• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Stoptussin Fyto Stoptussin Fyto Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Stoptussin FytO SIRUPAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Vaisto sudėtyje yra čiobrelio, vaistinio čiobrelio ir gysločio ekstrakto bei medaus. Vartojamas kaip pagalbinis vaistas ūminiams ir lėtiniams kvėpavimo takų uždegimams gydyti. Šis vaistas lengvina atsikosėjimą ir dažniausiai skiriamas vaikams (nuo 1 m.).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Stoptussin FytO SIRUPĄ

  STOPTUSSIN FYTO vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai; - jaunesniems kaip 1m. vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu jums yra įgimtas fruktozės netoleravimas dėl gliukozės-galaktozės malabsorbcijos sindromo (gliukozės ir galaktozės virškinimo sutrikimas) ar dėl sacharozės-izomaltozės trūkumo (fermentas, kuris skaldo sacharozę ir izomaltozę).

  STOPTUSSIN FYTO vartojimas su maistu ir gėrimais Vaikams rekomenduojama vartoti po valgio nes gali dingti apetitas.

  Nėštumas Vaistą gali vartoti nėščios moterys, tačiau reikia įvertinti galimą pavojų vaisiui arba kūdikiui. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Vaistą gali vartoti žindyvės, tačiau reikia įvertinti galimą pavojų vaisiui arba kūdikiui. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojamas gydomosiomis dozėmis vaistas neturi nepalankaus poveikio dėmesiui sutelkti (gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus).

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines STOPTUSSIN FYTO medžiagas Šio vaistinio preparato sudėtyje yra 62 proc. sacharozės. Viename arbatiniame šaukštelyje (5 ml) yra iki 3,1 g, viename valgomajame šaukšte (15 ml) atitinkamai 9,3 g sacharozės. Cukriniu diabetu sergantiems pacientams būtina į tai atsižvelgti. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Šio vaistinio preparato sudėtyje yra 3,4 % (VV) etanolio (alkoholio). Viename arbatiniame šaukštelyje (5 ml) yra iki 0,14 g etanolio, atitinkančio 3,4 ml alaus (5 % VV etanolio) ir 1,4 ml vyno 12 % VV etanolio). Viename valgomajame šaukšte (15 ml) yra iki 0,41 g etanolio, atitinkančio 10,2 ml alaus (5 % VV etanolio) ir 4,3 ml vyno (12 % VV etanolio). Kenksmingas sergantiems alkoholizmu. Būtina atsižvelgti nėščiosioms, žindyvėms, vaikams ir didelės rizikos grupės (pvz., sergantiems kepenų ligomis ar epilepsija) pacientams.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI STOPTUSSIN FYTO SIRUPĄ

  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, rekomenduojama vartoti taip: vyresniems kaip vienerių metų vaikams skiriama po ½ - 3 arbatinius šaukštelius tris kartus per parą po valgio (todėl, kad gali dingti apetitas), suaugusiesiems – po valgomąjį šaukštą kelis kartus per parą. Jeigu manote, kad STOPTUSSIN FYTO veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu simptomai pasunkėja arba per tris dienas nepalengvėja ir/arba atsiranda neįprastų reakcijų, būtina kreiptis į gydytoją

  Pavartojus per didelę STOPTUSSIN FYTO dozę Pavartojus per didelę STOPTUSSIN FYTO dozę kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti STOPTUSSIN FYTO dozę Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus STOPTUSSIN FYTO vartojimą Pokyčių neatsiranda.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Rekomenduojamos vaisto dozės toleruojamos gerai. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. STOPTUSSIN FYTO laikymo SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje 25 oC temperatūroje, gamintojo pakuotėje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!