• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Spinax Spinax Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA SPINAX IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Spinax yra skaidrus ir bespalvis gelis.

  Pakuotė ir jos turinys Spinax tiekiamas aliuminio tūbelėje su užsukamu dangteliu. Tūbelėje yra 50 g gelio. Kartono dėžutėje yra viena tūbelė.

  Spinax yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, pasižymintis skausmą malšinančiu ir uždegimą mažinančiu poveikiu.

  Spinax vartojamas silpno ir vidutinio stiprumo potrauminio raumenų ir sąnarių skausmui malšinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SPINAX

  Spinax vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ketoprofenui arba bet kuriai pagalbinei Spinax medžiagai; - jeigu yra padidėjęs jautrumas acetilsalicilo rūgščiai, jos dariniams ir kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo; - jeigu yra žaizda odoje, išbėrimas, egzema, odos pažeidimas, odos infekcija. - jaunesniems kaip 15 metų vaikams; - per paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius; - žindymo laikotarpiu.

  Spinax negalima tepti: - ant gleivinių arba į akis (akių gleivinę), šalia akių; - ant didelio odos ploto; - ant ilgą laiką drabužiais uždengtų vietų; Po uždaru tvarsčiu - didesnio nei nurodyta kiekio arba dažniau nei nurodyta; - arti liepsnos, nes vaiste yra alkoholio.

  Specialios atsargumo priemonės Gydymas Spinax turi būti nedelsiant nutrauktas, jeigu preparato tepimo vietoje atsiranda odos pažeidimų. Vaisto reikia vartoti atsargiai, jeigu yra sutrikusi širdies, inkstų ar kepenų funkcija.

  Gydymo metu ir dvi savaites po jo reikia vengti tiesioginių saulės spindulių (taip pat ir soliariumo). Vartojant vaisto dideliais kiekiais galima padidėjusio jautrumo reakcijų išsivystymo rizika.

  Spinax vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas ir gėrimai (taip pat ir alkoholis) neturi įtakos Spinax veiksmingumui.

  ĮSPĖJIMAS! Spinax negalima vartoti į vidų, nes galima apsinuodyti.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Per pirmuosius 5 nėštumo mėnesius Spinax vartoti galima tik gydytojui rekomendavus. Po 5 nėštumo mėnesio Spinax vartoti negalima.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Ketoprofeno patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ant odos vartojamas ketoprofenas gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas Sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali sudirginti odą.

  Kitų vaistų vartojimas Net jei ir labai didelis Spinax kiekis yra įtrinamas į odą, į sisteminę cirkuliaciją vaisto patenka labai nedaug (absorbuojama tik apie 5  suvartotos preparato dozės). Ant odos vartojamas ketoprofenas dėl mažos koncentracijos kraujo plazmoje sąveikos rizikos su kitais vaistais paprastai neturi.

  Tačiau ketoprofenas, nors ir labai minimaliai, gali slopinti metotreksato ir ličio druskų išsiskyrimą bei silpninti kai kurių diuretikų, pvz., tiazido ir furozemido, poveikį.

  Ketoprofeno vartojant kartu su acetilsalicilo rūgštimi arba kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, gali didėti pastarųjų vaistų, taip pat ir jų šalutinis. Galima sąveika su vaistais, slopinančiais kraujo krešėjimą.

  Šiame lapelyje pateikta informacija taip pat yra susijusi ir su tais vaistais, kuriuos vartojote anksčiau ir kuriuos vartosite ateityje.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

  3. KAIP VARTOTI SPINAX

  Suaugusiems ir vyresniems kaip 15 metų paaugliams Preparatas turi būti tepamas ant odos 2 kartus per parą neilgiau kaip 7 dienas. Reikia užtepti nedidelį gelio kiekį, 3 cm – 5 cm gelio juostelę (apie 2 g – 4 g gelio), ir per keletą minučių kruopščiai įtrinti į odą skaudamos vietos srityje. Po įtrynimo rankas būtina nusiplauti vandeniu.

  Vaikai ir paaugliai iki 15 metų Jaunesniems negu 15 metų vaikams preparato vartoti negalima.

  Jeigu Spinax yra vartojamas (įtrinamas į odą) ilgą laiką, reikia naudoti medicinines pirštines.

  Jeigu manote, kad Spinax veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją. Jeigu simptomai pasunkėja arba per 7 dienas nepalengvėjo ar atsirado naujų simptomų, būtina kreiptis į gydytoją.

  Pavartojus per didelę Spinax dozę Ant odos vartojamo ketoprofeno perdozuoti paprastai neįmanoma. Jeigu gelio pavartojama per daug, jį reikėtų nuplauti vandeniu.

  Reikia atsižvelgti į galimą Spinax šalutinį poveikį. Atsitiktinai nurytas preparatas gali sukelti mieguistumą, pykinimą, vėmimą.

  Didelė ketoprofeno dozė gali slopinti kvėpavimą, sukelti, komą, traukulius, kraujavimą iš virškinimo trakto, ūminį inkstų funkcijos nepakankamumą ir didinti arba mažinti kraujo spaudimą. Atsitiktinai nurijus ketoprofeno, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu Jūs arba kitas asmuo pavartojo didesnę nei rekomenduojamą Spinax dozę ir atsirado šalutinis poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Spinax Tiesiog tęskite vaisto vartojimą taip, kaip yra rekomenduojama. Dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Spinax, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, kuris išnyksta, sumažinus vaisto dozę arba nutraukus vartojimą.

  Šalutinio poveikio dažnis klasifikuojamas taip: - dažnas: 1 –10  ligonių, kurių jautrumas acetilsalicilo rūgščiai arba jos dariniams yra padidėjęs, vartojant vaisto gali pasireikšti bronchinės astmos priepuolis; - retas: 0,01 –0,1  pacientų ketoprofenas gali sukelti alerginę reakciją (niežulį, dilgėlinę, odos išbėrimą); - labai retas: 0,01  ligonių preparatas gali sukelti virškinimo sutrikimus, pykinimą, vėmimą, viduriavimą arba vidurių užkietėjimą (vartojant ilgai).

  Retais atvejais ketoprofenas gali sukelti jautrumą šviesai arba stiprią alerginę reakciją, pvz., pūslelinę egzemą, kuri gali pagreitinti arba paskatinti anafilaksinio šoko riziką. Yra pavienių duomenų, kad vartojant ketoprofeno, atsinaujino jau anksčiau buvęs inkstų funkcijos nepakankamumas.

  Gydymą Spinax reikia nedelsiant nutraukti, jeigu pasireiškia bronchinės astmos priepuolis arba alerginė reakcija (niežulys, dilgėlinė, odos išbėrimas).

  Labai retai pacientams, vartojusiems nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), pasitaikė sunkių, netgi mirtinų, odos reakcijų – eksfoliacinio dermatito, Stevens-Johnson sindromo ir toksinės epidermio nekrolizės.

  Kai kuriems žmonėms gali atsirasti šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. SPINAX LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Atidarius tūbelę, gelio tinkamumo laikas yra 3 mėn.

  Ant kartono dėžutės ir tūbelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!