARTOTI STUGERON

  STUGERON visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojo nepaskirta kitaip, rekomenduojama paros dozę išgerti per tris kartus; tabletes reikia nuryti nekramtytas. Kaip ir visi antihistamininiai vaistai, STUGERON tabletės gali sukelti nemalonių pojūčių pilvo srityje (skrandyje), todėl jų patartina gerti po valgio.

  STUGERON galima gydytis keletą mėnesių. Judėjimo sukeltų pykinimo ir vėmimo atveju: Suaugusiesiems reikia išgerti vieną tabletę (25 mg), šią dozę galima gerti kartotinai kas 6 val. 5–12 metų vaikams rekomenduojama pusė suaugusiojo dozės. Jeigu manote, kad STUGERON veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę STUGERON dozę STUGERON tablečių reikia vartoti tiek, tokiu būdu ir tiek laiko, kaip paskyrė gydytojas. Jei išgėrėte tablečių daugiau nei skirta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją

  Pamiršus pavartoti STUGERON Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  STUGERON, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Gali atsirasti mieguistumas, nemalonių pojūčių skrandyje ir žarnyne. Šių poveikių dažnai galima išvengti, palaipsniui didinant dozę iki tinkamiausios. Retkarčiais gali skaudėti galvą, džiūti burna, padidėti kūno svoris, prakaitavimas, atsirasti alerginių reakcijų. Labai retai gali atsirasti odos pažeidimai (plokščioji kerpligė) ar atsirasti į vilkligę panašūs požymiai. Ilgą laiką vartojant vaisto gali sutrikti judesiai (ekstrapiramidinės sistemos sutrikimai) arba jie pasunkėti. Pavieniais atvejais gali pasireikšti gelta. Jei pajutote šiuos ar kitokius neįprastus poveikius, pasakykite gydytojui ar vaistininkui. Jei kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. STUGERON LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!